Zaskórniki zamknięte

  Kamuflowanie niedoskonałości skóry to zazwyczaj jeden z głównych celów, jaki ma spełniać wykonywany codziennie przez nas makijaż. Nie ma wątpliwości, że piękna i nieskazitelna cera to marzenie każdej kobiety, bo nawet najpiękniejsza fryzura albo długie uwodzicielskie rzęsy wyglądają znacznie gorzej w towarzystwie pryszczy, popękanych naczynek albo zaskórników. To właśnie ostatnie z wymienionych niedoskonałości bardzo często spędzają nam sen z powiek. Trudno bowiem ignorować pojawiające się raz po raz na naszej twarzy czarne kropki, niewątpliwie nienadające nam uroku. Jednakże, aby rozpocząć z nimi skuteczną walkę, powinnyśmy starać się jak najwięcej dowiedzieć się na ich temat. Dzięki temu nie tylko możliwe będzie rozwiązanie naszego dotychczasowego problemu, ale także zdobyta wiedza pozwoli nam uniknąć popełniania błędów związanych z pielęgnacją skóry, na której pojawiają się zaskórniki. Jeżeli na twojej brodzie, policzkach, nosie bądź czole zauważyć można małe krostki, przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się o nich więcej.

  Co to są zaskórniki?

  Problem zaskórników jest dość powszechny i czasami trzeba włożyć naprawdę sporo pracy, by się ich pozbyć albo przynajmniej je zakamuflować. Zanim jednak dowiemy się, co na zaskórniki zamknięte jest najskuteczniejsze, trzeba poświęcić chwilę na zastanowienie się nad przyczynami pojawiania się ich na naszej cerze. Na początku warto jest ustalić, co to są zaskórniki. Otóż pojawiają się one z reguły w miejscach, gdzie zauważyć można nadmierne wydzielanie się naturalnego sebum. Z tego powodu zaskórniki to problem dotykający przede wszystkim osób posiadających cerę tłustą bądź cerę mieszaną. Ich pojawienie się wynika bowiem z tego, że pory skóry zatykane są przez łój. I tutaj nie sposób nie wskazać dwóch rodzajów zaskórników. Pierwszym z nich są zaskórniki otwarte, które możemy rozpoznać po tym, że wyglądem przypominają czarne kropki. Sygnalizuje nam to, że zanieczyszczenia mieszczące się w porach znajdują się blisko powierzchni skóry i mają dostęp do powietrza. Zamknięte zaskórniki powstają głębiej w skórze, dlatego też mają kolor biały. Pocieszeniem dla pań, które je posiadają jest to, że wyciskanie zaskórników w tym przypadku jest znacznie łatwiejsze, gdyż są one bardziej miękkie niż te przypominające czarne kropki. Jak walczyć z zaskórnikami zamkniętymi? Zobacz, co możesz zrobić, by twoja skóra wyglądała nieskazitelnie.

  Co na zaskórniki zamknięte?

  Metody pozbywania się zaskórników, bez względu na to, z jakim ich rodzajem mamy do czynienia, są podobne. Opierają się one przede wszystkim na złuszczaniu martwego naskórka, usuwaniu zanieczyszczeń znajdujących się w porach oraz zmniejszaniu ilości wydzielanego przez skórę naturalnego tłuszczu. Zanim jednak zdecydujesz się na wykonywanie wszystkich tych zabiegów w domu, powinnaś wziąć pod uwagę fakt, że samodzielne wyciskanie zaskórników nie zawsze może przynieść wymierne rezultaty. Po pierwsze podczas wizyty u kosmetyczki wykorzystywane są profesjonalne preparaty, po drugie ważna jest również umiejętność dokładnego usuwania zanieczyszczeń. Jedną z popularniejszych metod jest oczyszczanie manualne, a więc wyciskanie zaskórników, jednakże coraz więcej specjalistów odradza tego typu zabiegi i proponuje peeling kawitacyjny, jonoforezę oraz złuszczanie kwasami. Zabiegi te mają znacznie lepszą skuteczność i mniejsze jest prawdopodobieństwo wystąpienia jakichś skutków ubocznych. Oprócz wskazanych metod walki z zaskórnikami powinnaś rozpocząć regularną pielęgnację skóry w domu. Bardzo ważny jest wybór kosmetyków przeznaczonych specjalnie dla naszego rodzaju cery. Zbyt lekkie nie usuną zanieczyszczeń, natomiast zbyt mocne pobudzą jeszcze bardziej wydzielanie tłuszczu. Poza tym przynajmniej dwa razy w tygodniu musisz samodzielnie wykonywać peeling twarzy, a w razie potrzeby używać szczoteczki do jej mycia.
   

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Trudno choć trochę ruszyć zaskórniki. Mało co pomaga...

  ja polecam jeszcze hydradermabrazję alę wodną! :) fajnie działa złuszczająco i nawilża do tego jest z przeznaczeniem dla skóry naczyniowej

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada odpowiednie kształty, wśród których najbardziej charakterystyczne jest chociażby wcięcie w talii. Kolejną kwestią, na którą na...

  Najczęściej czytane

  Cera potrafi płatać nam niezłe figle, zwłaszcza gdy szykujemy się na...
  Nienagannie zbudowane ciało to jeden z bardziej atrakcyjnych elementów...
  Jeśli na twarzy, plecach czy dekolcie znów pojawił się trądzik, to jak...
  Cera z przebarwieniami to dla wielu pań duży kłopot. Przyczyny tego...
  Nie ulega wątpliwości, że kobiety bardzo lubią zmieniać swój wygląd i...
  Zdarza się, że na naszej skórze pojawiają się niedoskonałości, które...
  Zatkane, zanieczyszczone pory, zwane groźnie wągrami, spędzają sen z...
  Kochani, zbliża się trudny czas dla naszych włosów. Zimne powietrze,...
  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada...
  Istnieje naprawdę niewiele produktów, o których możemy powiedzieć, że s...

  Ostatnie komentarze