Obcinanie włosów

  Piękne, zadbane i zdrowe włosy są niezastąpionym dodatkiem podkreślającym urodę kobiet. Niestety źle dobrana fryzura lub niewłaściwe cięcie włosów może bardzo pogorszyć nasz wygląd. Poniższe rady pozwolą uniknąć popełniania błędów lub zainspirują do świadomego śledzenia pracy fryzjera i określenia jakości świadczonych przez niego usług.

  Jak dobrać fryzurę?

  Jednym z kluczowych elementów decydujących o efektowności fryzury jest jej odpowiednie dobranie. Przy decydowaniu o kolorze włosów warto uwzględnić oprawę i kolor oczu oraz karnację. Ważne jest także dobieranie fryzury do twarzy ze szczególnym zwróceniem uwagi na jej kształt i proporcje. Innymi cechami mającymi wpływ na wygląd fryzury jest wielkość głowy, wzrost lub figura. Osoba z małą głową i o niezbyt zgrabnej sylwetce niekoniecznie będzie korzystnie wyglądała w krótkich włosach, podczas gdy drobna i niska kobieta nie powinna nosić bardzo długich włosów, bo zaburzy to jej proporcje ciała. Inaczej obcięte włosy powinny mieć panie o okrągłej twarzy, niż te o ostrych i zdecydowanych rysach.

  Obecnie coraz więcej stylistów włosów oferuje komputerowe dobieranie fryzury. To czynność, którą możemy samodzielnie wykonać w domu. Obsługa programu jest bardzo prosta, a do dobrania odpowiedniego cięcia włosów i koloru potrzebujemy jedynie cyfrowego zdjęcia twarzy. Jednak jeżeli sądzisz, że nie będziesz potrafiła samodzielnie określić, jakie uczesanie jest najbardziej odpowiednie do twojego typu urody, skorzystaj z usług fryzjera, który wskaże, jak dopasować fryzurę do kształtu twarzy oraz zapozna cię z najmodniejszymi stylizacjami włosów.

  Obcinanie włosów krok po kroku

  Samodzielne obcinanie włosów wymaga przede wszystkim posiadania profesjonalnych przyborów fryzjerskich, których kupienie niesie ze sobą spore wydatki. Poza tym niezbędna jest wiedza na temat tego, jak obcinać włosy. Jeżeli zamierzasz wykonać prostą i niewymagającą fryzurę, możesz podjąć wyzwanie i samodzielnie spróbować obciąć włosy. Oto kilka zasad, zgodnie z jakimi powinnaś postępować ty i twój fryzjer:

  Zasada 1
  Zabezpiecz swoją odzież i miejsce, w jakim zamierzasz obcinać włosy. Ułatwi to sprzątanie i zapobiegnie zebraniu się włosów na ubraniu.

  Zasada 2
  Przed przystąpieniem do obcinania umyj głowę lub zwilż włosy. Nie wycieraj włosów w ręcznik tylko delikatnie nim osusz. Następnie dokładnie rozczesz włosy grzebieniem.

  Zasada 3
  Obcinając włosy, pamiętaj o kształcie głowy. odzielaj pasma włosów i obcinaj je kolejno.

  Zasada 4
  W zależności od zamierzonego efektu dobierz właściwą technikę strzyżenia oraz narzędzia.

  Jeżeli korzystasz z usług fryzjera sprawdź, czy dezynfekuje wszystkie używane przez siebie przedmioty. Przed przystąpieniem do stylizacji powinien także zbadać stan skóry głowy i określić stopień zniszczenia włosów. W trakcie wizyty warto zapytać się o zalecaną przez niego pielęgnację włosów oraz sposób, w jaki samodzielnie modelować uczesanie w domu.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada odpowiednie kształty, wśród których najbardziej charakterystyczne jest chociażby wcięcie w talii. Kolejną kwestią, na którą na...

  Najczęściej czytane

  Cera potrafi płatać nam niezłe figle, zwłaszcza gdy szykujemy się na...
  Zatkane, zanieczyszczone pory, zwane groźnie wągrami, spędzają sen z...
  Jeśli na twarzy, plecach czy dekolcie znów pojawił się trądzik, to jak...
  Błonnik, zwany też włóknem lub włóknem pokarmowym, to duża...
  Jeżeli jeszcze nie miałaś na sobie stroju kąpielowego, to możesz być...
  Jeszcze nie tak dawno temu nie było możliwości wybrania się do drogerii...
  Nie ulega wątpliwości, że kobiety bardzo lubią zmieniać swój wygląd i...
  Obejrzyj materiał wideo
  Skuteczne odchudzanie jest możliwe. Nie możesz jednak liczyć na to, że...
  Obejrzyj materiał wideo
  Talia osy i płaski brzuch to nasze marzenie. Niestety często trudno jest...
  Obejrzyj materiał wideo
  Jutro walentynki. Czy wiesz już co zrobisz ze swoim ukochanym. Możecie...

  Ostatnie komentarze

  • (81)

   Mam b.wrażliwa, tłusta cere z wypryskami. Spróbowalam ta z miodem i cynamonem. Bałam sie, ale zaryzykowałam. Troche piekła moja twarz i byla czerwona przez ok. 30 min, ale rewelacja - pieczenie zalezy od ilości cynamonu. Robie to wieczorem przed snem...

  • (8)

   farbowałam ponad 3 tygodnie temu podczas miesiączki... była to farba o najciemniejszym odcieniu brązu a wyszedł czerwony!!!

  • (7)

   Bo musisz umyć co najmniej 2 razy :D

  • (2)

   Bo ciężko jest odżywiać się zdrowo i to tak by dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Ja jem często szybko cokolwiek, bo nie mam czasu, dlatego uważam, że warto czasami sięgnąć po suplementy.

  • (5)

   można cytryne użyc do rozjaśniania meszku?.