Najlepsze sposoby na pozbycie się meszku z twarzy!

  Meszek, to nic innego, jak krótkie jasne włoski, które występują na twarzy, szyi i innych częściach ciała. Najczęściej jest ledwo zauważalny, jednak kobiety (z sobie tylko znanych powodów) postanawiają się go pozbyć. Usunięcie go na stałe nie jest taką prostą sprawą, możesz jednak zlikwidować go na jakiś czas. Poznaj różne sposoby usuwania meszku i dowiedz się, które z nich są bardziej, a które mniej skuteczne.

  Efekt niegwarantowany! 

  Są zabiegi, które stosowane nawet kilkakrotnie, nie dadzą pożądanego efektu. Usuwanie meszku za pomocą zabiegu laserowego nie jest najlepszym pomysłem. Ponieważ włoski na twarzy są z reguły bardzo jasne, to ciężko pozbyć się ich w ten sposób. Laser z reguły wyszukuje ciemniejszych włosków, dlatego meszek może pozostać dla niego niezauważony.

  Innym zabiegiem, który może okazać się bezskutecznym jest elektroliza. To proces, podczas którego prąd elektryczny wysyłany poprzez urządzenie przypominające igłę niszczy mieszki włosowe. Dzięki tego rodzaju zabiegowi pozbędziesz się owłosienia na twarzy na stałe, jednak nie działa to na meszek. Włoski są zbyt małe i ciężko jest dostać się do każdego pojedynczego mieszka. 

  Niepowołane reakcje

  Kolejnym, często stosowanym sposobem na pozbycie sie meszku z twarzy, jest użycie środków do depilacji. Kosmetyki takie za pomocą specjalnych procesów chemicznych wykruszają zewnętrzną część włosa, czyli tę widoczną na skórze. Pamiętaj jednak, że środek taki może podrażniać skórę delikatną.

  Innym środkiem, dzięki któremu na pewno uda ci się pozbyć włosków jest wosk. Jednak, podobnie jak krem do depilacji, wosk może podrażniać skórę. Dodatkowo, jeżeli używasz kosmetyków do twarzy zawierających kwas glikolowy lub kwas salicylowy, depilacja woskiem może zaognić skórę. Stosowanie takich środków jest więc nie wskazane dla posiadaczek skóry wrażliwej.

  Skalpel chirurgiczny najlepszą opcją?

  Jedynym naprawdę skutecznym zabiegiem, dzięki któremu pozbędziesz się meszku bez ryzyka podrażnienia skóry jest mechaniczne usunięcie włosków specjalnym ostrzem. W procesie tym za pomocą skalpela delikatnie pozbywamy się naskórka wraz z całym meszkiem. Brzmi strasznie? Nie martw się, proces taki jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Nie dość, że pozbędziesz się włosków, to jeszcze będziesz się cieszyła gładką i promienną cerą

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Ciekawe gdzie wykonują usunięcie meszku za pomocą skalpela??? Można prosić o jakieś namiary, bo nigdzie nie mogę odszukać..

  Mam pytanie- gdzie można wykonać taki zabieg usunięcia meszku za pomocą skalpela? Szukałam w większości instytutów, salonów kosmetycznych i nic. Proszę o namiary.

  bardzo proszę o odpowiedź- gdzie takie coś robią albo jak się nazywa ten zabieg?

  Usuwanie meszka przy pomocy skalpela oferują niektóre salony kosmetyczne. Polega ono na mechanicznym skracaniu włosków, podobnie jak ma to miejsca w trakcie golenia

  Witam

  Czy zna Pani jakieś salony, które wykonują tego typu zabiegi? Również szukałam i nic nie znalazłam.

  ale przecież później te włoski będą odrastać chyba...

  dla mnie meszek był duzym kompleksem był jasny ale widoczny a w lato w słoncu był widoczny bardzo .stosowałam kremy depilacyjne i nabawiłam sie wypryskow .dzis własnie usunełam meszek laserowo juz jest go mniej a efekty beda widoczne za dwa tygonie .niby ludzie maja wieksze problemy ,ale dlA MNIE TO BYŁ WŁASNIE TEN PROBLEM KTORY SPRAWIAŁ ZE CZUŁAM SIE ZLE POLECAM LASER NAPRAWDE WSZYSTKIM I ROZUMIEM JAK BARDZO MOZE TO BYC DYSKOMFORT

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada odpowiednie kształty, wśród których najbardziej charakterystyczne jest chociażby wcięcie w talii. Kolejną kwestią, na którą na...

  Najczęściej czytane

  Cera potrafi płatać nam niezłe figle, zwłaszcza gdy szykujemy się na...
  Jeśli na twarzy, plecach czy dekolcie znów pojawił się trądzik, to jak...
  Nienagannie zbudowane ciało to jeden z bardziej atrakcyjnych elementów...
  Cera z przebarwieniami to dla wielu pań duży kłopot. Przyczyny tego...
  Jeszcze nie tak dawno temu nie było możliwości wybrania się do drogerii...
  Nie ulega wątpliwości, że kobiety bardzo lubią zmieniać swój wygląd i...
  Zatkane, zanieczyszczone pory, zwane groźnie wągrami, spędzają sen z...
  Zdarza się, że na naszej skórze pojawiają się niedoskonałości, które...
  Kochani, zbliża się trudny czas dla naszych włosów. Zimne powietrze,...
  Szorstkie pięty są niezwykle częstym problemem wśród kobiet, a walka z...

  Ostatnie komentarze