Odmładzanie twarzy

  W pewnym wieku znaczna utrata wagi może spowodować, że owal twarzy stanie się mało atrakcyjny. Zwiotczała skóra, która wraz z upływem lat traci swoją naturalną gęstość, wygląda nieestetycznie i sprawia, że kobiety zaczynają patrzeć na siebie krytycznym okiem. Jak w porę zahamować starzenie się skóry, by na dłużej zachować młodość? Oprócz kosmetyków pomogą także proste ćwiczenia.

  Oznaki starzenia się skóry

  Po 30 roku życia prawidłowa struktura wszystkich warstw skóry zaczyna się rozsypywać. Aby przywrócić młodzieńczy wygląd kurację można zacząć od inwestycji w dobre kremy pielęgnacyjne, najlepiej te na bazie kwasu hialuronowego. Przyda się także serum nawilżające z witaminą E, która odpowiada za walkę z wolnymi rodnikami, przyspieszającymi procesy starzenia. Cera z wiekiem staje się mało jędrna, jest pozbawiona blasku i sprężystości. Z czasem dochodzi bowiem do znacznych ubytków elastyny i kolagenu, a także włókien białkowych, co odbija się na wyglądzie skóry. W hipodermie maleje ilość tkanki tłuszczowej, więc traci ona swoje naturalne „rusztowanie” i zwyczajnie zaczyna zwisać. Dodając do tego takie czynniki jak restrykcyjna dieta, która nie zaopatruje organizmu w niezbędne składniki odżywcze lub co gorsza nie dostarcza komórkom odpowiedniej ilości wody, skóra zaczyna się szybciej marszczyć i źle nawilżona nie jest w stanie utrzymywać prawidłowego napięcia. W takiej sytuacji kołem ratunkowym dla cery zwiotczałej będzie zaserwowanie jej silnej dawki nawilżenia w postaci wody, kapsułek oraz warzyw i owoców. Do tego warto zaopatrzyć się w kosmetyki powstrzymujące sztywnienie włókien białkowych i pobudzające syntezę kolagenu, co ma na celu poprawienie gęstości skóry i jej napięcia. Dzięki nim na powierzchni twarzy tworzy się niewidzialna siateczka liftingująca, która ją trzyma w ryzach, nie dopuszczając do jej rozciągania się.

  Jak poprawić owal twarzy?

  Oprócz kosmetyków, warto także poświecić czas na masaż ujędrniający pobudzający krążenie, który ma na celu poprawę jakości skóry i umożliwienie lepszego wnikania substancji odżywczych w tkanki. Najlepiej wykonać go wykorzystując do zabiegu krem. Wystarczy delikatnie masować policzki, zataczając małe kółka. Joga twarzy to również niezastąpiona recepta na zachowanie młodej skóry na dłużej. Tak jak ćwiczenia fizyczne przeciwdziałają odkładaniu się tkanki tłuszczowej na ciele, tak gimnastyka twarzy także pomaga ujędrnić jej wybrane partie. Aby pobudzić cyrkulację w komórkach skóry w okolicach ust i zapobiec powstawaniu bruzd mimicznych można wykonać bardzo proste ćwiczenie. Wargi należy ułożyć tak, jakbyśmy chciały wymówić samogłoskę „U”, a skórę na policzkach ciągnąć w przeciwnym kierunku. Innym pomysłem jest rozciąganie mocno ust wymawiając głoskę „I”. Taka naprzemienna gimnastyka pomaga stymulować mięśnie dolnej części twarzy i poprawia jej owal. Aby zredukować podwójny podbródek powinniśmy spróbować następującego ćwiczenia: ułożenie łokci na blacie, a następnie umiejscowienie twarzy na pięściach umieszczonych na wysokości szyi i stopniowe naciskanie podbródkiem na dłonie. Można także utrzymać nacisk na kilka sekund, a następnie rozluźnić mięśnie. W ten prosty sposób poprawia się kształt brody i nie odkładają się na niej komórki tłuszczowe.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Cyt:"Podwójny podbródek pozwoli zredukować ułożenie łokci na blacie, umiejscowienie twarzy na pięściach umieszczonych na wysokości szyi i stopniowe naciskanie podbródkiem na dłonie."

  To zdanie jest tak nielogicznie napisane, że wynika z niego, że jeśli ktoś ma podwójny podbródek, to zredukuje mu się ułożenie łokci na blacie oraz umiejscowienie twarzy na pięściach.
  Czego dziś uczą na humanistyce? Chyba nie poprawnej polszczyzny. Ehhh

  Dziękujemy za uwagę, poprawiliśmy stylistykę cytowanego zdania.

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada odpowiednie kształty, wśród których najbardziej charakterystyczne jest chociażby wcięcie w talii. Kolejną kwestią, na którą na...

  Najczęściej czytane

  Cera potrafi płatać nam niezłe figle, zwłaszcza gdy szykujemy się na...
  Jeśli na twarzy, plecach czy dekolcie znów pojawił się trądzik, to jak...
  Nienagannie zbudowane ciało to jeden z bardziej atrakcyjnych elementów...
  Cera z przebarwieniami to dla wielu pań duży kłopot. Przyczyny tego...
  Jeszcze nie tak dawno temu nie było możliwości wybrania się do drogerii...
  Nie ulega wątpliwości, że kobiety bardzo lubią zmieniać swój wygląd i...
  Zatkane, zanieczyszczone pory, zwane groźnie wągrami, spędzają sen z...
  Zdarza się, że na naszej skórze pojawiają się niedoskonałości, które...
  Kochani, zbliża się trudny czas dla naszych włosów. Zimne powietrze,...
  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada...

  Ostatnie komentarze