Przybory do paznokci

  Jeśli nie masz czasu na zabieg wykonany u manicurzystki, głowa do góry! Możesz przecież zadbać o swoje paznokcie w domowym zaciszu. Jedyne co potrzebujesz to odpowiednie akcesoria do manicure, które krok po kroku pozwolą Ci uzyskać efekt podobny do tego z salonu kosmetycznego.

   
  Preparat do usuwania skórek – w drogeriach dostępne są produkty, które zmiękczają skórki, tak aby łatwo było je usunąć z płytki. Jeśli jednak zapomniałaś o zakupie takiego specyfiku możesz w zamian wypróbować moczenia dłoni w wodzie z mydłem, które działa bardzo podobnie. Do wody warto dodać także kilka kropel soku z cytryny, co rozjaśni drobne przebarwienia. Kiedy skórki będą już miękkie, delikatnie usuń je drewnianym patyczkiem.
   
  Pilnik szklany – za jego pomocą nadasz paznokciom ładny kształt. Ten rodzaj pilnika jest najbezpieczniejszy. Nie powoduje „zadziorków” i jest bardzo precyzyjny. Pamiętaj: paznokcie piłujemy zawsze w jednym kierunku.
   
  Polerka – wygładzanie powierzchni płytki powinno kończyć zabiegi przygotowujące paznokcie do nałożenia lakieru. Dzięki temu manicure utrzyma się dłużej i nie będzie odpryskiwał. Taka czynność nie powinna jednak byt częsta, bo takie ścieranie kolejnych warstw płytki powoduje, że paznokcie mogą się osłabić. Bardzo ważna jest też kolejność. Polerki dostępne w sklepach są oznaczone liczbami (zwykle od 1 do 4), aby ułatwić prawidłowe przeprowadzenie polerowania.
   
   
   
   
   

   

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada odpowiednie kształty, wśród których najbardziej charakterystyczne jest chociażby wcięcie w talii. Kolejną kwestią, na którą na...

  Najczęściej czytane

  Cera potrafi płatać nam niezłe figle, zwłaszcza gdy szykujemy się na...
  Jeśli na twarzy, plecach czy dekolcie znów pojawił się trądzik, to jak...
  Nienagannie zbudowane ciało to jeden z bardziej atrakcyjnych elementów...
  Cera z przebarwieniami to dla wielu pań duży kłopot. Przyczyny tego...
  Jeszcze nie tak dawno temu nie było możliwości wybrania się do drogerii...
  Nie ulega wątpliwości, że kobiety bardzo lubią zmieniać swój wygląd i...
  Zatkane, zanieczyszczone pory, zwane groźnie wągrami, spędzają sen z...
  Zdarza się, że na naszej skórze pojawiają się niedoskonałości, które...
  Kochani, zbliża się trudny czas dla naszych włosów. Zimne powietrze,...
  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada...

  Ostatnie komentarze