Cytryna na włosy

  Jeszcze nie tak dawno temu nie było możliwości wybrania się do drogerii i kupienia produktu, który pomoże nam w walce z naszymi niedoskonałościami wyglądu. Trudno było także wybrać się na wizytę do fryzjera albo kosmetyczki, którzy obecnie dysponują znacznie większymi możliwościami i mogą nam pomóc, wykorzystując najnowsze nowinki kosmetyczne. Z drugiej strony, kiedy oglądamy zdjęcia z młodości naszych babć, nie możemy się nadziwić pięknu przedstawiających je kobiet. Czy kiedyś płeć piękna była lepsza od dzisiejszej? Nic podobnego! Okazuje się, że w naszym domu możemy znaleźć mnóstwo substancji, które pomogą nam pielęgnować urodę. Ich wykorzystanie jest nie tylko o wiele tańsze, lecz również wygodniejsze i zdrowsze, bo zawsze wiemy, co znajdzie się w składzie maseczki na twarz bądź płukanki ziołowej do włosów. Jednym z ciekawszych owoców często wykorzystywanych przy produkcji kosmetyków jest cytryna. Przeczytaj poniższy artykuł, by dowiedzieć się o jej właściwościach znacznie więcej, a także poznaj wpływ cytryny na włosy.

  Cytryna w kosmetyce

  Z czym najczęściej kojarzymy cytrynę? Zazwyczaj przypominamy sobie o zdrowotnych właściwościach cytryny, gdy dopada nas przeziębienie. Nic lepiej nie stawia nas na nogi, jak herbata przygotowana z wyciśniętym z niej sokiem i miodem. Jednakże bardzo duże zastosowanie ma także cytryna w kosmetyce. Po pierwsze stanowi ona głównie źródło witaminy C bardzo ważnej dla zdrowia skóry, choć wbrew powszechnym sądom nie jest w nią najbardziej bogata. I tak właściwości omawianego owocu często wykorzystuje się w linii kosmetyków specjalnie przeznaczonych dla skóry naczynkowej. Cytryna posiada również właściwości oczyszczające, dlatego też jej stosowanie wskazane jest dla pań chociażby walczących z trądzikiem. Sok z cytryny jest również źródłem antyoksydantów zapobiegających powstawaniu wolnych rodników, a więc opóźniających proces starzenia się skóry. Także kobiety chcące pozbyć się nadmiaru naturalnego łoju i pragnące stonizować skórę powinny sięgnąć po kosmetyki z cytryną. Bardzo często wskazany owoc wykorzystywany jest we fryzjerstwie. Czy cytryna rozjaśnia włosy? Przeczytaj dalszą część artykułu i dowiedz się, jaka jest relacja między cytryną a włosami.

  Cytryna a włosy

  Najwięcej wiedzącymi o wpływie cytryny na włosy kobietami są blondynki. Jeżeli posiadasz naturalnie jasne włosy, możesz za pomocą cytryny uczynić je jeszcze jaśniejszymi. Jednak to nie koniec właściwości cytryny, które możemy wykorzystać w pielęgnacji włosów. Jak już powiedziano, pozwala ona redukować ilość wydzieliny gruczołów łojowych, a więc świetnie nadaje się dla włosów przetłuszczających się. Oprócz tego, po użyciu maseczki z cytryny na włosy, staną się one silniejsze i gęstsze, a już po kilku razach zauważysz, że odzyskały dawny blask i naturalną miękkość. Jak zrobić taką maseczkę? Wystarczy, że do łyżki olejku rycynowego dodasz żółtko i sok z cytryny. Jeżeli natomiast chcesz zrobić sobie płukankę, po prostu wyciśnij sok z cytryny i zrób napar z rumianku. Z tak przygotowanej płukanki możesz korzystać za każdym razem, jak umyjesz włosy.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Dziś zrobię sobie płukankę, zobaczymy jak wyjdzie

  Ja kiedyś robiłam- trochę rozjaśnia ale bez przesady...

  :*

  jak sie potem pozbyć tego rozjaśnionego?

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Zawsze chciałaś posiadać zdolności profesjonalnej makijażystki? Pamiętaj, że w tej kwestii odpowiednie akcesoria do make-upu i kosmetyki są równie ważne jak zdolności. Dowiedz się, jak stworzyć...

  Najczęściej czytane

  Gwen Stefani to kobieta wyznaczająca trendy. Jej nietuzinkowe wyczucie...
  Tańca brzucha dotyczy wiele stereotypów. Jest on często kojarzony z...
  Gorące lato przed nami – warto więc dowiedzieć się co robić, a czego unika...
  Podobno mężczyźni w ocenie atrakcyjności kobiet, jeśli chodzi o twarz...
  Kiedyś styliści wyznawali zasadę, mówiącą, iż kolor cieni do powiek...
  Worki pod oczami to problem wielu z nas. Wyglądają brzydko, a co...
    Zauważasz, że na Twojej szczotce gromadzi się coraz więcej włosów?...
  Nieważne czy w planach mamy podcięcie końcówek, czy radykalną zmianę...
  Bez wątpienia współczesna kobieta ma znaczenie więcej możliwości...
  Nie tylko współcześnie, ale już od początków swego istnienia kosmetologia...

  Ostatnie komentarze