Olejki eteryczne - właściwości i zastosowanie

  Olejki eteryczne to moc natury zamknięta w małym flakoniku. Mają różne właściwości i zastosowanie. Możemy wlewać cenne krople do kominka, dodawać je do kąpieli lub naturalnych, domowych kosmetyków. Oczywiście wcześniej warto się dowiedzieć, jaki zapach będzie najodpowiedniejszy dla naszych potrzeb.

  Olejek z drzewa sandałowego
  Ten olejek polecany jest osobom, które mają problemy z suchą skórą, popękanymi piętami, spierzchniętymi dłońmi. Olejek z drzewa sandałowego to także jeden ze sposobów na trądzik. Ten specyfik ma właściwości antyseptyczne i uspokajające. Najprawdopodobniej zwiększa również popęd płciowy, więc używanie go w sypialni jest wskazane.

  Olejek eukaliptusowy
  Ten olejek przydaje się przy kaszlu, przeziębieniu, zapaleniu oskrzeli, a także chorobach reumatycznych, bólach mięśni czy infekcjach wirusowych.

  Olejek z geranium
  Olejek z geranium polecany jest osobom, które mają już dość tej „zimy nie zimy” i w związku z tym nic im się nie chce. Olejek działa antydepresyjnie. Geranium jest przydatne przy ranach, owrzodzeniach czy zakażeniach grzybiczych.

  Olejek jaśminowy
  Jaśmin do doskonały sposób na depresję. Mówi się, że zwiększa także apetyt na seks.

  Olejek lawendowy
  Tłusta skóra, trądzik, bezsenność czy depresja – olejek lawendowy przyda się przy tych wszystkich dolegliwościach. Jest to także środek przeciwbólowy i przeciwdepresyjny.

  Olejek z majeranku
  Która z nas nie lub zapachu majeranku. Ten malutkie listeczki świetnie radzą sobie z bólem miesiączkowym, bólem gardła czy bólem głowy. Majeranek uspokaja, pomaga zasnąć, jest świetny na trądzik.

  Olejek rozmarynowy
  Pomaga przy astmie, problemach układu oddechowego, psychicznym i fizycznym zmęczeniu. Dodaje energii, pobudza.

  Olejek różany
  Ten olejek ma działanie antyseptyczne. Jest dokonały na bóle gardła i zatok. Pomaga osobom cierpiącym na bezsenność. Łagodzi także zespół napięcia przedmiesiączkowego.

   

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada odpowiednie kształty, wśród których najbardziej charakterystyczne jest chociażby wcięcie w talii. Kolejną kwestią, na którą na...

  Najczęściej czytane

  Cera potrafi płatać nam niezłe figle, zwłaszcza gdy szykujemy się na...
  Nienagannie zbudowane ciało to jeden z bardziej atrakcyjnych elementów...
  Jeśli na twarzy, plecach czy dekolcie znów pojawił się trądzik, to jak...
  Cera z przebarwieniami to dla wielu pań duży kłopot. Przyczyny tego...
  Nie ulega wątpliwości, że kobiety bardzo lubią zmieniać swój wygląd i...
  Zdarza się, że na naszej skórze pojawiają się niedoskonałości, które...
  Zatkane, zanieczyszczone pory, zwane groźnie wągrami, spędzają sen z...
  Kochani, zbliża się trudny czas dla naszych włosów. Zimne powietrze,...
  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada...
  Istnieje naprawdę niewiele produktów, o których możemy powiedzieć, że s...

  Ostatnie komentarze