Przybory do paznokci

  Jeśli nie masz czasu na zabieg wykonany u manicurzystki, głowa do góry! Możesz przecież zadbać o swoje paznokcie w domowym zaciszu. Jedyne co potrzebujesz to odpowiednie akcesoria do manicure, które krok po kroku pozwolą Ci uzyskać efekt podobny do tego z salonu kosmetycznego.

   
  Preparat do usuwania skórek – w drogeriach dostępne są produkty, które zmiękczają skórki, tak aby łatwo było je usunąć z płytki. Jeśli jednak zapomniałaś o zakupie takiego specyfiku możesz w zamian wypróbować moczenia dłoni w wodzie z mydłem, które działa bardzo podobnie. Do wody warto dodać także kilka kropel soku z cytryny, co rozjaśni drobne przebarwienia. Kiedy skórki będą już miękkie, delikatnie usuń je drewnianym patyczkiem.
   
  Pilnik szklany – za jego pomocą nadasz paznokciom ładny kształt. Ten rodzaj pilnika jest najbezpieczniejszy. Nie powoduje „zadziorków” i jest bardzo precyzyjny. Pamiętaj: paznokcie piłujemy zawsze w jednym kierunku.
   
  Polerka – wygładzanie powierzchni płytki powinno kończyć zabiegi przygotowujące paznokcie do nałożenia lakieru. Dzięki temu manicure utrzyma się dłużej i nie będzie odpryskiwał. Taka czynność nie powinna jednak byt częsta, bo takie ścieranie kolejnych warstw płytki powoduje, że paznokcie mogą się osłabić. Bardzo ważna jest też kolejność. Polerki dostępne w sklepach są oznaczone liczbami (zwykle od 1 do 4), aby ułatwić prawidłowe przeprowadzenie polerowania.
   
   
   
   
   

   

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Zawsze chciałaś posiadać zdolności profesjonalnej makijażystki? Pamiętaj, że w tej kwestii odpowiednie akcesoria do make-upu i kosmetyki są równie ważne jak zdolności. Dowiedz się, jak stworzyć...

  Najczęściej czytane

  Chociaż za oknami jesień, na Fashion Week w Mediolanie panowała istnie...
    Sposób czesania się to sprawa indywidualna. Zwykle fryzurę...
  Marka Paese stworzyła dwie nowe serie letnich lakierów do paznokci –...
  Chociaż jesienią ciało schowane jest pod wieloma warstwami ubrań, a włosy...
  Nie masz pomysłu na sylwestrowy makijaż? Przejrzyj galerię i poszukaj...
  Włosy są ozdobą każdej kobiety. Powinny być zdrowe, mocne i błyszczące....
  Obejrzyj materiał wideo
  Dotyk słońca na skórze bez potrzeby eksponowania na słońcu? Z...
    Na pewno zapytane o niezapomniane stylizacje na głowie z przeszłych...
  Obejrzyj materiał wideo
    Znana amerykańska striptizerka i skandalistka swoim stylem silnie...
  Podczas gdy odpowiednio dobrany i precyzyjnie wykonany makijaż podkreśli...

  Ostatnie komentarze