Kwas migdałowy w kosmetyce

  Ciekawość zgodnie ze znanym powiedzeniem jest nie tylko pierwszym stopniem do piekła, ale także może przynieść nam wiele korzyści. I chociaż istnieje ryzyko, że przekształci się w negatywną wścibskość, to jednak w pewnych dziedzinach życia jest ona jak najbardziej wskazana. Jedną z nich jest świadomość tego, co właściwie mieści się w tajemniczych pudełkach kremów do twarzy, balsamów do ciała, albo jaką substancję nakłada się nam na skórę podczas zabiegów wykonywanych w trakcie wizyty u kosmetyczki. Chyba każda z nas choć raz próbowała przeczytać, jakie składniki kryją się w stosowanych kosmetykach. Niestety nasz zapał z reguły kończył się, kiedy obok albo zamiast znanych nam nazw pojawiły się zupełnie nowe. Jedynym właściwym wyjściem z tej sytuacji jest stałe uzupełnianie posiadanych już wiadomości na temat metod pielęgnacji i poprawiania wyglądu. Tylko posiadanie chociażby pobieżnego oglądu na ten temat daje nam szansę podejmowania świadomych i słusznych decyzji. Jedną z substancji cieszącą się w ostatnim czasie ogromną popularnością w kosmetyce jest kwas migdałowy. Dowiesz się o nim znacznie więcej, jeżeli przeczytasz poniższy artykuł.

  Kwas migdałowy

  Zanim dowiemy się czegoś więcej na temat wykorzystania kwasu migdałowego w kosmetyce, warto zastanowić się chwilę nad tym, czym on właściwie jest. Otóż, jak sugeruje nam to już jego nazwa, jest on pozyskiwany z gorzkich odmian migdałów. W odniesieniu do jego właściwości chemicznych zaliczany jest on do powszechnie wykorzystywanych w kosmetyce kwasów AHA. Jednakże nawet w obrębie tej uznanej grupy substancji zabieg kwasem migdałowym jest wyjątkowo ceniony. Okazuje się, że obok niezwykłych właściwości, o których powiemy za chwilę, z uwagi na swoją budowę posiada on równie skuteczne, choć rozłożone w czasie działanie. Z tego względu kwas migdałowy jest delikatniejszy od pozostałych kwasów AHA. Nadszedł czas odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego kwas migdałowy robi taką furorę? Do najbardziej znanych jego właściwości zaliczyć trzeba przede wszystkim działanie antybakteryjne, a także złuszczające. Co więcej, kosmetyki z kwasem migdałowym wyrównują koloryt skóry oraz przyspieszają jej regenerację. Zobacz, w jakiej formie możesz skorzystać z właściwości kwasu migdałowego.

  Kosmetyki z kwasem migdałowym

  Jak już wspomniano, najbardziej znana jest właściwość złuszczająca omawianego kwasu, dlatego też często sięgamy po peeling migdałowy. Jest on szczególnie dedykowany paniom chcącym pozbyć się zmarszczek, a posiadającym skórę wrażliwą oraz kobietom toczącym batalię z trądzikiem. Obok tego krem z kwasem migdałowym bardzo dobrze sprawdza się w warunkach, w których nasza skóra narażona jest na działanie promieni UV. Nawet jeśli mimo posiadania ciemniejszej karnacji pojawią się na twojej twarzy piegi albo przebarwienia, bez obaw możesz sięgnąć po produkty z kwasem migdałowym i nie obawiać się, że pozostawią one nierówny koloryt skóry. Kosmetyki z omawianym kwasem AHA równie dobrze służą kobietom posiadającym głębokie zmarszczki, jak i tym, które dopiero zauważają, że ich skóra staje się wiotka i mało elastyczna. Kremy z dodatkiem kwasu migdałowego ujędrniają cerę, a także pobudzają ją do produkcji nowych komórek.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  wow, zawsze wiedziałam że migdały są dobre:)

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada odpowiednie kształty, wśród których najbardziej charakterystyczne jest chociażby wcięcie w talii. Kolejną kwestią, na którą na...

  Najczęściej czytane

  Cera potrafi płatać nam niezłe figle, zwłaszcza gdy szykujemy się na...
  Nienagannie zbudowane ciało to jeden z bardziej atrakcyjnych elementów...
  Jeśli na twarzy, plecach czy dekolcie znów pojawił się trądzik, to jak...
  Cera z przebarwieniami to dla wielu pań duży kłopot. Przyczyny tego...
  Nie ulega wątpliwości, że kobiety bardzo lubią zmieniać swój wygląd i...
  Zdarza się, że na naszej skórze pojawiają się niedoskonałości, które...
  Zatkane, zanieczyszczone pory, zwane groźnie wągrami, spędzają sen z...
  Kochani, zbliża się trudny czas dla naszych włosów. Zimne powietrze,...
  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada...
  Istnieje naprawdę niewiele produktów, o których możemy powiedzieć, że s...

  Ostatnie komentarze