Fryzury dla pociągłej twarzy

  Odniosłaś kiedyś wrażenie, że odpowiedni stylista sprawiłby, że wyglądałabyś znacznie lepiej? Oglądając różnego rodzaju programy telewizyjne ukazujące przemiany wielu kobiet, trudno oprzeć się wrażeniu, że i my popełniamy jakieś błędy, które drogo nas kosztują. Jeżeli planujesz zmianę swojego niekorzystnego wizerunku albo też po prostu masz ochotę na jakąś zmianę, bardzo ważne jest, byś zrobiła to z głową. Jednym z elementów wpływającym na odniesienie spektakularnej przemiany jest zmiana uczesania. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak duże znaczenie odgrywa w naszym wyglądzie. Niestety trudno jest nam określić, jakie uczesanie byłoby odpowiednie dla posiadanych przez nas warunków fizycznych. Warto zwrócić tu szczególną uwagę na kształt twarzy. Wiele pań posiada twarz określaną mianem pociągłej. Jeżeli wydaje ci się, że posiadasz taki owal twarzy, przeczytaj poniższy artykuł. Dzięki niemu dowiesz się na jej temat więcej, a także poznasz fryzury idealnie do niej pasujące.

  Pociągła twarz

  Zanim dowiemy się, jaka fryzura dla pociągłej twarzy najbardziej podkreśla jej walory, warto na początku ustalić, jak omawiany kształt buzi wygląda. Chodzi tu przede wszystkim o możliwość identyfikacji twarzy pociągłej, którą możemy przeprowadzić poprzez określenie jej cech. Po pierwsze twarz pociągła określana jest mianem podłużnej. Zwykle panie ją posiadające mają jedną z dwóch cech – wysokie czoło albo dość długą szczękę. Poza tym, kiedy obmalujemy owal twarzy, powstanie nam figura przypominająca wydłużony owal. Kobiety z  pociągłą twarzą mają ponadto dość wyciągnięte rysy twarzy. Zwrócić trzeba uwagę również na fakt, że kości policzkowe nie są wydatne i dość nisko osadzone w stosunku do całego rysu twarzy. Zwykle stylizacje specjalnie dla niej przygotowywane mają za zadanie optycznie ją skrócić i zmniejszyć wydatność czoła bądź masywność szczęki. Jednak jakie fryzury dla pociągłej twarzy są najbardziej korzystne?

  Jaka fryzura dla pociągłej twarzy?

  Jak już zostało to powiedziane, w przypadku pociągłej twarzy powinnyśmy zwrócić szczególną uwagę, by wybrać uczesanie, które odrobinę zatuszuje czoło albo szczękę. W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzają się fryzury, które oparte są na cieniowaniu. Jeżeli nadamy swoim włosom postrzępione cięcie, wówczas buzia stanie się bardziej proporcjonalna. Mamy tu do wyboru cieniowanie na całej długości włosów, począwszy od grzywki prostej albo asymetrycznej. Oprócz tego fryzura dla pociągłej twarzy może być również strzępiona od połowy wysokości szczęki. Mowa tutaj jednocześnie o włosach prostych. Kobiety posiadające omawiany owal buzi bardzo korzystnie wyglądają także w lokach albo falach. Nadanie fryzurze objętości sprawi, że twarz będzie wyglądała na mniej masywną i zyska najbardziej pożądane proporcje, a więc te zbliżone do owalu. Jeżeli natomiast chodzi o włosy krótkie, to tutaj również dobrze sprawdzają się asymetria i cieniowanie, zwłaszcza gdy grzywka jest nieco dłuższa niż pozostała część włosów. Możemy się także zdecydować na uczesanie typu bob albo lob.
   

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Nie wiem totalnie jaki mam kształt twarzy...

  To zobacz sie w lusterku i stwierdz xD Ja mam między Owalną a pociągłą nie mam aż tak bardzo pociągłej brody tylko wysokie czoło.. a Moja fryzura to pocieniowane włosy na emo do ramion i grzywka na bok. i chyba jest dobrze.

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Szorstkie pięty są niezwykle częstym problemem wśród kobiet, a walka z nimi często kończy się klęską. Aby nadać stopom miękkość, nie potrzebujesz jednak ani drogich terapii w salonie kosmetycznym,...

  Najczęściej czytane

  Cera potrafi płatać nam niezłe figle, zwłaszcza gdy szykujemy się na...
  Jeśli na twarzy, plecach czy dekolcie znów pojawił się trądzik, to jak...
  Nienagannie zbudowane ciało to jeden z bardziej atrakcyjnych elementów...
  Cera z przebarwieniami to dla wielu pań duży kłopot. Przyczyny tego...
  Nie ulega wątpliwości, że kobiety bardzo lubią zmieniać swój wygląd i...
  Jeszcze nie tak dawno temu nie było możliwości wybrania się do drogerii...
  Kochani, zbliża się trudny czas dla naszych włosów. Zimne powietrze,...
  Zdarza się, że na naszej skórze pojawiają się niedoskonałości, które...
  Zatkane, zanieczyszczone pory, zwane groźnie wągrami, spędzają sen z...
  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada...

  Ostatnie komentarze

  • (7)

   Bo musisz umyć co najmniej 2 razy :D

  • (2)

   Bo ciężko jest odżywiać się zdrowo i to tak by dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Ja jem często szybko cokolwiek, bo nie mam czasu, dlatego uważam, że warto czasami sięgnąć po suplementy.

  • (5)

   można cytryne użyc do rozjaśniania meszku?.

  • (8)

   Pamiętajcie, że cynamon uczula wiele osób...ja kiedyś się takiego uczulenia nabawiłam (właśnie po cudownej maseczce z cynamonu na trądzik), że miałam spuchniętą twarz przez tydzień i dostawałam zastrzyki w tyłek ;/ ogólnie masakra...a trądzik jak był...

  • (3)

   Nafta przeżywa ostatnio drugą młodość, jest o niej głośno na różnych forach więc też się skusiłam i od 4 miesięcy stosuje regularnie. ;-)