Kosmetyki do opalania

Zdecydowana większość z nas czeka z niecierpliwością na choć chwilę urlopu, który uda się spędzić na rozgrzanej słońcem piaszczystej plaży nad morzem. Kiedy jednak niewłaściwie się do niego przygotujemy, może nas spotkać niezbyt przyjemna niespodzianka związana z koniecznością ukrywania się w hotelu. Co może nam przeszkodzić, gdy na wyciągnięcie ręki mamy możliwość leniuchowania na plaży?

Otóż w jednym z gorszych scenariuszy może się okazać, że już po pierwszym dniu brania kąpieli słonecznej na naszym ciele pojawiły się poparzenia i nie pozostaje nam nic innego jak tylko uciekać się do domowych sposobów mających za zadanie złagodzić ich objawy.

W innym przypadku natomiast po powrocie z urlopu, mimo sprzyjającej aury nasza skóra nadal pozostaje blada. Zarówno pierwsza, jak i druga sytuacja może być konsekwencją niewłaściwego przygotowania się do opalania. W jaki sposób powinno się ono odbywać?

Krem z filtrem

Jaka jest najczęstsza przyczyna poparzeń słonecznych? Jest nią przede wszystkim zbyt długa ekspozycja skóry na słońce bez zapewnienia jej odpowiedniej ochrony. Nie oznacza to jednak tego, że kremu z filtrem powinniśmy używać tylko wtedy, gdy wybieramy się na plażę. Wręcz przeciwnie, w filtr powinna być wyposażona większość stosowanych przez nas latem produktów, poza tym musi on być koniecznym elementem składowymkremów do opalania. To właśnie dzięki niemu szkodliwe promienie UV nie szkodzą naszej skórze.

Krem z filtrem

Jakie są najlepsze kosmetyki do opalania? Obecnie na rynku pojawiają się produkty wielu różnych firm, które zwykle różnią się wyłącznie opakowaniem i ceną. Ważne jest natomiast, aby dobrać odpowiednie dla naszego typu skóry olejki do opalania. Kiedy wybierasz się na dłuższy wypoczynek, najlepiej zaopatrz się w kremy posiadające różny faktor. Na pewno nie raz już na własnej skórze przekonałaś się, że takie miejsca jak nos albo kolana opalają się znacznie szybciej niż na przykład łydki.

Pamiętaj także, że zanim wyjdziesz na słońce, wybrane kosmetyki, jak chociażby mleczko do opalania, powinny się wchłonąć, dlatego też zaaplikuj je trochę wcześniej. Co więcej, mimo zapewnień producentów kremów z wysokim filtrem bardzo często zmywają się one podczas kąpieli, dlatego powinny być regularnie co kilka godzin nakładane ponownie.

Preparaty przyspieszające opalanie

Drugą grupą kosmetyków do opalania są te, które mają za zadanie sprawić, że po kilku godzinach spędzonych na słońcu będziemy wyglądać jakbyśmy na plaży spędziły wieki. Są to produkty, które podobnie jak kosmetyki do opalania mogą przybierać różną formę i być aplikowane w inny sposób. Ich mechanizm jest jednak jeden i sprowadza się do dostarczenia skórze warunków sprzyjających wydzielaniu melaniny odpowiedzialnej za jej kolor.

Preparaty przyspieszające opalanie

Jednak i w tym przypadku warto jest zadbać o odpowiednią ochronę. Jej brak może bowiem spowodować, że dopiero co opalona skóra złuszczy się i zejdzie, a po naszej wypracowanej opaleniźnie nie będzie już ani śladu. Aby cieszyć się pięknie opalonym ciałem, najlepiej jest dbać o skórę nie tylko w trakcie, ale również po opalaniu, gdy potrzebuje ona nawilżenia i odżywienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *