Jak uczesać kok?

  Nienagannie ubrane i uczesane gwiazdy zachwycają swoim wyglądem i dyktują trendy. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że nad ich wizerunkiem pracuje cały sztab ludzi. Obok prywatnych stylistów, makijażystów, manicurzystów i trenerów wymienić należy fryzjerów, którzy zajmują się codziennym i wyjściowym uczesaniem celebrytów. Przeciętna kobieta nie ma możliwości ciągłego korzystania z usług profesjonalistów, lecz za to dzięki własnym chęciom, zdobytej wiedzy i umiejętnościom może wyglądać równie efektownie. Zobacz, jak samodzielnie możesz modelować swoją fryzurę, tworząc świetne upięcia włosów.

  Modne upięcia włosów

  Jesienne trendy we fryzjerstwie zapowiadają przede wszystkim powrót klasyki i naturalności. Dużą popularnością cieszyć się będą różnego rodzaju upięcia włosów eksponujące piękne rysy twarzy. Obok koków i kucyków królować będą fale, dlatego też na czasie są upięcia zrobione z falowanych włosów. Passe są natomiast warkocze i grzywki, których należy unikać podczas stylizacji włosów.

  Istnieje kilka rodzajów modnych upięć. Różnią się one wyglądem oraz stopniem trudności wykonania. Do najpopularniejszych zaliczyć należy kok francuski nazywany również kokiem bananem, kok retro, kok na bok i będący ostatnim krzykiem mody luźny kok. Nie daj się wyprzedzić koleżankom i już teraz zobacz, jak czesać koki.

  Uczesanie w kok

  Prostym w wykonaniu, lecz bardzo efektownym upięciem, jest kok francuski. Z łatwością wykonasz go sama w domu. Wystarczy, abyś miała przy sobie wsuwki, lakier do włosów i grzebień.

  Na początku dokładnie rozczesz włosy. Dla lepszego efektu możesz nałożyć na nie mgiełkę lub piankę ułatwiającą układanie. Zaczesz wszystkie włosy do tyłu. Dokładne wygładź włosy z lewej strony i upnij je wsuwkami trochę dalej niż za środkiem głowy. Następnie wygładź drugą partię włosów, które powinny zostać skręcone do środka w rulon, a ten należy przypiąć do całości fryzury. Uczesanie trzeba utrwalić lakierem do włosów.

  Równie szybko możesz uczesać włosy w klasyczny kok. Do jego wykonania powinnaś przygotować gumkę oraz wsuwki. Na początku dokładnie rozczesz włosy i podziel je na dwie części: górną i dolną. Pierwszą z nich zepnij w kucyk, natomiast drugą podziel na dwie mniejsze partie. Utworzony kucyk zwiń w rulon i przypnij wsuwkami. Następnie owiń wokół niego jedną, a potem drugą cześć włosów z dołu i przytwierdź je wsuwkami. Przed rozpoczęciem robienia uczesania użyj kosmetyków stylizacyjnych do włosów, a po wykonaniu fryzury spryskaj ją lakierem.

  Sportowym, a zarazem nowoczesnym i eleganckim uczesaniem, jest luźny kok. Możesz najpierw zrobić rulon, a następnie upiąć go wsuwkami do głowy lub zebrać włosy w kucyk. Włosy należy następnie partiami skręcać i przypinać wokół kucyka. Nie musisz używać lakieru, a im więcej pasm włosów nie uda ci się zebrać, tym bardziej uczesanie będzie modne i naturalne. Taki prosty kok zajmie ci mniej czasu niż prostowanie włosów, a jest trendem kreowanym przez największych projektantów mody.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada odpowiednie kształty, wśród których najbardziej charakterystyczne jest chociażby wcięcie w talii. Kolejną kwestią, na którą na...

  Najczęściej czytane

  Cera potrafi płatać nam niezłe figle, zwłaszcza gdy szykujemy się na...
  Nienagannie zbudowane ciało to jeden z bardziej atrakcyjnych elementów...
  Jeśli na twarzy, plecach czy dekolcie znów pojawił się trądzik, to jak...
  Cera z przebarwieniami to dla wielu pań duży kłopot. Przyczyny tego...
  Nie ulega wątpliwości, że kobiety bardzo lubią zmieniać swój wygląd i...
  Zdarza się, że na naszej skórze pojawiają się niedoskonałości, które...
  Zatkane, zanieczyszczone pory, zwane groźnie wągrami, spędzają sen z...
  Kochani, zbliża się trudny czas dla naszych włosów. Zimne powietrze,...
  Istnieje naprawdę niewiele produktów, o których możemy powiedzieć, że s...
  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada...

  Ostatnie komentarze