Twarz prostokątna

  To, że się między sobą różnimy nieraz w bardzo dużym stopniu nie jest dla nikogo żadnym zaskoczeniem, bo właśnie w tej różnorodności kryje się cały urok. Jednakże kiedy pojawi się jakiś wiodący trend, zupełnie zapominamy o tym, że nie zawsze to, co pasuje danej modelce albo też naszej koleżance, będzie dla nas choć odrobinę korzystne. Z tego powodu niezwykle ważne jest poznanie własnych warunków fizycznych uwzględniających nie tylko wady, lecz także zalety. To właśnie uświadomienie sobie, w czym będziemy się dobrze prezentowały jest kluczem do tego, by czuć się dobrze. Nie ma sylwetek czy typów urody idealnych. Każda z nas w niektórych stylizacjach wygląda bardziej lub mniej korzystnie. Jedną z kategorii, którą warto wziąć pod uwagę, wykonując makijaż na dzień albo decydując się na nową fryzurę, jest kształt twarzy. Jednym z jego typów jest twarz prostokątna. Czytając poniższy artykuł, dowiesz się o niej znacznie więcej, a także poznasz fryzury pasujące do tego typu kształtu twarzy.

  Prostokątna twarz

  Skąd masz wiedzieć, że posiadasz prostokątną twarz? Jeżeli przeglądając się w lusterku, nie jesteś pewna, jaki kształt twarzy widzisz, wystarczy, że obrysujesz jej obwód szminką na lustrze. Następnie odsuń się o kilka kroków i postaraj się określić, czy twoja buzia przypomina koło, kwadrat, trójkąt, owal czy w końcu prostokąt. Twarz przypominająca prostokąt jest czymś pośrednim między twarzą kwadratową a owalną. Na całej swojej długości posiada bowiem mniej więcej taką samą szerokość. Bardzo często kobiety ją posiadające mają prostą linię włosów i dość wysokie czoło, choć może być wiele odstępstw od tych wskaźników. Zwykle prostokątna twarz kojarzy się nam z dość ostrymi rysami twarzy. Z tego też powodu głównym założeniem makijaży dla twarzy prostokątnej będzie złagodzenie jej i nadanie kształtu najbardziej zbliżonego do ideału, a więc owalu. Najlepszym pomysłem na modelowanie tego typu twarzy jest bawienie się dwoma odcieniami pudru – jednym o ton jaśniejszym i jednym o ton ciemniejszym od naszego naturalnego koloru skóry. Otóż jasny puder nakładamy na okolice kości policzkowych, aby ciemniejszy zaaplikować na brodę, czoło i nos. Wówczas sprawimy, że nasza twarz się skróci i odrobinę poszerzy. W jaki sposób dobrać fryzurę do twarzy prostokątnej?

  Fryzury do prostokątnej twarzy

  Posiadanie twarzy prostokątnej wcale nie jest wyrokiem dotyczącym tego, jaką przez całe życie musimy nosić fryzurę, by wyglądać dobrze. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach dotyczących dobierania fryzur do prostokątnej twarzy. Przede wszystkim musimy zapomnieć o uczesaniach opierających się na prostych niecieniowanych włosach, a także ostrych asymetrycznych cięciach. Takie postępowanie sprawi, że ostre rysy twarzy nie zostaną jeszcze bardziej uwydatnione, a złagodnieją. Jeżeli posiadasz prostokątną twarz, nie powinnaś także decydować się na uczesania typu irokez, które nadają objętość fryzurze tylko na górze, co powoduje, że nasza twarz optycznie staje się jeszcze dłuższa. Fryzura do prostokątnej twarzy najlepiej sprawdza się, gdy jest średniej długości.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Lepsza prostokątna niż okrągła jak ja mam...

  Lepsza okrągła niż prostokątna. Nienawidzę swojego kształtu . a fe!

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Szorstkie pięty są niezwykle częstym problemem wśród kobiet, a walka z nimi często kończy się klęską. Aby nadać stopom miękkość, nie potrzebujesz jednak ani drogich terapii w salonie kosmetycznym,...

  Najczęściej czytane

  Cera potrafi płatać nam niezłe figle, zwłaszcza gdy szykujemy się na...
  Jeśli na twarzy, plecach czy dekolcie znów pojawił się trądzik, to jak...
  Nienagannie zbudowane ciało to jeden z bardziej atrakcyjnych elementów...
  Cera z przebarwieniami to dla wielu pań duży kłopot. Przyczyny tego...
  Nie ulega wątpliwości, że kobiety bardzo lubią zmieniać swój wygląd i...
  Jeszcze nie tak dawno temu nie było możliwości wybrania się do drogerii...
  Zdarza się, że na naszej skórze pojawiają się niedoskonałości, które...
  Zatkane, zanieczyszczone pory, zwane groźnie wągrami, spędzają sen z...
  Kochani, zbliża się trudny czas dla naszych włosów. Zimne powietrze,...
  Szorstkie pięty są niezwykle częstym problemem wśród kobiet, a walka z...

  Ostatnie komentarze