Jak rozjaśnić cerę?

  Zbyt intensywne opalanie może skutkować pojawieniem się na skórze nieładnych przebarwień. Sposobem na to, aby ich uniknąć są oczywiście kremy z wysokim filtrem. Co jednak zrobić, kiedy taki defekt już się pojawił? Istnieje kilka sposobów na to jak rozjaśnić skórę. Na początek warto jednak zacząć od tych najprostszych, czyli zabiegów wykonywanych w domu. Jakie rytuały piękności przeprowadzić, by pokonać ten mankament skórny lub chociaż zmniejszyć jego widoczność? 

  Złuszczanie naskórka jako metoda na przebarwienia

  Za pojawianie się przebarwień odpowiedzialne są melanocyty, które wpływają na powstawanie ciemnych plam na skórze. Dzieje się tak często wskutek nadmiernego korzystania z solarium lub po prostu braku umiaru w zażywaniu relaksu na słońcu. Jeżeli pokazały się na skórze stosunkowo niedawno, pierwszym krokiem w celu ich likwidacji powinien być peeling. Taki zabieg często przynosi pożądane efekty, bo barwnik może być tuż pod wierzchnią warstwą naskórka, więc systematycznie złuszczanie z czasem powinno wyeliminować problem. Wykonanie peelingu przygotowuje także cerę do użycia kremów na przebarwienia. Dobrym pomysłem jest też zakup specjalnej szczoteczki do twarzy z miękkim włosiem. Znacznie ułatwia ona cały zabieg i sprawia, że jest on jeszcze bardziej skuteczny. Oprócz tego masaż twarzy poprawia ukrwienie w tkance podskórnej, a zatem walka z plamami i piegami, będącymi wynikiem nagromadzenia się melaniny, będzie bardzie efektywna. Rezultatem obu zabiegów będzie jaśniejsza cera. Pozbycie się przebarwień to sposób na to jak się odmłodzić. Jeśli taki zabieg nie zadziała, to z pomocą przychodzą profesjonalne metody walki z przebarwieniami, czyli np. mikrodermabrazja czy peeling enzymatyczny.

  Owocowe kosmetyki w walce z przebarwieniami

  Istnieje co najmniej kilka świetnych zabiegów domowych, które pozwalają skutecznie rozprawić się z przebarwieniami. Dlatego nie jest wskazane pójście od razu do gabinetu kosmetycznego po pomoc, kiedy mankamentów skóry można się pozbyć w domu. W walce z piegami świetnie sprawdzi się cytryna. Jej sok ma działanie rozjaśniające, więc może pomóc stopniowo zmniejszać widoczność plamek. Można więc go delikatnie wcierać w skórę przy pomocy płatków kosmetycznych. Taki domowy tonik zaleca się używać dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Innym rozwiązaniem może też być przygotowanie na bazie soku maseczki. Miąższ z cytryny można połączyć z białkiem jajka czy jogurtem naturalnym i nałożyć na twarz na 15 minut. Taki zabieg pomoże skórze odzyskać świeży wygląd, a także rozjaśni jej koloryt. Podobnie zadziała także sok z pietruszki. Kolejnym sposobem na walkę z przebarwieniami może być również okład z plasterków ogórka zielonego czy kompresy z użyciem maślanki. Oba te zabiegi także przynoszą pożądane rezultaty sukcesywnie likwidując piegi.
   
  Jeśli domowe maseczki nie zdają egzaminu, dobrą inwestycją będzie zakup kremów wybielających. Ich systematyczne używane powinno przynieść oczekiwane efekty, które jednak pojawią się z czasem. Zwykle kuracja z użyciem takich preparatów trwa nawet do kilku miesięcy.
   
   

   

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada odpowiednie kształty, wśród których najbardziej charakterystyczne jest chociażby wcięcie w talii. Kolejną kwestią, na którą na...

  Najczęściej czytane

  Cera potrafi płatać nam niezłe figle, zwłaszcza gdy szykujemy się na...
  Jeśli na twarzy, plecach czy dekolcie znów pojawił się trądzik, to jak...
  Nienagannie zbudowane ciało to jeden z bardziej atrakcyjnych elementów...
  Cera z przebarwieniami to dla wielu pań duży kłopot. Przyczyny tego...
  Jeszcze nie tak dawno temu nie było możliwości wybrania się do drogerii...
  Nie ulega wątpliwości, że kobiety bardzo lubią zmieniać swój wygląd i...
  Zatkane, zanieczyszczone pory, zwane groźnie wągrami, spędzają sen z...
  Zdarza się, że na naszej skórze pojawiają się niedoskonałości, które...
  Kochani, zbliża się trudny czas dla naszych włosów. Zimne powietrze,...
  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada...

  Ostatnie komentarze