Sposoby na odciski

  W wyglądzie nawet najmniejszy detal, niedopatrzenie może zepsuć cały efekt, zwłaszcza kiedy dotyczy on nie tyle ozdabiania, co higieny naszego ciała. Wyobraźmy sobie piękną długonogą blond piękność, która ma na swoich stopach odkrywające znaczną ich część sandały, a jej pięty pozostawiają wiele do życzenia. W takich sytuacjach nic już nie potrafi naprawić odniesionego wrażenia. Warto zatem nie tylko skupiać się na wyglądzie twarzy, ale również poświęcać czas pielęgnacji innym częściom ciała. I choć nie zapowiada się, żebyśmy w najbliższym czasie miały szansę wyeksponować swoje stopy, to jednak opłaca się o nie dbać przez cały czas. To właśnie na nich spoczywa cały ciężar naszego ciała i nierzadko nie ułatwiamy im zadania, zakładając raczej piękne niż wygodne buty. Konsekwencje noszenia wysokich obcasów odczuwamy z reguły nie tylko w postaci bólu nóg i kręgosłupa, lecz także nieestetycznych i przede wszystkim bolesnych odcisków. Zobacz, jak dbać o stopy i po przetańczonej nocy móc na drugi dzień założyć ulubioną parę szpilek.

  Zadbane stopy

  Do pielęgnacji stóp przykładamy większą uwagę, kiedy zamierzamy je eksponować, a więc latem. Gdy za oknem pogoda przestaje sprzyjać noszeniu klapek i prezentowaniu kunsztownie wykonanego pedicure'u, zapominamy o tym, że także one wymagają naszej troski. Mając zadbane stopy, nie musimy martwić się o to, że podczas chodzenia odczuwać będziemy dyskomfort albo piekący ból. Używanie właściwych kosmetyków i odpowiednie zabiegi pozwolą nam na uniknięcie także wielu innych dolegliwości, takich jak wrastające paznokcie, nadmierna potliwość albo szorstkie pięty. Jedne z najczęstszych problemów, jakie dotykają nasze stopy związane są z powstawaniem na ich powierzchni odcisków. Ich pojawienie się wiąże się przede wszystkim z niewłaściwym dopasowaniem obuwia. Co jednak możemy zrobić, by bez narażenia się na ból nosić ulubione szpilki? Nie czekaj, aż znów nie będziesz mogła chodzić i już teraz poznaj sposoby na odciski na stopach.

  Leczenie odcisków na stopie

  Mówiąc o odciskach, należy wskazać dwa ich rodzaje – miękkie i twarde. Lepiej jest zapobiegać ich powstawaniu poprzez właściwą pielęgnację, niż leczyć. Najważniejsze jest, aby pozbywać się poprzez korzystanie z peelingu do stóp zrogowaciałego naskórka. Poza tym warto też zastanowić się, czy wybór butów powinien opierać się na modzie, czy wygodzie. Jeżeli jednak nie możesz oprzeć się założeniu szpilek, kiedy tylko wyczujesz, że dane miejsce jest podrażnione, zabezpiecz je plastrem.

  Istnieje kilka sposobów leczenia odcisków. Kiedy pójdziesz do sklepu albo apteki, znajdziesz tam wiele plastrów i maści różnych firm, które pomogą ci z nimi walczyć. Obok tego wskazać trzeba domowe sposoby na odciski.

  Pierwszym z nich jest okład zrobiony z aspiryny z dodatkiem wody i soku z cytryny. Wszystkie te składniki należy wymieszać w ten sposób, by powstała dość zwarta papka, którą umieszcza się na około 20 minut na stopach. Okład ten zmiękczy twoją skórę i zmniejszy dolegliwości.

  Inny sposób na odciski wykorzystuje działanie kory dębu. Wystarczy, że przygotujesz z niej napar (około 5 łyżek na 1 litr wody), a przed zanurzeniem w nim stóp dodasz odrobinę spirytusu.

  Twardy odcisk stopniowo będzie się złuszczał, jeżeli codziennie będziesz przez kilka minut pocierała go ząbkiem czosnku. Choć towarzyszący zapach może być odrzucający, to jednak zabieg ten jest bardzo skutecznym sposobem na pozbycie się omawianej dolegliwości.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Ja mam takiego burchla, że już chyba nigdy się go nie pozbędę:(

  Najprościej to wybrać wygodne obuwie, które nie będzie obcierać :)

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada odpowiednie kształty, wśród których najbardziej charakterystyczne jest chociażby wcięcie w talii. Kolejną kwestią, na którą na...

  Najczęściej czytane

  Cera potrafi płatać nam niezłe figle, zwłaszcza gdy szykujemy się na...
  Nienagannie zbudowane ciało to jeden z bardziej atrakcyjnych elementów...
  Jeśli na twarzy, plecach czy dekolcie znów pojawił się trądzik, to jak...
  Cera z przebarwieniami to dla wielu pań duży kłopot. Przyczyny tego...
  Nie ulega wątpliwości, że kobiety bardzo lubią zmieniać swój wygląd i...
  Zdarza się, że na naszej skórze pojawiają się niedoskonałości, które...
  Zatkane, zanieczyszczone pory, zwane groźnie wągrami, spędzają sen z...
  Kochani, zbliża się trudny czas dla naszych włosów. Zimne powietrze,...
  Istnieje naprawdę niewiele produktów, o których możemy powiedzieć, że s...
  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada...

  Ostatnie komentarze