Popękane naczynka na twarzy

  Pękające naczynka to nie tylko przypadłość, która pojawia się na nogach czy ramionach, ale także na twarzy. Taki defekt skórny bardzo trudno jest usunąć, a do tego jego widoczność jeszcze bardziej nasila się podczas lata na wskutek wysokich temperatur. Nieestetyczne „pajączki” można jednak usunąć. Rozwiązaniem jest ich laserowe zamykanie. Na czym polega ten zabieg?

  Zabieg zamykania naczynek w gabinecie kosmetycznym

  Tendencja do pojawiania się naczynek jest przypadłością dziedziczną. Taki defekt skórny, kiedy staje się na tyle widoczny, że nie da się go ukryć pod makijażem, można usunąć za pomocą lasera. Urządzenie takie przypomina długopis i wyposażone jest w głowicę, która emituje wiązkę promieniowania. W ten sposób w sprytny sposób „wyciąga” ona z naczynek hemoglobinę, która odpowiada za ich czerwoną barwę. Dzięki takiemu zabiegowi pajączki znikają, bo ścianki naczyń ulegają zamknięciu. Częstotliwość takiego seansu zależy od indywidualnych potrzeb, więc stan skóry musi najpierw ocenić dermatolog. Rozległy rumień na twarzy o silnym zabarwieniu wymaga kilku zabiegów, ale efekty są warte poświęcenia. W czasie jego przeprowadzania specjalista kieruje strumień światła lasera na konkretne partie i „strzela” w nie, co pacjentka odczuwa jako lekkie ukucie przypominające ukąszenie komara. Po takim zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, więc jej szybszemu powrotowi do formy ułatwią chłodne okłady. Ostatecznością jest chirurgiczne wycinanie naczynek.

  Jak chronić się przed pękaniem naczynek?

  Jeśli już raz zainwestowało się w drogie zabiegi usuwania naczynek, nie warto dopuścić do tego, aby nieestetyczne pajączki „nawiedziły” skórę powtórnie. Aby tego uniknąć, bardzo ważna jest odpowiednia profilaktyka, która będzie zapobiegać pojawieniu się tej przypadłości po raz kolejny. W czasie lata przydadzą się więc kremy z wysokim filtrem, które będą chronić przed negatywnymi skutkami promieniowania słonecznego, a co za tym idzie zapobiegną aktywności wolnych rodników. Kolejną ważną zasadą jest mycie twarzy letnią (nigdy gorącą) wodą. Wysokie temperatury zakłócają bowiem mikrokrążenie w tkankach, przyczyniając się do powstawania „pajączków”. Osoby z tendencją do pękania naczynek powinny też zrezygnować z solarium oraz sauny. Do tego nie należy usuwać martwych komórek naskórka za pomocą gruboziarnistego peelingu, który działa dość „brutalnie” na skórę, a więc może powodować pojawianie się „pajączków”. Osoby z tendencją do pękania naczynek powinny także zrezygnować z jedzenia zbyt ostrych potraw. Takie pikantne dania powodują bowiem nadmierną aktywność naczynek, które się rozszerzają i kurczą, uwidaczniając swoją obecność pod skórą. Z menu należy wykluczyć rozgrzewające przyprawy takie jak imbir, pieprz czy cynamon. W profilaktyce pielęgnacyjnej warto również zakupić kremy do cery naczynkowej, które pomagają ukoić nieco zaczerwienioną skórę. Do tego w codziennej diecie nie powinno zabraknąć produktów bogatych w witaminę C. Pękające naczynka krwionośne wspomogą również suplementy diety z rutyną czy diosminą.
  Na koniec należy pamiętać, że każdy niepokojący objaw należy zawsze skonsultować z dermatologiem, bo może to świadczyć o zmianach w układzie żylnym.   

   

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Mam problem z naskorkiem na nosie, strzasznie reaguje na slonce, w zimie, czerwienieje a nawet siwieje. Prosze o pomoc.

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada odpowiednie kształty, wśród których najbardziej charakterystyczne jest chociażby wcięcie w talii. Kolejną kwestią, na którą na...

  Najczęściej czytane

  Cera potrafi płatać nam niezłe figle, zwłaszcza gdy szykujemy się na...
  Nienagannie zbudowane ciało to jeden z bardziej atrakcyjnych elementów...
  Jeśli na twarzy, plecach czy dekolcie znów pojawił się trądzik, to jak...
  Cera z przebarwieniami to dla wielu pań duży kłopot. Przyczyny tego...
  Nie ulega wątpliwości, że kobiety bardzo lubią zmieniać swój wygląd i...
  Zdarza się, że na naszej skórze pojawiają się niedoskonałości, które...
  Zatkane, zanieczyszczone pory, zwane groźnie wągrami, spędzają sen z...
  Kochani, zbliża się trudny czas dla naszych włosów. Zimne powietrze,...
  Istnieje naprawdę niewiele produktów, o których możemy powiedzieć, że s...
  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada...

  Ostatnie komentarze