Fryzura koszyczek

  Obserwując trendy w jakiejkolwiek dziedzinie, zauważyć można, że co jakiś czas do łask powracają tradycja i klasyka. Dzieje się tak obecnie w modzie, o czym świadczyć może powrót na salony sukienek inspirowanych pensjonarskimi i dziewczęcymi strojami. Oczywiście na nowo odkrywane tendencje są w różny sposób unowocześniane poprzez ciekawe dodatki, nietypowe materiały albo zaskakujące zestawienia. Identyczne zjawisko zaobserwować można we fryzjerstwie. Chociaż robienie niemal wszystkich zabiegów i upięć z włosów jest dozwolone, to jednak tylko część z nich wykonujemy, bowiem niektóre fryzury są zbyt odważne i awangardowe, by można było nosić je chociażby do pracy. Trudno sobie zatem wyobrazić kasjerkę w banku z irokezem na głowie, dlatego też bez wahania stwierdza się, że klasyczne uczesania, tj. warkocz są zawsze modne.

  Fryzury z warkocza

  Wyplatanie warkocza jest chyba jednym z najstarszych sposobów na poskromienie pasm włosów. W zamierzchłych czasach warkocze nosili zarówno mężczyźni, jak i kobiety, lecz dzisiaj zdecydowanie częściej goszczą na głowach pań. Należy zaznaczyć, że mianem wskazanej fryzury określa się wszystkie uczesania, które wykonuje się poprzez zrobienie specyficznego splotu trzech pasm włosów. I tak zaliczamy do nich: afrykańskie warkoczyki, warkocz dobierany czy też klasyczne dwa warkocze – fryzura ulubiona przez małe dziewczynki. Poza tym z łatwością można zrobić różne fryzury z warkocza, np. uczesanie typu koszyczek. To świetny pomysł na elegancką i nowoczesną fryzurę głęboko zanurzoną w tradycji. To właśnie koszyczek z włosów podziwiać możemy na różnych obrazach pochodzących z poprzednich epok. Na pewno widziałaś tę niezwykłą fryzurę na rodzinnych fotografiach pamiętających młodość twojej babci. Ostatnie stylizacje włosów gwiazd nie pozostawiają wątpliwości, że uczesanie w koszyczek powraca do łask i będzie jednym z wiodących trendów nadchodzącej jesieni i zimy. Co więcej, zrobienie tej fryzury wcale nie zajmuje tak wiele czasu, jak się to może pozornie wydawać. Jest idealnym rozwiązaniem zarówno na co dzień, jak i na wielkie wyjścia, podczas których doda nam wiele dziewczęcości, uroku i świeżości. Nie trać czasu i zobacz, jak zrobić koszyczek z włosów.

  Fryzura koszyczek krok po kroku

  Istnieją dwa sposoby, które pozwolą nam cieszyć się tym niezwykłym uczesaniem, przy czym jeden z nich jest łatwiejszy i mniej efektowny od drugiego. Należy zaznaczyć, że koszyczek najłatwiej robi się z włosów długich, ale możesz go także wykonać, jeśli posiadasz średnią długość.

  Na początku należy dokładnie rozczesać włosy i nałożyć na nie kosmetyki stylizujące. Podążając za łatwiejszym rozwiązaniem, powinnyśmy podzielić włosy na pół, robiąc na środku głowy przedziałek. Następnie trzeba z każdego pasma wykonać warkocz, rozpoczynając go na wysokości uszu. Kolejnym etapem jest przełożenie zrobionych warkoczy na przeciwległe krańce głowy tak, aby powstała nam korona z włosów. Fryzurę trzeba utrwalić przy pomocy wsuwek i lakieru do włosów.

  Fryzurę typu koszyczek można zrobić także wychodząc od warkocza dobieranego. Otóż należy rozpocząć jego wykonywanie poziomo od jednego ucha do drugiego, a pasmo, które zostanie, gdy skończymy jego zaplatanie, trzeba zawinąć i korzystając z wsuwek, schować pod warkoczem.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Moja babcia taką fryzurkę nosiła:)

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Krem nawilżający to jeden z najpopularniejszych produktów kosmetycznych, którego nie powinno zabraknąć w kosmetyczce żadnej kobiety. Niestety, biorąc pod uwagę ogromną ilość preparatów, trafiają...

  Najczęściej czytane

  Marka Paese stworzyła dwie nowe serie letnich lakierów do paznokci –...
    Sposób czesania się to sprawa indywidualna. Zwykle fryzurę...
  Kiedyś styliści wyznawali zasadę, mówiącą, iż kolor cieni do powiek...
  Chociaż za oknami jesień, na Fashion Week w Mediolanie panowała istnie...
  Chociaż jesienią ciało schowane jest pod wieloma warstwami ubrań, a włosy...
  Wraz z początkiem września na rynku kosmetycznym pojawiło się wiele nowoś...
  Obejrzyj materiał wideo
  Większe piersi – czy ty również o tym marzysz? Chętnie zdecydowałaby...
  Obejrzyj materiał wideo
  Depilacja brwi to nie taka prosta sparawa, jakby się mogło wydawać....
  Obejrzyj materiał wideo
  Jutro walentynki. Czy wiesz już co zrobisz ze swoim ukochanym. Możecie...
  Jak dbasz o włosy zimą? Czy pielęgnacja to dla Ciebie przykry obowiązek...

  Ostatnie komentarze