Ultradźwięki w kosmetyce

  Już podczas oglądania reklam telewizyjnych kosmetyki promowane są poprzez przytaczanie niezrozumiałych, choć brzmiących dość profesjonalnie nazw. Prawdziwy zawrót głowy można przeżyć jednak, dopiero kiedy udamy się na wizytę do salonu kosmetycznego. Lista wykonywanych zabiegów i dostępnych kremów przeciwzmarszczkowych, balsamów antycellulitowych lub też maseczek odżywających skórę jest długa, co nie ułatwia podjęcia nam decyzji dotyczącej wyboru którejkolwiek z propozycji. Zarówno w drogeriach, jak i salonach piękności możemy zdać się na wiedzę obecnych tam osób oferujących nam swoje usługi, jednakże wiąże się to zawsze z pewnym ryzykiem. Dobrze jest, jeżeli mamy przynajmniej ogólne pojęcie na temat nowości kosmetycznych. Jedną z nowocześniejszych metod upiększania jest wykorzystanie właściwości ultradźwięków. Zobacz, czym one są i przy jakich zabiegach się ich używa.

  Co to są ultradźwięki?

  Zanim dowiemy się, jakie jest zastosowanie ultradźwięków w kosmetyce, warto dowiedzieć się, co to są ultradźwięki. Otóż definiuje się je jako dźwięki, które są tak wysokie, tzn. posiadają tak dużą częstotliwość, że człowiek nie jest w stanie ich usłyszeć. Oczywiście możliwości odbierania bodźców słuchowych wśród ludzi są różne. Umowną granicą, jaką stanowi wartość, powyżej której dźwiękom nadawany jest przedrostek ultra, jest 10 GHz. Warto zaznaczyć, że mogą one występować nie tylko dzięki sztucznemu ich wytworzeniu, lecz obecne są w stanie naturalnym i nierzadko służą komunikacji między zwierzętami. Ultradźwięki obecnie wykorzystywane są w różnych dziedzinach życia. To właśnie dzięki nim możemy poznać dna oceanów, precyzyjne odległości albo obraz organów wewnętrznych człowieka. Coraz większym powodzeniem cieszą się również ultradźwięki w kosmetologii. Zobacz, jaki pomysł na zastosowanie ultradźwięków może mieć zbawienny wpływ na nasz wygląd.

  Zastosowanie ultradźwięków w kosmetyce

  Te niesłyszalne dla nas dźwięki na początku stosowane były wyłącznie w gabinetach kosmetycznych. Obecnie już znacznie bliższa jest perspektywa samodzielnego wykorzystania ich w domu. Jakie korzyści może nam przynieść poddanie się ich działaniu? Otóż skóra wraz z postępującym procesem starzenia się robi się coraz suchsza i trudniejsze jest dostarczanie jej substancji odżywczych w postaci kremów albo maseczek. To właśnie wykorzystanie ultradźwięków w kosmetyce pozwala na zmiękczenie naskórka, a także poprawienie krążenia i metabolizmu skóry. Co więcej, poprawiają one pH skóry oraz działają bakteriobójczo. Największą popularnością cieszą się dwa zabiegi kosmetyczne wykonywane w oparciu o nie, jakimi są peeling kawitacyjny, a także sonoforeza. Poddanie się im wyraźnie poprawi stan zdrowotny i wygląd twojej skóry, ponieważ zostanie ona oczyszczona z wszelkich produktów ubocznych przemiany materii oraz zrogowaciałego naskórka. Ultradźwięki to również świetny sposób na zmniejszenie zmarszczek, popękanych naczynek, usunięcie przebarwień bądź blizn potrądzikowych. Dzięki nim możesz pozbyć się kłopotliwych ciemnych sińców pod oczami.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  ale dziwne...

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Krem nawilżający to jeden z najpopularniejszych produktów kosmetycznych, którego nie powinno zabraknąć w kosmetyczce żadnej kobiety. Niestety, biorąc pod uwagę ogromną ilość preparatów, trafiają...

  Najczęściej czytane

  Marka Paese stworzyła dwie nowe serie letnich lakierów do paznokci –...
    Sposób czesania się to sprawa indywidualna. Zwykle fryzurę...
  Kiedyś styliści wyznawali zasadę, mówiącą, iż kolor cieni do powiek...
  Chociaż za oknami jesień, na Fashion Week w Mediolanie panowała istnie...
  Chociaż jesienią ciało schowane jest pod wieloma warstwami ubrań, a włosy...
  Wraz z początkiem września na rynku kosmetycznym pojawiło się wiele nowoś...
  Obejrzyj materiał wideo
  Większe piersi – czy ty również o tym marzysz? Chętnie zdecydowałaby...
  Obejrzyj materiał wideo
  Depilacja brwi to nie taka prosta sparawa, jakby się mogło wydawać....
  Obejrzyj materiał wideo
  Jutro walentynki. Czy wiesz już co zrobisz ze swoim ukochanym. Możecie...
  Jak dbasz o włosy zimą? Czy pielęgnacja to dla Ciebie przykry obowiązek...

  Ostatnie komentarze