Sposób na przetłuszczające się włosy

  Zdarza się, że choć bardzo się staramy i spędzamy dużo czasu na pielęgnacji urody, to jednak wcale nie wyglądamy atrakcyjnie. Dotyczy to przede wszystkim takich problemów jak trądzik, posiadanie przesuszonej skóry, cery atopowej albo popękanych naczynek. Są one tak trudne do pielęgnacji, że ich pozbycie się może trwać nawet latami. Istnieje także grupa problemów związanych z pielęgnacją, które nie są aż tak trudne do pokonania, ale równie mocno pogarszają nasz wygląd. Wskazać tu trzeba chociażby sytuację, w której skóra znajdująca się na naszej głowie wytwarza nadmierną ilość naturalnego łoju, co w konsekwencji doprowadza do tego, że posiadamy niezwykle szybko przetłuszczające się włosy. Czasami nawet umycie głowy rano może nie wystarczać do tego, żebyśmy wieczorem wyglądały jeszcze w miarę przyzwoicie. Na szczęście problem walki z przetłuszczającymi się włosami można rozwiązać. Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się więcej na temat przetłuszczania się włosów, a także poznasz sposoby walki z tym problemem.

  Przetłuszczanie się włosów

  Często słyszy się o problemie przetłuszczających się włosów, jednak już na początku trzeba powiedzieć, że to sformułowanie nie do końca oddaje charakter zjawiska. Okazuje się, że to nie nasze włosy się przetłuszczają i problem leży gdzie indziej. Zamiast mówić o przetłuszczaniu się włosów, lepiej jest odnieść to pojęcie do skóry głowy. To właśnie gruczoły łojowe znajdujące się w skórze odpowiedzialne są za produkowanie łoju, pełniącego ważną funkcję ochronną w organizmie. W gruncie rzeczy to nie włosy się przetłuszczają, a skóra, na której rosną i dopiero korzystając ze szczotki albo dotykając włosy rękoma, przenosimy łój na włosy. Nierzadko przetłuszczająca się skóra głowy powoduje, że tylko włosy znajdujące się u jej nasady posiadają dużą ilość naturalnego łoju, podczas gdy ich końcówki są bardzo suche. Z tego też powodu niezwykle ważne jest, by przywrócić skórze i włosom naturalną równowagę. W jaki sposób to zrobić? Czy istnieją jakieś sposoby na przetłuszczające się włosy?

  Sposoby na przetłuszczające się włosy

  Na pewno nie jesteś zadowolona z tego, że musisz codziennie myć głowę i nieraz zastanawiałaś się, co zrobić, żeby włosy się nie przetłuszczały. Po pierwsze powinnaś unikać sytuacji, w których twoje włosy będą się przesuszały. Farbowanie włosów albo wykonanie trwałej ondulacji sprawi, że problem na chwilę zniknie, ale potem wróci z większą intensywnością. Nagłą suchość skóra odczyta w ten sposób, że zacznie produkować jeszcze większą ilość sebum. Najważniejszą rzeczą w odniesieniu do pielęgnacji włosów przetłuszczających się jest używanie specjalnie dla nich przeznaczonych szamponów i odżywek. Poza tym, myjąc głowę, nie powinnaś narażać jej na działanie gorącej wody, ponieważ także ona może spowodować efekt chwilowego przesuszenia. Oprócz tego wykonuj domowe płukanki ziołowe, na przykład z pokrzywy, która ureguluje ilość wytwarzanego przez skórę głowy łoju. Za każdym razem, gdy rozczesujesz włosy, myj szczotkę, aby nie rozprowadzać osadzającego się na niej naturalnego tłuszczu. Wpływ na stan naszej skóry ma także stres i zmiany hormonalne, dlatego gdy problem jest długotrwały i intensywny, niezbędna okaże się wizyta u specjalisty.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

   

  Hit dnia

  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada odpowiednie kształty, wśród których najbardziej charakterystyczne jest chociażby wcięcie w talii. Kolejną kwestią, na którą na...

  Najczęściej czytane

  Cera potrafi płatać nam niezłe figle, zwłaszcza gdy szykujemy się na...
  Nienagannie zbudowane ciało to jeden z bardziej atrakcyjnych elementów...
  Jeśli na twarzy, plecach czy dekolcie znów pojawił się trądzik, to jak...
  Cera z przebarwieniami to dla wielu pań duży kłopot. Przyczyny tego...
  Nie ulega wątpliwości, że kobiety bardzo lubią zmieniać swój wygląd i...
  Zdarza się, że na naszej skórze pojawiają się niedoskonałości, które...
  Zatkane, zanieczyszczone pory, zwane groźnie wągrami, spędzają sen z...
  Kochani, zbliża się trudny czas dla naszych włosów. Zimne powietrze,...
  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada...
  Istnieje naprawdę niewiele produktów, o których możemy powiedzieć, że s...

  Ostatnie komentarze