Dekoloryzacja włosów

  Niecierpliwość to jedna z cech kobiecych, które mogą naprawdę źle odbić się na naszym wyglądzie. Ciągły brak akceptacji własnej osoby i doszukiwanie się niedoskonałości prowadzące do zupełnie nieuzasadnionych kompleksów mogą prowadzić do podjęcia decyzji, których będziemy przez długi czas żałować. Z drugiej strony, szkodzić naszemu wyglądowi może ciągłe śledzenie trendów i stawanie się ich niewolnikami. Zanim zdecydujemy się na śmiałe asymetryczne cięcie albo odważny makijaż permanentny twarzy, trzeba z dystansem uwzględnić nasze warunki fizyczne. Jedna z często impulsywnie podejmowanych decyzji związana jest z farbowaniem włosów. Nieudane zabiegi pozwala cofnąć zabieg dekoloryzacji. Czym on jest i w jaki sposób się go wykonuje, dowiesz się, czytając niniejszy artykuł.

  Zmiana koloru włosów

  Zauważyć można, że już coraz młodsze dziewczyny sięgają po farbę do włosów. Kobiety, które posiadały piękne naturalne blond włosy nierzadko wbrew wszelkiej estetyce malują je na czerń, co w zestawieniu z jasną oprawą oczu i cerą zazwyczaj wygląda bardzo niekorzystnie. W pułapki dotyczące zmiany koloru włosów nie wpadają jednak panie dopiero rozpoczynające przygodę z farbowaniem. Nawet największym weterankom zdarza się, że chcą zmienić swój dotychczasowy kolor, a przy tym zaoszczędzić pieniądze, które musiałyby wydać na wizytę u fryzjera. Prowadzi to do tego, że i tak z czasem pojawiają się tam z prośbą o wykonanie zabiegu dekoloryzacji. To tylko przykłady wielu sytuacji, w których chęć zmiany koloru włosów wiąże się z poniesioną porażką stylistyczną. Jedynym sposobem na pozbycie się niechcianej farby jest właśnie dekoloryzacja. Jeżeli masz okropny kolor na włosach i nie możesz już na siebie patrzeć w lusterku, przeczytaj, co to jest dekoloryzacja i jakie niesie ze sobą konsekwencje.

  Co to jest dekoloryzacja?

  Dekoloryzacja włosów u fryzjera jest najczęściej naszą ostatnią deską ratunku. I choć wiadomo, że włosy z czasem odrastają, a ich kolor może ulec zmyciu i wypłowieniu, to jednak czasami trudno odmówić sobie powrotu do dawnego, znacznie atrakcyjniejszego wyglądu. Równie dobrze, zaopatrując się w dekoloryzator do włosów, możesz zabieg ten wykonać samodzielnie w domu, jednak zastanów się, czy jest to właściwa decyzja, biorąc pod uwagę, że jest on bardziej szkodliwy od farbowania. Dekoloryzacja włosów polega na usunięciu barwników zawartych w farbie nałożonej na włosy. Dzieje się to za sprawą mieszanki rozjaśniaczy z oksydantami proszkowymi, połączonych w różnych proporcjach w zależności od koloru farby, której chcemy się pozbyć. Jak już zostało to zaznaczone, zabieg ten bardzo negatywnie wpływa na kolor włosów. Poza tym zdarza się, że aby miały one dawny odcień, oprócz zdjęcia farby trzeba je jeszcze dodatkowo pomalować. Należy zaznaczyć, że dekoloryzacja bardzo obciąża naszą fryzurę i odradzana jest osobom, które posiadają włosy cienkie, zniszczone i szczególnie narażone na wypadanie. Zamiast poddawania się temu zabiegowi, warto przemyśleć decyzję związaną z kupieniem farby i odłożyć ją choć na dzień.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

   

  Hit dnia

  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada odpowiednie kształty, wśród których najbardziej charakterystyczne jest chociażby wcięcie w talii. Kolejną kwestią, na którą na...

  Najczęściej czytane

  Cera potrafi płatać nam niezłe figle, zwłaszcza gdy szykujemy się na...
  Nienagannie zbudowane ciało to jeden z bardziej atrakcyjnych elementów...
  Jeśli na twarzy, plecach czy dekolcie znów pojawił się trądzik, to jak...
  Cera z przebarwieniami to dla wielu pań duży kłopot. Przyczyny tego...
  Nie ulega wątpliwości, że kobiety bardzo lubią zmieniać swój wygląd i...
  Zdarza się, że na naszej skórze pojawiają się niedoskonałości, które...
  Zatkane, zanieczyszczone pory, zwane groźnie wągrami, spędzają sen z...
  Kochani, zbliża się trudny czas dla naszych włosów. Zimne powietrze,...
  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada...
  Istnieje naprawdę niewiele produktów, o których możemy powiedzieć, że s...

  Ostatnie komentarze