Brązowe plamy na skórze

  Zdarza się, że na naszej skórze pojawiają się niedoskonałości, które naprawdę trudno jest zatuszować. I nie chodzi tutaj wcale o krosty, które nawet gdy są bolące, to prędzej czy później znikają. Wraz z upływem czasu na twarzy pojawiają się trudne do usunięcia zmarszczki czy popękane naczynka, których usunięcie jest dość kosztowne. Jednak to nie koniec listy problemów, które pogarszają nasz wygląd, a przez to i samopoczucie. Naszą aksamitną skórę mogą także oszpecić różnego rodzaju przebarwienia. Co prawda niektórzy mężczyźni twierdzą, że kobieta bez piegów, to jak niebo bez gwiazd, jednak większość pań uznaje je za pewnego rodzaju skazę. Przebarwienia mogą mieć bardzo różną przyczynę powstawania, a także wygląd. Z tego też powodu trudno jest mówić o zmianach barwnikowych na skórze bez konieczności wskazania ich poszczególnych rodzajów. Jeżeli zauważyłaś, że po przebytej kąpieli słonecznej na twoim ciele pojawiły się brązowe plamy, przeczytaj poniższy artykuł. Dzięki niemu dowiesz się więcej na temat brązowych przebarwień na skórze, a także poznasz sposoby na ich usunięcie.

  Brązowe przebarwienia na skórze

  Jak już wspomniano, przebarwienia mogą przybierać różną postać. I tak wyróżnić można białe i brązowe plamki na skórze. Co więcej, jeżeli chodzi o drugi ich rodzaj, wskazać tutaj można także różne ich odmiany. Oprócz tego inne może być podłoże ich powstawania, bez względu jednak na to należy zwrócić uwagę na budowę skóry, bo dopiero jej zrozumienie da nam pełen obraz. Otóż składnikiem odpowiedzialnym za koloryt skóry jej melanina. Osoby posiadające ciemną karnację mają jej znacznie więcej, podczas gdy panie o jasnej cerze trochę mniej. I to właśnie ona odpowiedzialna jest za pojawianie się brązowych plam na twarzy. Jednym z ich rodzajów są piegi, czyli niewielkie brązowe plamy, które posiadają zazwyczaj osoby o jasnej cerze i blond albo rudych włosach. Mogą one zmieniać swój odcień na ciemniejszy, zwłaszcza gdy będziemy eksponować skórę na działanie promieni słonecznych. Drugim typem brązowych przebarwień na twarzy są plamy soczewicowate. Także one posiadają niewielki rozmiar oraz nieregularny kształt. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku mamy do czynienia z przyspieszeniem procesu wydzielania melaniny, jednakże żeby do niego doszło, spełnione muszą być pewne warunki. I tak, powstawanie ciemnych plam na skórze może być związane nie tylko z eksponowaniem skóry na słońce, lecz także z funkcjonowaniem gospodarki hormonalnej, przyjmowaniem niektórych leków, jak również z używaniem perfum przed braniem kąpieli słonecznej. W jaki sposób można pokonać tego typu niedoskonałości skóry? Zobacz, jak wygląda usuwanie brązowych przebarwień na twarzy.

  Usuwanie przebarwień skóry

  Istnieje kilka sposobów na pozbycie się przebarwień na skórze. Po pierwsze możemy wybrać się na wizytę do kosmetyczki, która wykona nam zabieg, wykorzystując do tego celu laser. Jednak podobne efekty możemy uzyskać, gdy wykorzystamy domowe sposoby na usuwanie przebarwień i będziemy stosować je regularnie. Po pierwsze wskazać trzeba na różnego typu substancje wybielające. Jedną z nich jest cytryna, na bazie której możesz wykonać maseczkę albo też tonik do przemywania twarzy. Oprócz tego wybieraj kremy do twarzy specjalnie przeznaczone dla skóry z przebarwieniami. Często w ich składzie znajdziesz kwas glikolowy posiadający podobne właściwości jak peelingi enzymatyczne. Równie ważne jak odbarwianie jest złuszczanie naskórka. Większość przebarwień występuje właśnie w tej warstwie skóry. Jeżeli nie zobaczysz spodziewanych efektów, powinnaś wykonać na przykład mikrodermabrazję diamentową. Pamiętaj również o właściwym zabezpieczaniu skóry przed słońcem, które zagwarantuje ci brak pojawiania się nowych plam.
   

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  ja stosuję krem wybielający i zimą jest ok ale latem powrót powraca

  walcze z przebarwieniami juz prawie od roku i ani kremy wybielajace, ani peelingi nic nie pomogly... efekt jest tylko taki, ze po kazdym zabiegi, skora robi sie czerwona i piecze, a po paru dniach przebarwienia jak byly tak i sa, owszem czasem znikaja, ale za to pojawiaja sie cienie, wiec nie wiem co jest juz lepsze...

  Mam pytanie czy po wzięciu tabletki antykoncepcyjnej 24h PO mogą po np.4miesiącach występować takie zaburzenia hormonalne jak: przebarwienia skóry na brzuchu,troche na twarzy i lekki zarys linii nigra? Robiłam już dwa testy więc ciąże wykluczam.

  Witam! Chciałabym się wypowiedzieć na temat tabletak antykoncepcyjnych::
  Kobiety spróbujcie innych zabezpieczeń. To jest świństwo,które niszczy organizm kobiet. Mam przykład po sobie. Ginekolog chętnie przepisze tabletki ale nic nie wspomni o skutkach ubocznych. Wychodzą plamy na twarzy,które są trudne do usunięcia. Żadne kremy,kosmetyczki nie działają,albo tylko na chwilę. Po pewnym czasie pojawia się zakrzepowe zapalenie żył. Nogi bolą okropnie,nie można chodzić ,wychodzą pajączki. Ile pieniędzy wtedy wydajemy na swoje leczenie?
  Warto??? Ja już wiem że nigdy nie wezmę tabletek antykoncepcyjnych!!!!!!!!!!

  Tak masz rację ale są przypadki jak mój że ja nie z wyboru a z przymusu leczenia antykoncepcją (endometrioza) brałam takie leki i fakt nogi okropne żyły, zatory jeszcze połączenie papierosów a hormonów to totalne zabijanie żył. Co do przebarwień oj tak jeżeli zastosujecie połączenia ww to przebarwienia okrutne, paskudne min ostuda wrrr . Najbardziej denerwujące jest to że lekarz MA OBOWIĄZEK zrobić badania jak i ostrzegać przed skutkami ubocznymi leków ale jak żyję nigdy takich nie miałam.

  Piegi są sexi!!!

  Sama lepiej bym tego nie ujęła!!! Zgadzam sie z tobą iw 100% dopóki je brałam można powiedzieć że było ok, ale kiedy odstawiłam nic nie wróciło do normy!!! Wszystkie wymienione przez Ciebie objawy posiadam!!!!

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada odpowiednie kształty, wśród których najbardziej charakterystyczne jest chociażby wcięcie w talii. Kolejną kwestią, na którą na...

  Najczęściej czytane

  Cera potrafi płatać nam niezłe figle, zwłaszcza gdy szykujemy się na...
  Nienagannie zbudowane ciało to jeden z bardziej atrakcyjnych elementów...
  Jeśli na twarzy, plecach czy dekolcie znów pojawił się trądzik, to jak...
  Cera z przebarwieniami to dla wielu pań duży kłopot. Przyczyny tego...
  Nie ulega wątpliwości, że kobiety bardzo lubią zmieniać swój wygląd i...
  Zdarza się, że na naszej skórze pojawiają się niedoskonałości, które...
  Zatkane, zanieczyszczone pory, zwane groźnie wągrami, spędzają sen z...
  Istnieje naprawdę niewiele produktów, o których możemy powiedzieć, że s...
  Kochani, zbliża się trudny czas dla naszych włosów. Zimne powietrze,...
  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada...

  Ostatnie komentarze