Kosmetyki do solarium

Niestety pogoda w naszej strefie klimatycznej potrafi być naprawdę kapryśna. Z tego też powodu, posiadając nawet największe chęci, z letniego wypoczynku nad morzem wracamy zupełnie blade. I chociaż coraz częściej mówi się o tym, że posiadanie opalenizny nie jest do końca modne, to jednak większość z nas czuje się znacznie bardziej pewna siebie i atrakcyjna, gdy posiada złocistą skórę.

Co w takim razie zrobić, by wyglądać w ten właśnie sposób? Jeżeli swój wakacyjny wyjazd możesz śmiało określić jako nieudany z powodu brzydkiej pogody, nie pozostaje nam nic innego, jak postarać się uzyskać opaleniznę w trochę mniej naturalny sposób. Z jednej strony możemy sięgnąć po balsamy brązujące, których stosowanie pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę efekt, jaki osiągamy, rozprowadzając je w niewłaściwy sposób.

Drugim wyjściem jest udanie się do solarium i poddanie się działaniu znajdujących się tam lamp. Czy jednak branie kąpieli słonecznej w ten sposób jest bezpieczne i w konsekwencji da nam brązową opaleniznę? Na pewno niezbędne będzie skorzystanie ze specjalnych kosmetyków do opalania w solarium.

Akcesoria do solarium

Zanim dowiemy się, jak wybrać najlepsze dla nas kremy do solarium, dobrze jest poznać inne akcesoria, które niezbędne są do tego typu zabiegów. Otóż, wybierając się do solarium, musimy pamiętać o tym, że nie do końca całe nasze ciało powinno być wyeksponowane i poddawane działaniu lamp. Ostatecznie bowiem opalanie się w ten sposób jest dość szkodliwe dla skóry.

Akcesoria do solarium

By uniknąć efektów ubocznych wynikających z tego rodzaju postępowania, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na zalecane akcesoria do solarium. Po pierwsze niezbędne jest założenie specjalnych okularów chroniących nasze oczy przed działaniem lamp emitujących bardzo mocne światło. Oprócz tego inne części ciała, które wcześniej nie były przez nas opalane także należy w odpowiedni sposób zabezpieczyć poprzez nałożenie jednorazowej bielizny czy też specjalnej przesłonki do zasłaniania twarzy.

Solarium, do którego się wybierzesz powinno również posiadać specjalną matę do opalania i podgłówek, który zapewni ci odpowiedni komfort podczas zabiegu. Musisz także zwrócić szczególną uwagę na czystość panującą w tego rodzaju miejscach, ponieważ po każdorazowym użytkowaniu powinna być ona przywracana. Jakie kosmetyki do solarium zabrać, by cieszyć się piękną opalenizną?

Kosmetyki do opalania w solarium

Mówiąc o kremach do opalania w solarium,trzeba zwrócić uwagę na to, by przede wszystkim gwarantowały nam one odpowiednią ochronę skóry. Powinnaś bowiem pamiętać, że lampy w solarium emitują więcej promieniowania UV, niż ma to miejsce w trakcie opalania na słońcu. Z drugiej jednak strony do solarium chodzimy właśnie po to, by stać się dumnymi posiadaczkami pięknej opalenizny.

Kremy do solarium muszą zatem umożliwić nam osiągnięcie tego celu poprzez działanie składników nawilżających, a także zapobiegających utracie wody ze skóry. Chodzi tu przede wszystkim o to, by wspomóc naturalne procesy ochronne i zapobiec przyspieszeniu procesu starzenia się skóry.

Kosmetyki do opalania w solarium

Inną grupę stanową produkty określane mianem przyspieszaczy opalania. Ich działanie oparte jest na składnikach pobudzających produkcję znajdującego się w skórze naturalnego pigmentu, jakim jest melanina. Zawsze możemy sięgnąć również po kremy brązujące, które na pewno pozwolą nam uzyskać jeszcze lepszy efekt. Pamiętaj jednak, że wybierając się do solarium, powinnaś stosować specjalnie przeznaczone do niego produkty, bo tylko takie postępowanie da ci w pełni zadowalający efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *