Falowane włosy

  Największą szczęściarą nachodzącego sezonu jest ta, która posiada falowane włosy. To właśnie one mają być najbardziej popularnym trendem wiosny i lata 2012 roku. Piękne lśniące fale na włosach będą zatem marzeniem każdej z nas, jednakże posiadanie tego typu fryzury wiąże się z koniecznością odpowiedniej pielęgnacji, a także umiejętności dobrania właściwego uczesania. Jeżeli masz naturalnie falowane włosy albo też zamierzasz zrobić sobie trwałą ondulację bądź też uczesać się w taki sposób na wyjście, zadbaj o swoje włosy, by wyglądały naprawdę dobrze. Czytając poniższy artykuł, dowiesz się co zrobić, by twoja fryzura wyglądała olśniewająco i zdrowo.

  Pielęgnacja włosów falowanych

  Naturalnie falowane włosy różnią się zarówno od włosów kręconych, jak i prostych. Są one trochę mniej suche niż małe loczki i mniej tłuste niż włosy proste. Z tego też względu dobrze jest stosować kosmetyki z linii specjalnie stworzonej do tego typu fryzur. Po pierwsze dobrze jest wybrać się na wizytę do fryzjera, który wie, jak postępować z włosami falowanymi. Odpowiednie cięcie znacznie ułatwi ci codzienną pielęgnacją, a także sprawi, że włosy będą odrastały zdrowe. Najlepiej sprawdza się w tym przypadku poczta pantoflowa. Jednakże nie tylko fryzjer może spowodować, że będziesz miała piękne fale na włosach. Kiedy używasz odpowiednich dla siebie produktów stylizacyjnych, pamiętaj, aby nie przesadzać z ich ilością. Odżywki bez spłukiwania natomiast nakładaj od razu po wyjściu spod prysznica, co sprawi, że znajdująca się we włosach wilgoć pozostanie w ich środku. Oprócz tego postaraj się nie suszyć włosów suszarką za każdym razem po ich umyciu. Jeżeli musisz z niej korzystać, wybieraj suszarki z dyfuzorem. Jeżeli twoje włosy się puszą, używaj specjalnie dla nich przeznaczonej szczotki. Pielęgnacja włosów falowanych powinna być kompleksowa, dlatego też co jakiś czas wykonaj odżywiający je zabieg w domu albo zdecyduj się na maseczkę na włosy oferowaną przez twojego fryzjera.

  Fryzury dla włosów falowanych

  Rozpuszczone długie falowane włosy wyglądają bardzo atrakcyjnie, jednakże nie zawsze wiemy, w jaki sposób dobrze jest je ułożyć. Jeżeli nie masz czasu, wystarczy, abyś kiedy są jeszcze mokre, schylając głowę w dół, nałożyła na nie odrobinę żelu. Jeżeli twoje włosy się puszą, możesz także użyć tego produktu na całą ich długość.

  Jeżeli masz włosy falowane średniej długości i nie wiesz, jak się uczesać na niezobowiązujące przyjęcie, wystarczy, że upniesz je z jednej strony, korzystając z kilku wsuwek. Latem możesz do tego uczesania dodać naturalny kwiat.

  Lekko falowane włosy możesz także spiąć w naturalnie wyglądający kucyk. Załóż gumkę z tyłu głowy tuż nad szyją, wyjmij jedno pasmo włosów i okręć nim gumkę. Na koniec przymocuj je za pomocą niewidocznej spinki.

  Włosy falowane bardzo dobrze wyglądają w dobieranych warkoczach. Żeby nie zatracić ich naturalnego piękna, zrób warkocz tylko z niektórych z nich, np. tworząc naturalną opaskę.

  Na wielkie wyjścia natomiast najlepiej jest uczesać się w kok francuski. Zamiast jednak spinać dokładnie wszystkie włosy, w trakcie ich skręcania wypuść kilka pasemek fal.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Dla puszących się włosów polecam naftę kosmetyczną. Nawilża, nabłyszcza i nie obciąża

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada odpowiednie kształty, wśród których najbardziej charakterystyczne jest chociażby wcięcie w talii. Kolejną kwestią, na którą na...

  Najczęściej czytane

  Cera potrafi płatać nam niezłe figle, zwłaszcza gdy szykujemy się na...
  Nienagannie zbudowane ciało to jeden z bardziej atrakcyjnych elementów...
  Jeśli na twarzy, plecach czy dekolcie znów pojawił się trądzik, to jak...
  Cera z przebarwieniami to dla wielu pań duży kłopot. Przyczyny tego...
  Nie ulega wątpliwości, że kobiety bardzo lubią zmieniać swój wygląd i...
  Zdarza się, że na naszej skórze pojawiają się niedoskonałości, które...
  Zatkane, zanieczyszczone pory, zwane groźnie wągrami, spędzają sen z...
  Kochani, zbliża się trudny czas dla naszych włosów. Zimne powietrze,...
  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada...
  Istnieje naprawdę niewiele produktów, o których możemy powiedzieć, że s...

  Ostatnie komentarze