Ultradźwięki w kosmetyce

  Już podczas oglądania reklam telewizyjnych kosmetyki promowane są poprzez przytaczanie niezrozumiałych, choć brzmiących dość profesjonalnie nazw. Prawdziwy zawrót głowy można przeżyć jednak, dopiero kiedy udamy się na wizytę do salonu kosmetycznego. Lista wykonywanych zabiegów i dostępnych kremów przeciwzmarszczkowych, balsamów antycellulitowych lub też maseczek odżywających skórę jest długa, co nie ułatwia podjęcia nam decyzji dotyczącej wyboru którejkolwiek z propozycji. Zarówno w drogeriach, jak i salonach piękności możemy zdać się na wiedzę obecnych tam osób oferujących nam swoje usługi, jednakże wiąże się to zawsze z pewnym ryzykiem. Dobrze jest, jeżeli mamy przynajmniej ogólne pojęcie na temat nowości kosmetycznych. Jedną z nowocześniejszych metod upiększania jest wykorzystanie właściwości ultradźwięków. Zobacz, czym one są i przy jakich zabiegach się ich używa.

  Co to są ultradźwięki?

  Zanim dowiemy się, jakie jest zastosowanie ultradźwięków w kosmetyce, warto dowiedzieć się, co to są ultradźwięki. Otóż definiuje się je jako dźwięki, które są tak wysokie, tzn. posiadają tak dużą częstotliwość, że człowiek nie jest w stanie ich usłyszeć. Oczywiście możliwości odbierania bodźców słuchowych wśród ludzi są różne. Umowną granicą, jaką stanowi wartość, powyżej której dźwiękom nadawany jest przedrostek ultra, jest 10 GHz. Warto zaznaczyć, że mogą one występować nie tylko dzięki sztucznemu ich wytworzeniu, lecz obecne są w stanie naturalnym i nierzadko służą komunikacji między zwierzętami. Ultradźwięki obecnie wykorzystywane są w różnych dziedzinach życia. To właśnie dzięki nim możemy poznać dna oceanów, precyzyjne odległości albo obraz organów wewnętrznych człowieka. Coraz większym powodzeniem cieszą się również ultradźwięki w kosmetologii. Zobacz, jaki pomysł na zastosowanie ultradźwięków może mieć zbawienny wpływ na nasz wygląd.

  Zastosowanie ultradźwięków w kosmetyce

  Te niesłyszalne dla nas dźwięki na początku stosowane były wyłącznie w gabinetach kosmetycznych. Obecnie już znacznie bliższa jest perspektywa samodzielnego wykorzystania ich w domu. Jakie korzyści może nam przynieść poddanie się ich działaniu? Otóż skóra wraz z postępującym procesem starzenia się robi się coraz suchsza i trudniejsze jest dostarczanie jej substancji odżywczych w postaci kremów albo maseczek. To właśnie wykorzystanie ultradźwięków w kosmetyce pozwala na zmiękczenie naskórka, a także poprawienie krążenia i metabolizmu skóry. Co więcej, poprawiają one pH skóry oraz działają bakteriobójczo. Największą popularnością cieszą się dwa zabiegi kosmetyczne wykonywane w oparciu o nie, jakimi są peeling kawitacyjny, a także sonoforeza. Poddanie się im wyraźnie poprawi stan zdrowotny i wygląd twojej skóry, ponieważ zostanie ona oczyszczona z wszelkich produktów ubocznych przemiany materii oraz zrogowaciałego naskórka. Ultradźwięki to również świetny sposób na zmniejszenie zmarszczek, popękanych naczynek, usunięcie przebarwień bądź blizn potrądzikowych. Dzięki nim możesz pozbyć się kłopotliwych ciemnych sińców pod oczami.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  ale dziwne...

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada odpowiednie kształty, wśród których najbardziej charakterystyczne jest chociażby wcięcie w talii. Kolejną kwestią, na którą na...

  Najczęściej czytane

  Cera potrafi płatać nam niezłe figle, zwłaszcza gdy szykujemy się na...
  Nienagannie zbudowane ciało to jeden z bardziej atrakcyjnych elementów...
  Jeśli na twarzy, plecach czy dekolcie znów pojawił się trądzik, to jak...
  Cera z przebarwieniami to dla wielu pań duży kłopot. Przyczyny tego...
  Nie ulega wątpliwości, że kobiety bardzo lubią zmieniać swój wygląd i...
  Zdarza się, że na naszej skórze pojawiają się niedoskonałości, które...
  Zatkane, zanieczyszczone pory, zwane groźnie wągrami, spędzają sen z...
  Kochani, zbliża się trudny czas dla naszych włosów. Zimne powietrze,...
  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada...
  Istnieje naprawdę niewiele produktów, o których możemy powiedzieć, że s...

  Ostatnie komentarze