Punkty akupresury

  Nawet czasami tak błahe schorzenia jak lekki ból głowy albo zęba powodują, że sięgamy po dostępne bez recepty środki przeciwbólowe. Nierzadko jest to nasz domowy sposób na leczenie różnych dolegliwości i uniknięcie wizyty u lekarza, co w konsekwencji jest bardzo zgubne dla naszego zdrowia. Osoby, które starają się uniknąć takiego postępowania, czerpią z dorobku medycyny naturalnej, pijąc napary z dobrze znanych i sprawdzonych ziół albo korzystając z innych metod leczenia. Jedną z cieszących się większym uznaniem tradycji leczenia jest medycyna chińska. W jej obrębie mieści się wiele metod i środków uzdrawiania. Zalicza się do niej także akupresurę. Jeżeli jesteś ciekawa, co kryje się pod tą tajemniczą nazwą i w jakich schorzeniach możesz sobie pomóc, wykonując ją samodzielnie w domu, przeczytaj poniższy artykuł.

  Co to jest akupresura?

  Jak już zostało to zaznaczone, akupresura jest zaliczana do chińskich metod leczenia. Ten niezwykły sposób uzdrawiania został opracowany ponad 5000 lat temu w Azji i dopiero od niedawna znany jest na całym świecie. Głównym jego założeniem jest takie uciskanie ściśle określonych punktów umieszczonych na ciele, które prowadzi do pobudzania naturalnych systemów obronnych organizmu. Miejsca te precyzyjnie zaznaczone są na mapie akupresury. Są to te same punkty, jakie nakłuwa się w akupunkturze. Zatem różnica między tymi dwoma sposobami polega na odmiennej metodzie pobudzania tych samych punktów na ciele.

  Dowiedziawszy się, co to jest akupresura, warto zastanowić się, jakie może przynieść nam ona korzyści. Otóż punktowe masowanie ciała pozwala na usunięcie napięcia mięśniowego, odpręża, pobudza krążenie krwi i wzmacnia energię życiową. Wyróżnić można kilka typów akupresury. Pierwszy podział odnosi się do dolegliwości, jakich chcemy się za jej pomocą pozbyć. Z drugiej strony wskazać można akupresurę twarzy, akupresurę stopy albo akupresurę ucha, a więc poszczególnych części ciała ludzkiego, na powierzchni których jest wykonywana. Zanim zdecydujesz się na odbycie wizyty u profesjonalnego znawcy medycyny chińskiej, dobrze, abyś samodzielnie spróbowała uciskać niektóre punkty ciała i sprawdziła skuteczność tej metody.

  Akupresura w praktyce

  Na początku najłatwiej będzie zacząć od pobudzania dotykiem poszczególnych punktów dłoni. Kiedy doskwiera ci ból głowy, zanim sięgniesz po tabletkę, przez kilka minut masuj punkt znajdujący się na błonie dzielącej palec wskazujący i kciuk. To właśnie jego pobudzanie sprawi, że poczujesz się znacznie lepiej.

  Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że akupresura jest także świetnym sposobem na piękny i zdrowy wygląd. Z czasem każda kobieta musi zmagać się z procesem starzenia się skóry powodującym powstawanie zmarszczek. Jeżeli chcesz, by twoja skóra pozostała jędrna i świeża przez dłuższy czas, zacznij masować swoją twarz. Dzięki temu pobudzisz krążenie i zniwelujesz napięcie mięśni twarzy. Wystarczy, że przez kilka minut będziesz masowała punkty znajdujące się pod oczami, na środku brody, a także na linii brwi.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada odpowiednie kształty, wśród których najbardziej charakterystyczne jest chociażby wcięcie w talii. Kolejną kwestią, na którą na...

  Najczęściej czytane

  Cera potrafi płatać nam niezłe figle, zwłaszcza gdy szykujemy się na...
  Jeśli na twarzy, plecach czy dekolcie znów pojawił się trądzik, to jak...
  Nienagannie zbudowane ciało to jeden z bardziej atrakcyjnych elementów...
  Cera z przebarwieniami to dla wielu pań duży kłopot. Przyczyny tego...
  Jeszcze nie tak dawno temu nie było możliwości wybrania się do drogerii...
  Nie ulega wątpliwości, że kobiety bardzo lubią zmieniać swój wygląd i...
  Zatkane, zanieczyszczone pory, zwane groźnie wągrami, spędzają sen z...
  Zdarza się, że na naszej skórze pojawiają się niedoskonałości, które...
  Kochani, zbliża się trudny czas dla naszych włosów. Zimne powietrze,...
  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada...

  Ostatnie komentarze