Wysypka na dekolcie

  Eksponowanie dekoltu nie zawsze jest mile widziane, a nawet uznawane za dozwolone. Udając się na rozmowę kwalifikacyjną bądź służbowe spotkanie, należy zachować pewien styl ubierania dostosowany do danej sytuacji. Jednak ubierając się na randkę bądź spotkanie ze znajomymi, możemy zdecydować się na dużą dowolność pozwalającą nam eksponować nasze największe atuty. Podkreślony kobiecy dekolt jest bardzo atrakcyjnym elementem naszego wyglądu. Jednak jeśli chcemy włożyć eksponującą go bluzkę, oprócz jędrnych piersi trzeba także posiadać nieskazitelną skórę. Z drugiej strony dekolt jest jednym z tych miejsc, w których bardzo często pojawiają się różnego rodzaju wysypki. Skąd się biorą krostki na dekolcie? Czy można się ich pozbyć? Odpowiedzi na te i inne pytania poznasz, poświęcając chwilę na przeczytanie poniższego artykułu.

  Krostki na dekolcie

  Pojawienie się wysypki na szyi i dekolcie nie powinno wzbudzać w nas ogromnego strachu, choć trzeba już na początku zaznaczyć, że powinno się określić przyczynę wystąpienia krostek. Dlaczego warto zainteresować się pokrzywką na dekolcie? Otóż okazuje się, że może być ona sygnałem wskazującym na bardzo różne schorzenia związane nie tylko ze skórą. Jednak najczęściej krosty na dekolcie związane są z alergiami na stosowane kosmetyki, proszek do prania, spożywane produkty, a nawet noszoną biżuterię, zwłaszcza gdy ta wykonana jest z niklu. Okolice dekoltu, obok twarzy i szyi, są także miejscem, w którym często pojawiają się zmiany trądzikowe. Jeżeli na twojej twarzy występują krosty, najpewniej wypryski na dekolcie mają charakter trądzikowy. Czasami natomiast wysypka na dekolcie i szyi może mieć tak oczywistą przyczynę, jak na przykład podrażnienia spowodowane szorstkim szalikiem bądź apaszką. Innym powodem wystąpienia czerwonych krostek na dekolcie mogą być zmiany spowodowane ciążą. Wysypka ciężarnych związana jest z reakcją skóry na jej duże napięcie, a także przesuszenie. Jak sobie radzić z tego typu zmianami?

  Leczenie wysypki

  W odniesieniu do kobiet ciężarnych, a także długo utrzymującej się intensywnej wysypki warto jest skonsultować pojawiające się zmiany z lekarzem. W większości przypadków jednak krostki na dekolcie występują wskutek oddziaływania alergenów. Z tego też względu w pierwszej kolejności powinniśmy je wykluczyć. Bardzo często przyczyną pojawiania się wysypki jest uczulenie na sztuczną biżuterię, jednak może to również być alergia na słońce, alergia kontaktowa czy spożywcza. Oprócz próby wyłączenia alergenu warto jest również sięgnąć po dostępne bez recepty leki łagodzące objawy alergii. Świetnie sprawdza się tutaj chociażby doskonale znane wapno. Pomocne okazać się mogą również maści i kremy łagodzące podrażnienia skóry. Nawet jeżeli nasza wysypka nie ma podłoża alergicznego, lepiej jest unikać noszenia biżuterii, która mogłaby pogłębić występujące na skórze zaczerwienienia. Jeżeli mimo wszystko nie znamy przyczyny wysypki, a ogólnie dostępne środki nie wpływają na jej złagodzenie, należy udać się na wizytę do lekarza. Krostki mogą bowiem okazać się objawem znacznie poważniejszych chorób.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Mam taką po wszystkim co nie jest złote, jak ktoś ma więc wątpliwości czy coś jest ze złota zapraszam:)

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada odpowiednie kształty, wśród których najbardziej charakterystyczne jest chociażby wcięcie w talii. Kolejną kwestią, na którą na...

  Najczęściej czytane

  Cera potrafi płatać nam niezłe figle, zwłaszcza gdy szykujemy się na...
  Nienagannie zbudowane ciało to jeden z bardziej atrakcyjnych elementów...
  Jeśli na twarzy, plecach czy dekolcie znów pojawił się trądzik, to jak...
  Cera z przebarwieniami to dla wielu pań duży kłopot. Przyczyny tego...
  Nie ulega wątpliwości, że kobiety bardzo lubią zmieniać swój wygląd i...
  Zdarza się, że na naszej skórze pojawiają się niedoskonałości, które...
  Zatkane, zanieczyszczone pory, zwane groźnie wągrami, spędzają sen z...
  Kochani, zbliża się trudny czas dla naszych włosów. Zimne powietrze,...
  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada...
  Istnieje naprawdę niewiele produktów, o których możemy powiedzieć, że s...

  Ostatnie komentarze