Brazylijska depilacja

Jeżeli jeszcze nie miałaś na sobie stroju kąpielowego, to możesz być pewna, że za jakiś czas będziesz mogła go włożyć i w pełnym słońcu wybrać się na plażę. Czasami jednak, dopiero przymierzając swoje bikini, zauważamy, że nasz wygląd w trakcie trwania zimy uległ zmianie. Mowa tu nie tylko o pojawiającym się na udach cellulicie czy wystającym brzuchu. Także brak opalenizny czy popękane naczynka na nogach nie są tu największym problemem.

Nie ma bowiem nic bardziej nieestetycznego niż wystające spod stroju kąpielowego włoski. I tak jak depilacja nóg albo pach jest dla nas przez cały rok czymś zupełnie oczywistym, tak niektóre z nas zupełnie niesłusznie znacznie mniejszą uwagę w trakcie zimnych miesięcy przykładają do depilacji miejsc intymnych. Kiedy jednak mamy na sobie odważne bikini, okazuje się, że zwykła depilacja nie w pełni załatwia sprawę.

Depilacja intymna

Jak już wspomniano, depilacja intymna zaczyna mieć dla nas szczególne znaczenie latem, kiedy zamierzamy włożyć na siebie strój kąpielowy i pokazać się w nim na plaży. Usuwanie nadmiaru włosów z okolic intymnych jest jednak wskazane przez cały rok nie tylko ze względów estetycznych, ale także higienicznych, a nawet zdrowotnych. Z drugiej strony depilacja miejsc intymnych, zwłaszcza w nadmiarze, pozbawia nas naturalnej ochrony przed bakteriami, którą stanowią włosy.

Depilacja intymna

Wskazać można różne rodzaje depilacji z uwagi na obszary pozbawiane włosów oraz te, na których zarost pozostaje. I tak najbardziej naturalna jest depilacja amerykańska polegająca na usuwaniu tylko tych włosków, które znajdują się poza strojem kąpielowym o tradycyjnym kroju, a więc dotyczy to przede wszystkim wewnętrznej części ud oraz dolnej partii brzucha. Bardziej radykalna jest depilacja francuska, która polega na pozostawieniu niewielkiej szerokości paska ciągnącego się od sromu do górnej linii włosów. Przy tym najczęściej usuwane są także włosy z okolic odbytu oraz warg sromowych.

Każdy z wymienionych rodzajów depilacji może być wykonywany z użyciem różnego rodzaju technik. I tak najczęściej stosuje się depilację woskiem, maszynką do golenia, kremem do depilacji albo depilatorem. Depilacja brazylijska to kolejny sposób na stworzenie intymnej fryzury. Zobacz, co należy rozumieć pod pojęciem bikini brazylijskie.

Depilacja brazylijska

Brazylijska depilacja bikini jest najradykalniejsza spośród wszystkich wymienionych. Otóż polega ona na usunięciu wszystkich włosów z okolic intymnych, nie wyłączając przy tym pośladków, warg sromowych czy w przypadku mężczyzn penisa i jąder. Takie postępowanie pozwala w pełni prezentować swoje walory właśnie w bikini brazylijskim. Czasami dla ozdoby pozostawić można niewielki zarost, nadając mu jakiś wymyślny kształt serca, kwiatu bądź błyskawicy.

Depilacja brazylijska

Depilacja brazylijska, jak i inne rodzaje depilacji, może być wykonywana za pomocą różnych technik, ale niektóre z nich mogą być bardzo bolesne. Bez względu jednak na to, na którą z technik się zdecydujesz powinnaś szczególnie zadbać o skórę po goleniu, by uniknąć wystąpienia na niej podrażnień. Dużym problemem w jej przypadku są także wrastające włoski, dlatego też w trakcie kąpieli delikatnie złuszczaj martwy naskórek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *