Proste upięcia włosów

  Obyczaje z biegiem lat się zmieniają, o czym możemy się przekonać, rozmawiając z często zgorszonymi dzisiejszą młodzieżą osobami starszymi. Jest to naturalna kolej rzeczy, choć warto jest znać dawną tradycję, bo czasami znienacka wraca do nas niczym bumerang. Przykładem takiej sytuacji jest fakt, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu kobiety nie pokazywały się publicznie w rozpuszczonych włosach, a przez cały czas upinały je, kojarząc brak takiej fryzury z łamaniem panującej obyczajowości. Dziś już nikt nie postrzega rozpuszczonych włosów jako jakiejkolwiek sfery intymności, chociaż w niektórych sytuacjach upinanie włosów jest wymagane. Mowa tu nie tylko o pracy, w której z oczywistych względów obowiązuje ubranie ochronne. Echem dawnych obyczajów jest bowiem pewien oficjalny styl ubierania się nazywany współcześnie etykietą albo dress code. Coraz więcej firm ustala, w jaki sposób mają prezentować się ich pracownicy, a jednym z najczęściej wymaganych elementów wyglądu są upięte włosy. Co jednak możemy zrobić, gdy nie mamy pojęcia, w jaki sposób zrobić sobie tego typu fryzurę? Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się, jak upiąć długie i krótkie włosy.

  Proste upięcia długich włosów

  Upięcie włosów posiadających znaczną długość wcale nie musi być trudne. Największym problemem jest tutaj przede wszystkim trwałość wykonanej przez nas fryzury. Oczywiście najłatwiej jest wybrać się na wizytę do fryzjera, podczas której wystylizuje on odpowiednio nasze uczesanie i sprawi, że będzie się ono trzymało w nienaruszonym stanie godzinami. Jednak rzadko kiedy mamy czas, by wybrać się do profesjonalisty. Na szczęście, korzystając z różnego rodzaju kosmetyków do włosów, możemy sprawić, że będą one wyglądały nienagannie przez cały czas. Wystarczy tylko przed rozpoczęciem czesania użyć pianki do stylizacji albo żelu, a po wykonaniu na przykład fryzury upiętej całość spryskać lakierem do włosów. Jakie proste upięcia długich włosów z łatwością wykonamy w domu? Z pomocą przychodzą tu tak klasyczne uczesania jak kucyk, który może wyglądać równie elegancko jak wytworny kok. Trzeba tylko pamiętać, aby dokładnie zebrać wszystkie pasma włosów i w razie potrzeby posiłkować się spinkami. W dość prosty sposób możemy także uczesać się w kok francuski. By go wykonać, musisz mieć pod ręką tylko kilka wsuwek i lakier do włosów. Nie zawsze jednak musimy zgarniać wszystkie włosy i upinać je w jednym miejscu. Łatwym upięciem włosów jest zrobienie z kosmyków dwóch warkoczy i upięcie ich razem z tyłu głowy. Jeżeli szukasz jakiejś fryzury na imprezę, możesz puścić wodze fantazji i podejść do upinania włosów trochę swobodniej. Nawet kucyk zrobiony z boku może dodać nam wiele dziewczęcego uroku.

  Upięcia na krótkich włosach

  Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że upinanie krótkich włosów stanowi problem nie do pokonania, jednak okazuje się to nieprawdą, zwłaszcza gdy użyjemy odpowiednich preparatów utrwalających. I w tym przypadku odpowiedź na pytanie, jak upiąć włosy, może być różna. Jeżeli wybierasz się na spotkanie ze znajomymi, możesz wykonać fryzurę przypominającą irokeza. Będziesz potrzebowała do tego tylko grzebienia do tapirowania, kilku wsuwek i dobrego lakieru do włosów. Upięcia na krótkich włosach mogę mieć także bardziej elegancki charakter. Świetnie sprawdzają się tu dobierane warkocze, ale i fryzury typu kok, które być może nie wyglądają tak okazale jak w przypadku włosów długich, jednak dzięki tapirowaniu mogą stworzyć niepowtarzalne uczesania.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Kucyk, kucyk, kucyk!

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada odpowiednie kształty, wśród których najbardziej charakterystyczne jest chociażby wcięcie w talii. Kolejną kwestią, na którą na...

  Najczęściej czytane

  Cera potrafi płatać nam niezłe figle, zwłaszcza gdy szykujemy się na...
  Nienagannie zbudowane ciało to jeden z bardziej atrakcyjnych elementów...
  Jeśli na twarzy, plecach czy dekolcie znów pojawił się trądzik, to jak...
  Cera z przebarwieniami to dla wielu pań duży kłopot. Przyczyny tego...
  Nie ulega wątpliwości, że kobiety bardzo lubią zmieniać swój wygląd i...
  Zdarza się, że na naszej skórze pojawiają się niedoskonałości, które...
  Zatkane, zanieczyszczone pory, zwane groźnie wągrami, spędzają sen z...
  Kochani, zbliża się trudny czas dla naszych włosów. Zimne powietrze,...
  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada...
  Istnieje naprawdę niewiele produktów, o których możemy powiedzieć, że s...

  Ostatnie komentarze