Jak dopasować kolor szminki?

  Czym jest dla Was szminka? Kosmetykiem do zadań specjalnych, nieodłącznym gadżetem, czy receptą na uwodzenie? Założę się, że większość z Was zgodnie odrzekłaby, że wszystkim na raz. Mówi się nawet, że jest „przyjacielem” kobiety. To ona pomaga wydobyć w nas zmysłowość, podkreślić kobiecość i nadać wyrazistości oraz seksapilu. Za co ją kochamy? Bo dodaje nam pewności siebie, wzmacnia poczucie atrakcyjności, a gdy dobrze wyglądamy, to mamy także świetne samopoczucie. Więc jak można sobie jej odmówić?

  Zaakcentowanie kolorem ust, przypieczętowuje także całość makijażu. Pytanie brzmi: jak umiejętnie dobrać właściwy do naszej urody odcień? Recepta jest bardzo prosta: najlepiej kierować się typem urody i cechami indywidualnymi.
   
  I tak:
   
  Jeśli masz wąskie usta – powinnaś unikać ciemnych barw, bo optycznie pomniejszają usta. Najlepiej zatem jest wybrać naturalne odcienie,jak pudrowe róże, czy delikatne odcienie czerwieni, a na środek ust po nałożeniu pomadki, dodać im blasku w postaci błyszczyka, który optycznie powiększy usta.
   
  Jeśli masz pełne usta – ...to jesteś szczęściarą, bowiem tutaj pasują tu praktycznie wszystkie odcienie.
   
  A jak sprawa się ma, kiedy chcemy umiejętnie dopasować kolor, to typu naszej urody?
   
  Do blondynki – pasują odcienie czerwieni i pomarańczy, a także ciepłe odcienie różu.
   
  Do brunetki  - dobrze jest wybrać kolory brązowo-czerwone, odcienie z domieszką fioletu, a także brunatne róże.
   
  Do szatynki  - warto polecić kolory brzoskwiniowe, lub jasne brązy z odrobiną różu. Panie o tym typie urody dobrze wyglądają także w kolorach różu.
   
  Dla rudowłosej – najlepiej wybierać odcienie wpadające z brąz z rdzawym akcentem, czy kolory łososiowe. Pasują także odcienie ceglaste i brunatne róże.
   
  Mam nadzieję, że z tymi wskazówkami wybór tej idealnej szminki będzie prosty!
   
   
   
   
   

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  tak tylko ze ja np mam bardzo waskie usta i jestem brunetka, co w takim wypadku powinnam zrobic. chcialabym w koncu uzywac szminki ale chyba mi to nie dane..

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada odpowiednie kształty, wśród których najbardziej charakterystyczne jest chociażby wcięcie w talii. Kolejną kwestią, na którą na...

  Najczęściej czytane

  Cera potrafi płatać nam niezłe figle, zwłaszcza gdy szykujemy się na...
  Nienagannie zbudowane ciało to jeden z bardziej atrakcyjnych elementów...
  Jeśli na twarzy, plecach czy dekolcie znów pojawił się trądzik, to jak...
  Cera z przebarwieniami to dla wielu pań duży kłopot. Przyczyny tego...
  Nie ulega wątpliwości, że kobiety bardzo lubią zmieniać swój wygląd i...
  Zdarza się, że na naszej skórze pojawiają się niedoskonałości, które...
  Zatkane, zanieczyszczone pory, zwane groźnie wągrami, spędzają sen z...
  Kochani, zbliża się trudny czas dla naszych włosów. Zimne powietrze,...
  Istnieje naprawdę niewiele produktów, o których możemy powiedzieć, że s...
  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada...

  Ostatnie komentarze