Czerwone plamy na twarzy

  Wbrew pozorom bardzo często zdarza się, że naszej skórze daleko jest do gładkości i delikatności. Każda z nas chciałaby posiadać doskonałą cerę wolną od jakichkolwiek problemów, jednak niewiele z nas ma to szczęście. Przyczyną są tutaj nie tylko spędzające sen z powiek krosty i zaskórniki, których pojawienie się dokucza nam zwłaszcza we wczesnej młodości. Obok nich na naszej twarzy, w zależności od pory roku, pojawiają się chociażby liszaje albo poparzenia słoneczne. Zazwyczaj jednak wielu specjalistów udziela nam rad, w jaki sposób pokonać tego typu niedoskonałości. Istnieją problemy znacznie rzadziej podejmowane w różnych poradnikach i wypowiedziach profesjonalistów. Zaliczyć do nich należy przede wszystkim czerwone plamy na twarzy, dotykające tylko niektóre z nas. Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się, jakie są przyczyny pojawiania się plam na twarzy, a także w jaki sposób możesz je zlikwidować.

  Przyczyny plam na twarzy

  Pojawienie się czerwonych plam na skórze może mieć bardzo różne podłoże. Istotne jest nie tylko miejsce ich występowania, ale również wygląd, to czy się przemieszczają, w końcu indywidualne skłonności każdej z nas. Plamy na twarzy z jednej strony mogą nas alarmować o zapadnięciu na jakąś zakaźną chorobę, oprócz tego mogą być po prostu efektem upływu czasu i postępowania procesu starzenia się skóry. Najczęściej jednak czerwone plamy na twarzy występują jako skutek chwilowej zwiększonej aktywności układu krwionośnego. Zazwyczaj z taką sytuacją mamy do czynienia podczas emocjonalnych uniesień, np. w czasie wstydzenia się albo złości. Obok tego wystąpienie czerwonych suchych plam na twarzy może być efektem stosowania zbyt silnych kosmetyków i przesuszenia skóry. Oprócz tego nie sposób pominąć wszelkiego rodzaju reakcji alergicznych chociażby na stosowany krem albo też składniki proszków do prania bądź innych produktów, z jakimi mamy kontakt. Na koniec do przyczyn plam na twarzy trzeba także zaliczyć infekcje grzybicze i bakteryjne. Jak zlikwidować plamy, gdy się pojawią na naszej skórze?

  Jak zlikwidować plamy na twarzy?

  Jeżeli czerwone plamy na twarzy pojawią się zaraz po jakimś emocjonalnym uniesieniu, możesz być pewna, że po chwili ustąpią. Jednak chcąc uniknąć sytuacji ich występowania, możesz w odpowiedni sposób zadbać o swoją skórę. Po pierwsze powinnaś włączyć do swojej diety produkty bogate we wzmacniającą naczynka krwionośne witaminę C oraz witaminę B, czyniącą skórę silniejszą w walce ze szkodliwymi czynnikami środowiska. Obok tego dobrze jest stosować specjalne linie kosmetyków przeznaczone do skóry z zaczerwienieniami. Ważne jest także zabezpieczanie skóry przed działaniem promieni słonecznych czy wiatru. Czasami może się okazać, że ulepszenie pielęgnacji nie będzie wystarczające, co powinno nas skłonić do wizyty u dermatologa. Być może konieczne będzie zastosowanie kuracji antybiotykowej albo wykonanie jakiegoś kosmetycznego zabiegu. Znacznie łatwiej jest leczyć grzybicę albo zapalenie bakteryjne, kiedy nie rozwinęło się ono jeszcze na dobre.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Czasami rumienienie się jest urocze;)

  jaki jest najlepszy podkład na czerwone policzki?

  Atopowa cera to moja zmora i to czerwienienie nie jest urocze. Uzywam specjalnych drogich kremow Ale pomagaja

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Szorstkie pięty są niezwykle częstym problemem wśród kobiet, a walka z nimi często kończy się klęską. Aby nadać stopom miękkość, nie potrzebujesz jednak ani drogich terapii w salonie kosmetycznym,...

  Najczęściej czytane

  Cera potrafi płatać nam niezłe figle, zwłaszcza gdy szykujemy się na...
  Jeśli na twarzy, plecach czy dekolcie znów pojawił się trądzik, to jak...
  Nienagannie zbudowane ciało to jeden z bardziej atrakcyjnych elementów...
  Cera z przebarwieniami to dla wielu pań duży kłopot. Przyczyny tego...
  Nie ulega wątpliwości, że kobiety bardzo lubią zmieniać swój wygląd i...
  Jeszcze nie tak dawno temu nie było możliwości wybrania się do drogerii...
  Zdarza się, że na naszej skórze pojawiają się niedoskonałości, które...
  Zatkane, zanieczyszczone pory, zwane groźnie wągrami, spędzają sen z...
  Kochani, zbliża się trudny czas dla naszych włosów. Zimne powietrze,...
  Szorstkie pięty są niezwykle częstym problemem wśród kobiet, a walka z...

  Ostatnie komentarze

  • (7)

   Bo musisz umyć co najmniej 2 razy :D

  • (2)

   Bo ciężko jest odżywiać się zdrowo i to tak by dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Ja jem często szybko cokolwiek, bo nie mam czasu, dlatego uważam, że warto czasami sięgnąć po suplementy.

  • (5)

   można cytryne użyc do rozjaśniania meszku?.

  • (8)

   Pamiętajcie, że cynamon uczula wiele osób...ja kiedyś się takiego uczulenia nabawiłam (właśnie po cudownej maseczce z cynamonu na trądzik), że miałam spuchniętą twarz przez tydzień i dostawałam zastrzyki w tyłek ;/ ogólnie masakra...a trądzik jak był...

  • (3)

   Nafta przeżywa ostatnio drugą młodość, jest o niej głośno na różnych forach więc też się skusiłam i od 4 miesięcy stosuje regularnie. ;-)