Usuwanie piegów

  Porcelanowa i gładka skóra to przymioty, które najczęściej przypisujemy cerze, jaką chcielibyśmy posiadać. Jednakże, kiedy zastanowimy się, co najbardziej podoba się nam w danej osobie, wówczas wskazujemy cechy dla niej charakterystyczne, a nie te typowe i powszechne. Nie ulega zatem wątpliwości, że w pewnych granicach różnorodność schlebia naszym gustom, o czym świadczyć może chociażby uwielbienie charakterystycznych i niewolnych od niedoskonałości gwiazd filmu. Dlatego też czasami należałoby zastanowić się, czy nasze wady warto usuwać i stawać się jedną z wielu tak samo wyglądających osób. Z drugiej strony pewna inność może być źródłem wielu trudnych do przezwyciężenia kompleksów. Z tego powodu, aby poczuć się choć odrobinę lepiej, musimy zaakceptować swój wygląd, a to możliwe jest czasami dopiero po usunięciu danych charakterystycznych cech. Jednym z rodzajów znamion, których posiadanie może wywoływać u nas złe samopoczucie są piegi. Niektórzy uważają je za niezwykle urokliwe, podczas gdy inni nie stronią od ich krytyki. Czy istnieje zatem sposób na ich pozbycie się? Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się, czym są piegi i jak możesz je zlikwidować.

  Piegi na ciele

  Jak już wspomniano, piegi posiadają tak samo silne grono zwolenników, jak i przeciwników. Co więcej, często mamy do czynienia z sytuacją, w której dana osoba posiada piegi od zawsze i z uwagi na typ urody oraz karnację trudno ją sobie wyobrazić bez nich. Z drugiej jednak strony piegi na ciele pojawiają się w najmniej sprzyjających miejscach, co powoduje, że nie wyglądają atrakcyjnie i mamy ogromną ochotę się ich pozbyć. Zanim jednak dowiemy się, jak zlikwidować piegi, należy poznać naszego wroga nieco bliżej. Otóż, piegi to nic innego jak pojawiające się na skórze ciemne plamy. Należy zaznaczyć, że skłonność do ich powstawania jest genetyczna, a więc jeżeli któryś z twoich rodziców posiada urocze piegi na twarzy, plecach, ramionach, a nawet nogach, istnieje prawdopodobieństwo, że pojawią się one także na twojej skórze. Dodatkowo, piegi charakterystyczne są zwłaszcza dla osób posiadających jasną karnację i blond bądź rude włosy. Co ciekawe, nie każdy, kto je posiada musi zastanawiać się, jak wybielić piegi, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że z czasem mogą one samoczynnie zniknąć. Jeżeli nie chcesz liczyć na to, że sprawę załatwi za ciebie natura, poznaj sprawdzone sposoby na piegi.

  Sposoby na piegi

  Obecnie mamy do dyspozycji kilka metod, z których skorzystanie przybliży nas do posiadania idealnej i pozbawionej plam skóry. Pierwsza z nich opiera się na wykorzystaniu substancji wybielających skórę, które występują przede wszystkim w kremach i maseczkach na piegi. Obok nich dużym uznaniem cieszą się metody złuszczania naskórka, w tym popularna ostatnio mikrodermabrazja. Wymierne rezultaty osiągamy także po usuwaniu piegów laserem, co wiąże się już jednak z większym wydatkiem. Bez względu jednak na to, którą z metod wybierzemy, należy pamiętać, że będą one w pełni skuteczne, kiedy za każdym razem, wystawiając się na działanie promieni słonecznych, zabezpieczymy skórę, stosując specjalnie przeznaczone do tego maści.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Nie mam pojęcia po co je usuwać...

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Krem nawilżający to jeden z najpopularniejszych produktów kosmetycznych, którego nie powinno zabraknąć w kosmetyczce żadnej kobiety. Niestety, biorąc pod uwagę ogromną ilość preparatów, trafiają...

  Najczęściej czytane

  Marka Paese stworzyła dwie nowe serie letnich lakierów do paznokci –...
    Sposób czesania się to sprawa indywidualna. Zwykle fryzurę...
  Kiedyś styliści wyznawali zasadę, mówiącą, iż kolor cieni do powiek...
  Chociaż za oknami jesień, na Fashion Week w Mediolanie panowała istnie...
  Chociaż jesienią ciało schowane jest pod wieloma warstwami ubrań, a włosy...
  Wraz z początkiem września na rynku kosmetycznym pojawiło się wiele nowoś...
  Obejrzyj materiał wideo
  Większe piersi – czy ty również o tym marzysz? Chętnie zdecydowałaby...
  Obejrzyj materiał wideo
  Depilacja brwi to nie taka prosta sparawa, jakby się mogło wydawać....
  Obejrzyj materiał wideo
  Jutro walentynki. Czy wiesz już co zrobisz ze swoim ukochanym. Możecie...
  Brązowa skóra nadal jest najlepszym dodatkiem do każdej letniej...

  Ostatnie komentarze