Jak dobrać kolor włosów do twarzy?

  Nie zawsze natura daje nam to, co według nas jest najlepsze, ale też nierzadko zdarza się, że to co od niej otrzymałyśmy, potrafimy bardzo skutecznie zepsuć. Oczywiście zazwyczaj dzieje się to poprzez nieumiejętne wykonywanie zabiegów bądź też niewłaściwie przeprowadzaną pielęgnację. I tak, posiadając piękne długie rzęsy, regularnie obciążając je tuszowaniem albo henną, możemy być pewne, że za jakiś czas przestaną one być naszym atutem, a jedynym wyjściem na przywrócenie im dobrej formy będzie stosowanie odżywki do rzęs. Czasami jednak konsekwencje popełnianych błędów znacznie trudniej jest nam usunąć. Jednym z nich jest pofarbowanie włosów bez jakiejkolwiek konsultacji z profesjonalistą, który pomógłby nam dobrać odpowiedni odcień. Kiedy w nowym kolorze wyglądamy fatalnie, nie pozostaje nam nic innego jak ponowna koloryzacja. Z drugiej strony, od czasu do czasu każdą kobietę nachodzi ogromna chęć zmiany, a najlepszym sposobem na jej zaspokojenie jest zmiana fryzury. Jeżeli zdarzyło ci się już pofarbować włosy na niewłaściwy kolor albo też chciałabyś dowiedzieć się, w jakim odcieniu wyglądałabyś najkorzystniej, przeczytaj poniższy artykuł.

  Paleta kolorów włosów

  Jak już zostało to zaznaczone, posiadanie naturalnego koloru włosów nie zawsze nam odpowiada, zwłaszcza gdy nie wyglądamy w nim najlepiej albo na naszej głowie pojawiły się już pierwsze siwe włosy. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest koloryzacja, jednakże zanim sięgniesz po farbę do włosów, powinnaś zastanowić się, czy dany odcień jest dla ciebie właściwy. Nic bowiem lepiej nie potrafi zepsuć albo poprawić wyglądu naszej twarzy niż kolor włosów. Warto zaznaczyć, że obecnie mamy do wyboru naprawdę szeroką paletę kolorów włosów. Obok produktów imitujących naturalne kolory włosów, jak blond, brąz albo rudy, pojawiają się farby posiadające niemalże każdy odcień, jakiego tylko zapragniemy, nie wyłączając jaskrawej zieleni albo ostrego różu. Oczywiście wybór zdecydowanego odcienia wiąże się nie tylko z naszymi warunkami fizycznymi, lecz również bezpośrednio łączy się z typem charakteru i sposobem bycia. Bez względu na to, z jakiego powodu chcesz dokonać zmiany kolory włosów, powinnaś wiedzieć, jak dobrać kolor włosów do twarzy.

  Dobór koloru włosów

  Mówiąc o doborze koloru włosów, nie można wskazać ścisłych granic, w jakim odcieniu będzie nam najlepiej w odniesieniu do dość uogólnionych kryteriów urody. Nie oznacza to jednak, że wszystkie powinnyśmy ślepo decydować się na noszenie modnych kolorów włosów, bo rzadko której z nas jest w nich korzystnie. Podczas kupowania farby powinnyśmy zwrócić uwagę na kilka elementów swojego wyglądu, a mianowicie na odcień skóry, naturalny kolor włosów, a także oprawę oczu. Jeżeli posiadasz jasną cerę i chłodny typ urody, powinnaś wybierać chłodne kolory farb do włosów. Gdy natomiast twoja skóra jest śniada, oczy piwne bądź brązowe, idealnym kolorem włosów dla ciebie są ciepłe odcienie ciemnych kolorów. Jasne kolory są także bardzo korzystne dla pań borykających się z niedoskonałościami skóry, natomiast ciemne to świetna propozycja dla kobiet chcących podkreślić rysy twarzy. Czasami, gdy mamy kolor oczu w chłodnym odcieniu, lepiej będzie, gdy podkreślimy je poprzez kontrast z ciepłym odcieniem włosów. Jeżeli masz wątpliwości związane z kolorem idealnym dla ciebie, skorzystaj z wirtualnego doboru fryzur.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Wg mnie każdy może mieć dowolny kolor włosów chodzi tylko o dobranie odpowiedniego odcienia!

  Mi kolor niedopasowany do koloru skóry nie grozi. Do mojej albinoskobladej cery pasuje chyba każdy kolor. Włosy miałam już smerfowoniebieskie, kruczoczarne, wiśniowe... I z tym wszystkim moja biała karnacja się nie gryzła ;)

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada odpowiednie kształty, wśród których najbardziej charakterystyczne jest chociażby wcięcie w talii. Kolejną kwestią, na którą na...

  Najczęściej czytane

  Cera potrafi płatać nam niezłe figle, zwłaszcza gdy szykujemy się na...
  Jeśli na twarzy, plecach czy dekolcie znów pojawił się trądzik, to jak...
  Nienagannie zbudowane ciało to jeden z bardziej atrakcyjnych elementów...
  Cera z przebarwieniami to dla wielu pań duży kłopot. Przyczyny tego...
  Jeszcze nie tak dawno temu nie było możliwości wybrania się do drogerii...
  Nie ulega wątpliwości, że kobiety bardzo lubią zmieniać swój wygląd i...
  Zdarza się, że na naszej skórze pojawiają się niedoskonałości, które...
  Zatkane, zanieczyszczone pory, zwane groźnie wągrami, spędzają sen z...
  Kochani, zbliża się trudny czas dla naszych włosów. Zimne powietrze,...
  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada...

  Ostatnie komentarze