Operacja zmniejszenia żołądka

  Mało która kobieta w pełni akceptuje swoją budowę ciała i nie chciałaby czegoś w nim zmienić. Kobiety szczupłe zazwyczaj kuszą się na operacje plastyczne związane z powiększeniem piersi, podczas gdy kobiety z dużym biustem coraz częściej z przyczyn zdrowotnych i estetycznych pomniejszają je. Podobnie rzecz ma się z postrzeganiem niemalże każdego elementu naszego ciała. Tylko długotrwała praca nie tylko nad własnym wyglądem, ale przede wszystkim nad akceptacją i polubieniem własnej osoby może nam przynieść wymierne rezultaty. Niestety część z nas nie potrafi w żaden sposób poradzić sobie z zaburzeniami łaknienia lub po prostu lenistwem. Próba odchudzania się poprzez stosowanie wyniszczających organizm diet powoduje, że nasza waga z powrotem staje się duża, przekraczając coraz to większą ilość kilogramów. Wydaje się, że łatwą metodą pozbycia się fałdek tłuszczu na brzuchu jest poddanie się operacji odchudzającej. Zobacz, czym są operacje odchudzające i w jaki sposób pomniejsza się brzuch.

  Operacje odchudzające

  Czasami operacje odchudzające są jedynym wyjściem na pozbycie się zbędnych kilogramów. Ma to miejsce zwłaszcza wówczas, gdy mamy do czynienia z ekstremalną otyłością. Żaden lekarz nie powinien bowiem przeprowadzić chociażby zabiegu zmniejszenia żołądka u osoby posiadającej kilkukilogramową nadwagę. Już na początku poruszania problematyki operacyjnego leczenia otyłości trzeba zaznaczyć, że zawsze związane jest ono w sposób bezpośredni z niemałym ryzykiem. Dlatego zanim będziemy na tyle ociężałe, że nawet najmniejszy ruch będzie stanowił ogromny wysiłek, należy rozpocząć dbanie o sylwetkę. Osoby otyłe bowiem nie tylko narażone są na codzienne trudności, lecz także znacznie częściej występuje u nich szereg schorzeń. Zaliczyć można do nich cukrzycę, miażdżycę albo choroby wieńcowe. Najrozsądniej będzie, jeśli po kilku nieudanych próbach odchudzania się kończących się efektem jo-jo udasz się do lekarza pierwszego kontaktu, który pomoże ci zrzucić zbędne kilogramy i cieszyć się pełnią zdrowia.

  Chirurgia otyłości to inaczej przeprowadzanie operacji na pacjentach z otyłością, które w konsekwencji mają ułatwić im zrzucenie zbędnych kilogramów. Chirurgia bariatryczna, bo takim mianem określa się tę dziedzinę medycyny, przeprowadza zabiegi na żołądku, korzystając z różnego rodzaju metod.

  Operacje zmniejszenia żołądka

  Na czym polegają operacje plastyczne żołądka? Otóż wyróżnia się kilka metod, które umożliwiają utratę zbędnych kilogramów osobom otyłym. Po pierwsze, mamy do czynienia z umieszczeniem balona w żołądku. Polega to na włożeniu do żołądka wypełnionego solą fizjologiczną worka, który sprawia, że cały czas czujemy się syci. Obok tego można zdecydować się na założenie sylikonowej opaski dzielącej żołądek na dwie mniejsze części. Powoli jedzenie z góry przechodzi do dolnego fragmentu żołądka, co powoduje, że jedząc małe ilości, czujemy się syci. Inną metodą jest ominięcie części żołądka poprzez połączenie innego jego fragmentu z jelitami. Osoby otyłe poddawane są także operacji zmniejszania objętości żołądka. Polega ona na wycięciu sporego fragmentu omawianej części układu pokarmowego.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada odpowiednie kształty, wśród których najbardziej charakterystyczne jest chociażby wcięcie w talii. Kolejną kwestią, na którą na...

  Najczęściej czytane

  Cera potrafi płatać nam niezłe figle, zwłaszcza gdy szykujemy się na...
  Jeśli na twarzy, plecach czy dekolcie znów pojawił się trądzik, to jak...
  Nienagannie zbudowane ciało to jeden z bardziej atrakcyjnych elementów...
  Cera z przebarwieniami to dla wielu pań duży kłopot. Przyczyny tego...
  Jeszcze nie tak dawno temu nie było możliwości wybrania się do drogerii...
  Nie ulega wątpliwości, że kobiety bardzo lubią zmieniać swój wygląd i...
  Zatkane, zanieczyszczone pory, zwane groźnie wągrami, spędzają sen z...
  Zdarza się, że na naszej skórze pojawiają się niedoskonałości, które...
  Kochani, zbliża się trudny czas dla naszych włosów. Zimne powietrze,...
  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada...

  Ostatnie komentarze