Uczulenie na słońce

  Twoim największym marzeniem jest posiadanie pięknej opalonej na brązowo skóry, ale za każdym razem po wzięciu kąpieli słonecznej przekonujesz się, że jest to niemożliwe? Zbyt drastyczne poddawanie ciała promieniowaniu UV, niewystarczające zabezpieczenie ciała przed jego działaniem to tylko niektóre z powodów sprawiających, że na naszej skórze pojawiają się stany zapalne. Niektórzy z nas opalają się zupełnie nieświadomie, nie podejrzewając nawet, że ich zła reakcja na słońce związana jest z alergią. Już podczas pierwszego spaceru w słoneczny dzień możemy zaobserwować, że nasza cera źle na nie reaguje. Co jednak mamy zrobić w sytuacji, gdy promieni UV jest bardzo trudno uniknąć? Nie trać czasu i już teraz dowiedz się więcej na temat alergii na słońce i pomysłów na to, jak sobie z nią radzić podczas wakacji.

  Alergia na słońce

  Co ciekawe, nadwrażliwość na słońce jest zjawiskiem bardzo często występującym, jednak naukowcy nie do końca potrafią określić, dlaczego tego typu przypadłość powstaje. Nie ulega jednak wątpliwości, że osoby posiadające jasną karnację są znacznie bardziej narażone na wystąpienie uczulenia na słońce. Prawdopodobnie przyczyna leży w niewystarczającej ilości naturalnego barwnika występującego w skórze – melaniny – który chroni ją przed poparzeniami. Jak możemy rozpoznać, że źle wyglądająca skóra po opalaniu to efekt pojawienia się uczulenia skórnego? Do objawów uczulenia na słońce zalicza się pojawienie się wysypki, zaczerwienienia, świądu i bólu. Może im także towarzyszyć złe samopoczucie mylone z udarem słonecznym. Na wystąpienie alergii słonecznej narażone są zarówno dzieci, jak i dorośli. Jej objawy z czasem ustępują, co przyspieszyć mogą preparaty specjalnie do tego przeznaczone, które możemy kupić w aptekach, a także wapno. Co jednak zrobić, by nasza skóra nie reagowała w ten sposób na słońce?

  Ochrona skóry przed słońcem

  Podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych dolegliwości, znacznie lepiej jest zapobiegać ich powstaniu niż je leczyć. Wybierając się na plażę, powinnyśmy przestrzegać kilku zasad, któe pomogą nam uniknąć wystąpienia reakcji uczuleniowej. Po pierwsze należy już wiosną zacząć powoli przyzwyczajać swoją skórę do działania promieni słonecznych poprzez kilkuminutowe seanse. Kolejną rzeczą jest zabezpieczanie ciała kremami z filtrami UV, a jeżeli jest to możliwe – jasną, przewiewną odzieżą. Duże znaczenie ma również zabezpieczanie oczu oraz głowy. Najlepiej sprawdzają się tutaj kupione u optyka okulary przeciwsłoneczne oraz kapelusze z dużym rondem. Istnieją jednak sytuacje, w których całkowicie powinnyśmy zrezygnować z opalania. Chodzi tu przede wszystkim o czas, w którym bierzemy antybiotyki, stosujemy perfumy albo poddajemy się agresywnemu zabiegowi kwasami owocowymi bądź mikrodermabrazji. Chodzi o to, że na naszej skórze substancje chemiczne mogą pod wpływem promieni słonecznych wejść w reakcję, co w efekcie sprzyja powstawaniu przebarwień i reakcji uczuleniowych. W takiej sytuacji znacznie lepiej jest skorzystać z dobrodziejstwa kremów brązujących.
   

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  U mnie się wzięło nie wiadomo skąd i za nic nie mogę się go pozbyć. Pozostało mi tylko łazić w długich ubraniach po plaży:(

  Ja mam podobnie, cóż czekoladką nie zostanę:(

  Jeśli chodzi o ochronę oczu przed silniejszym słońcem to tutaj najlepszym rozwiązaniem są okulary fotochromowe. One jeszcze skuteczniej chronią nasze oczy od okularów przeciwsłonecznych.

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Szorstkie pięty są niezwykle częstym problemem wśród kobiet, a walka z nimi często kończy się klęską. Aby nadać stopom miękkość, nie potrzebujesz jednak ani drogich terapii w salonie kosmetycznym,...

  Najczęściej czytane

  Cera potrafi płatać nam niezłe figle, zwłaszcza gdy szykujemy się na...
  Nienagannie zbudowane ciało to jeden z bardziej atrakcyjnych elementów...
  Jeśli na twarzy, plecach czy dekolcie znów pojawił się trądzik, to jak...
  Cera z przebarwieniami to dla wielu pań duży kłopot. Przyczyny tego...
  Nie ulega wątpliwości, że kobiety bardzo lubią zmieniać swój wygląd i...
  Kochani, zbliża się trudny czas dla naszych włosów. Zimne powietrze,...
  Zdarza się, że na naszej skórze pojawiają się niedoskonałości, które...
  Zatkane, zanieczyszczone pory, zwane groźnie wągrami, spędzają sen z...
  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada...
  Jeszcze nie tak dawno temu nie było możliwości wybrania się do drogerii...

  Ostatnie komentarze

  • (2)

   Bo ciężko jest odżywiać się zdrowo i to tak by dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Ja jem często szybko cokolwiek, bo nie mam czasu, dlatego uważam, że warto czasami sięgnąć po suplementy.

  • (5)

   można cytryne użyc do rozjaśniania meszku?.

  • (8)

   Pamiętajcie, że cynamon uczula wiele osób...ja kiedyś się takiego uczulenia nabawiłam (właśnie po cudownej maseczce z cynamonu na trądzik), że miałam spuchniętą twarz przez tydzień i dostawałam zastrzyki w tyłek ;/ ogólnie masakra...a trądzik jak był...

  • (3)

   Nafta przeżywa ostatnio drugą młodość, jest o niej głośno na różnych forach więc też się skusiłam i od 4 miesięcy stosuje regularnie. ;-)

  • (1)

   A korzystacie z jakiś domowych sposobów?