Obcinanie włosów

  Piękne, zadbane i zdrowe włosy są niezastąpionym dodatkiem podkreślającym urodę kobiet. Niestety źle dobrana fryzura lub niewłaściwe cięcie włosów może bardzo pogorszyć nasz wygląd. Poniższe rady pozwolą uniknąć popełniania błędów lub zainspirują do świadomego śledzenia pracy fryzjera i określenia jakości świadczonych przez niego usług.

  Jak dobrać fryzurę?

  Jednym z kluczowych elementów decydujących o efektowności fryzury jest jej odpowiednie dobranie. Przy decydowaniu o kolorze włosów warto uwzględnić oprawę i kolor oczu oraz karnację. Ważne jest także dobieranie fryzury do twarzy ze szczególnym zwróceniem uwagi na jej kształt i proporcje. Innymi cechami mającymi wpływ na wygląd fryzury jest wielkość głowy, wzrost lub figura. Osoba z małą głową i o niezbyt zgrabnej sylwetce niekoniecznie będzie korzystnie wyglądała w krótkich włosach, podczas gdy drobna i niska kobieta nie powinna nosić bardzo długich włosów, bo zaburzy to jej proporcje ciała. Inaczej obcięte włosy powinny mieć panie o okrągłej twarzy, niż te o ostrych i zdecydowanych rysach.

  Obecnie coraz więcej stylistów włosów oferuje komputerowe dobieranie fryzury. To czynność, którą możemy samodzielnie wykonać w domu. Obsługa programu jest bardzo prosta, a do dobrania odpowiedniego cięcia włosów i koloru potrzebujemy jedynie cyfrowego zdjęcia twarzy. Jednak jeżeli sądzisz, że nie będziesz potrafiła samodzielnie określić, jakie uczesanie jest najbardziej odpowiednie do twojego typu urody, skorzystaj z usług fryzjera, który wskaże, jak dopasować fryzurę do kształtu twarzy oraz zapozna cię z najmodniejszymi stylizacjami włosów.

  Obcinanie włosów krok po kroku

  Samodzielne obcinanie włosów wymaga przede wszystkim posiadania profesjonalnych przyborów fryzjerskich, których kupienie niesie ze sobą spore wydatki. Poza tym niezbędna jest wiedza na temat tego, jak obcinać włosy. Jeżeli zamierzasz wykonać prostą i niewymagającą fryzurę, możesz podjąć wyzwanie i samodzielnie spróbować obciąć włosy. Oto kilka zasad, zgodnie z jakimi powinnaś postępować ty i twój fryzjer:

  Zasada 1
  Zabezpiecz swoją odzież i miejsce, w jakim zamierzasz obcinać włosy. Ułatwi to sprzątanie i zapobiegnie zebraniu się włosów na ubraniu.

  Zasada 2
  Przed przystąpieniem do obcinania umyj głowę lub zwilż włosy. Nie wycieraj włosów w ręcznik tylko delikatnie nim osusz. Następnie dokładnie rozczesz włosy grzebieniem.

  Zasada 3
  Obcinając włosy, pamiętaj o kształcie głowy. odzielaj pasma włosów i obcinaj je kolejno.

  Zasada 4
  W zależności od zamierzonego efektu dobierz właściwą technikę strzyżenia oraz narzędzia.

  Jeżeli korzystasz z usług fryzjera sprawdź, czy dezynfekuje wszystkie używane przez siebie przedmioty. Przed przystąpieniem do stylizacji powinien także zbadać stan skóry głowy i określić stopień zniszczenia włosów. W trakcie wizyty warto zapytać się o zalecaną przez niego pielęgnację włosów oraz sposób, w jaki samodzielnie modelować uczesanie w domu.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Szorstkie pięty są niezwykle częstym problemem wśród kobiet, a walka z nimi często kończy się klęską. Aby nadać stopom miękkość, nie potrzebujesz jednak ani drogich terapii w salonie kosmetycznym,...

  Najczęściej czytane

  Cera potrafi płatać nam niezłe figle, zwłaszcza gdy szykujemy się na...
  Nienagannie zbudowane ciało to jeden z bardziej atrakcyjnych elementów...
  Jeśli na twarzy, plecach czy dekolcie znów pojawił się trądzik, to jak...
  Cera z przebarwieniami to dla wielu pań duży kłopot. Przyczyny tego...
  Nie ulega wątpliwości, że kobiety bardzo lubią zmieniać swój wygląd i...
  Zdarza się, że na naszej skórze pojawiają się niedoskonałości, które...
  Kochani, zbliża się trudny czas dla naszych włosów. Zimne powietrze,...
  Zatkane, zanieczyszczone pory, zwane groźnie wągrami, spędzają sen z...
  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada...
  Jeszcze nie tak dawno temu nie było możliwości wybrania się do drogerii...

  Ostatnie komentarze

  • (2)

   Bo ciężko jest odżywiać się zdrowo i to tak by dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Ja jem często szybko cokolwiek, bo nie mam czasu, dlatego uważam, że warto czasami sięgnąć po suplementy.

  • (5)

   można cytryne użyc do rozjaśniania meszku?.

  • (8)

   Pamiętajcie, że cynamon uczula wiele osób...ja kiedyś się takiego uczulenia nabawiłam (właśnie po cudownej maseczce z cynamonu na trądzik), że miałam spuchniętą twarz przez tydzień i dostawałam zastrzyki w tyłek ;/ ogólnie masakra...a trądzik jak był...

  • (3)

   Nafta przeżywa ostatnio drugą młodość, jest o niej głośno na różnych forach więc też się skusiłam i od 4 miesięcy stosuje regularnie. ;-)

  • (1)

   A korzystacie z jakiś domowych sposobów?