Zielone warzywa ważne podczas diety

   

  Dla niektórych sama myśl o jedzeniu takich zielonych warzyw jak np. brokuł, brukselki, groszku, czy kalafiora budzi obrzydzenie. Jednak warto wiedzieć, że dostarczają one organizmowi dużo witamin, są zdrowe i świetnie uzupełniają dietę. Więc może jednak da się je polubić?

  Aby umilić sobie spożywanie tych warzyw można je przemycać w codziennych posiłkach. Jeśli gotujesz zupę, dorzuć do niej trochę groszku lub posiekanych brokuł. Nawet kilka brukselek może zmienić jej smak – wcale nie na gorszy! Odpowiednie przyprawy mogą zmienić nielubiany przez Ciebie smak.
   
  Staraj się również eksperymentować z warzywami: smaż je, piecz, grilluj, kombinuj z przyprawami. Nieraz warzywo podane samotnie nie smakuje jak dobrze, jak w towarzystwie mieszanki przypraw, grillowanego mięsa czy innych warzyw. Możesz dodać cebulę, która potrafi zmienić smak całej potrawy. Brokuły dobrze smakują z grillowaną rybą, brukselkę możesz przemycić do sałatki, podając ją wraz z serkiem feta. Groszek natomiast idealnie pasuje do sałatek warzywnych.
   
  Staraj się także dużo czytać o dobroczynnych właściwościach warzyw. Chętniej sięgamy po te warzywa, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie – zapobiegają chorobom, lub na przykład sprzyjają diecie. Zielone warzywa w trakcie odchudzania spisują się bardzo dobrze.
   
  Źródło: jejzdrowie.pl

   

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Zawsze chciałaś posiadać zdolności profesjonalnej makijażystki? Pamiętaj, że w tej kwestii odpowiednie akcesoria do make-upu i kosmetyki są równie ważne jak zdolności. Dowiedz się, jak stworzyć...

  Najczęściej czytane

  Chociaż za oknami jesień, na Fashion Week w Mediolanie panowała istnie...
  Nie masz pomysłu na sylwestrowy makijaż? Przejrzyj galerię i poszukaj...
  Włosy są ozdobą każdej kobiety. Powinny być zdrowe, mocne i błyszczące....
    Sposób czesania się to sprawa indywidualna. Zwykle fryzurę...
  Marka Paese stworzyła dwie nowe serie letnich lakierów do paznokci –...
  Obejrzyj materiał wideo
  Dotyk słońca na skórze bez potrzeby eksponowania na słońcu? Z...
    Jeśli jesteś typem „imprezowiczki” z pewnością nie...
  Kiedyś styliści wyznawali zasadę, mówiącą, iż kolor cieni do powiek...
  Obejrzyj materiał wideo
  Chcesz być piękna? Zastanawiasz się jak schudnąć? Stosujesz różne diety,...
  Obejrzyj materiał wideo
  Makijaż oka.

  Ostatnie komentarze