Szampony do włosów

  Jak kiedyś rozpoznawano, jakiej płci jest dana osoba? Otóż najbardziej rzucającym się w oczy elementem kobiecego wyglądu były długie włosy. Dziś nie jest to tak oczywiste, ponieważ i panie decydują się na krótkie fryzurki, i panowie nierzadko zapuszczają swoje włosy. Nie oznacza to jednak, że w ogóle przestaliśmy na włosy zwracać uwagę. Wręcz przeciwnie, wydaje się, że coraz częściej decydujemy się na różnego rodzaju zabiegi i stylizacje poprawiające ich wygląd. Niestety skutkuje to tym, że większość z nas nie jest zadowolona z ich wyglądu, a najgorszym scenariuszem, który potrafimy sobie wyobrazić to nadmierne wypadanie włosów, a nawet łysienie, które nie jest zjawiskiem wśród kobiet tak rzadkim, jak nam się to wydaje. Dlatego bardzo ważne jest, żeby umiejętnie pielęgnować włosy, bo tylko dzięki temu jesteśmy w stanie przywrócić im ich naturalną równowagę. Nie czekaj zatem, aż twoje włosy będą zniszczone, suche i matowe, a zobacz, co możesz dla nich zrobić, wybierając odpowiedni szampon do włosów.

  Pielęgnacja włosów

  Na pewno, chcąc zadbać o swój wygląd i robiąc rozpoznanie wśród kosmetyków, zauważyłaś, że pielęgnacja włosów jest zagadnieniem obszernym. Otóż każda kobieta w jakiś sposób chce, by jej włosy wyglądały atrakcyjnie. Powoduje to, że z chęcią sięgamy po farby do włosów, różnego rodzaju odżywki, maseczki, a nawet decydujemy się na trwałą ondulację. Niezwykle istotne jest jednak, aby dobierać kosmetyki i zabiegi w ten sposób, aby nie działały na naszą niekorzyść. Jest to dość trudne, zwłaszcza że producenci prześcigają się w chwytach marketingowych skłaniających nas do zakupu tego, a nie innego szamponu albo szczotki. Warto jednak zaznaczyć, że niebywałe znaczenie ma odpowiedni dobór kosmetyków, których używamy na co dzień. W odniesieniu do pielęgnacji włosów jest to szampon. Niestety część kobiet wybiera się do sklepu, zupełnie nie wiedząc, co tak naprawdę chce kupić i czego od danego produktu oczekuje. Podstawową myślą, jaka powinna nam towarzyszyć podczas wybierania jakiegokolwiek kosmetyku powinno być to, jakie potrzeby ma zaspokoić. W odniesieniu do szamponów do włosów powinnyśmy przede wszystkim wiedzieć, czy zamierzamy podkreślić kolor włosów, czy też zapobiec ich wypadaniu, decydując się na szampony koloryzujące albo szampony lecznicze do włosów.

  Najlepsze szampony do włosów

  Trudno wskazać jednoznacznie najlepsze szampony do włosów. Bez wątpienia jednak nasze zadowolenie gwarantować mogą jedynie produkty odpowiednio dostosowane do potrzeb. Otóż przede wszystkim obok efektu, który chcemy osiągnąć powinnyśmy przede wszystkim określić rodzaj włosów, jaki posiadamy. Innej pielęgnacji bowiem wymagają włosy kręcone, suche bądź przetłuszczające się. Różne będą zatem składniki na przykład szamponu do włosów zniszczonych albo szamponu do włosów cienkich.

  Obok tego wyróżnić można przede wszystkim kilka rodzajów szamponów z uwagi na składniki, na których opierają swoje działanie. I tak mamy do czynienia z szamponami ziołowymi, owocowymi albo wykorzystującymi najnowsze zdobycie kosmetologii. Różna może być skuteczność ich działania, a także cena. Jeżeli mimo wszystko nie potrafisz wybrać produktu odpowiedniego dla siebie, zapytaj o niego swojego fryzjera.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Ja słyszałam, że szampon nie jest tak ważny jak odżywka...

  A łysieniu i tak nic nie pomaga:(

  wypróbuj szampon z rzepy na wypadanie mi dermatolog polecił efekty po 3 miesiącach najpierw będziesz miała gorsze włosy a potem cudowne tak działa ten szampon.

  Taki szampon to chyba najlepiej z apteki wziąć, bo te z rzepy kupowane w marketach moim zdaniem nic nie dają. Na co dzień używam szamponów i odżywek. Robię też płukankę z siemienia lnianego.

  Nie lubię szamponów z rzepy i pokrzywowych. Mam po nich matowe włosy i zapach mi się nie podoba. Co do siemienia to nie słyszałam o takich płukankach, używam szamponu z ekstraktem z oleju sezamowego, nawilża włosy i nadaje im blasku.

  bo szampony pokrzywowe sa raczej do wlosow przetłuszczajacych sie. jak ktoś ma wlosy suche to raczej takich nie stosowac bo tylko pogorsza stan wlosów. Ja nawilżam włosy szamponem bez parabenów z ekstraktem z awokado. Szmpon jest tak samo wazny jak odżywka-źle dobrany niszczy nam wlosy

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada odpowiednie kształty, wśród których najbardziej charakterystyczne jest chociażby wcięcie w talii. Kolejną kwestią, na którą na...

  Najczęściej czytane

  Cera potrafi płatać nam niezłe figle, zwłaszcza gdy szykujemy się na...
  Nienagannie zbudowane ciało to jeden z bardziej atrakcyjnych elementów...
  Jeśli na twarzy, plecach czy dekolcie znów pojawił się trądzik, to jak...
  Cera z przebarwieniami to dla wielu pań duży kłopot. Przyczyny tego...
  Nie ulega wątpliwości, że kobiety bardzo lubią zmieniać swój wygląd i...
  Zdarza się, że na naszej skórze pojawiają się niedoskonałości, które...
  Zatkane, zanieczyszczone pory, zwane groźnie wągrami, spędzają sen z...
  Kochani, zbliża się trudny czas dla naszych włosów. Zimne powietrze,...
  Istnieje naprawdę niewiele produktów, o których możemy powiedzieć, że s...
  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada...

  Ostatnie komentarze