Zmarszczki mimiczne - jak się ich pozbyć?

  Zmarszczki mimiczne to zmora nie tylko starszych pań, ale także całkiem młodych kobiet. Powstają w wyniku kurczenia się mięśni twarzy. Radość, smutek, gniew, wszystkie te emocje odbijają się na naszej buzi i w końcu zostają utrwalone. Jak walczyć ze zmarszczkami? Jest kilka sposobów.


  Krok 1
  Zmarszczki na czole zdarzają się bardzo często. Marszczymy je i dlatego pojawiają się poziome i pionowe kreski, które sięgają czasem aż do nasady nosa. Aby ich uniknąć należy wykonywać masaż twarzy, a właściwie czoła. Rób okrężne ruchy, zaczynając od nosa, a kończąc na skroniach.

  Krok 2
  Jeśli często mrużysz oczy albo wytężasz wzrok, masz prawdopodobnie kurze łapki. Na pocieszenie wiedz tylko, że nazywane są też fałdami śmiechu i świadczą o wesołości. Jak uniknąć zmarszczek pod oczami. Już w młodym wieku stosuj krem pod oczy z witaminą E, która świetnie ujędrnia skórę.

  Krok 3
  Pojawiają się także zmarszczki wokół ust, najczęściej gdy ściągamy usta lub zwijamy je w ryjek. Pomóc tu może kolagen, dlatego powinnaś poszukać kremu na zmarszczki, który zawiera ten składnik. Możesz też wykonywać ćwiczenia mięśni twarzy. Otwórz szeroko usta, a potem je mocno zamknij. Dzięki temu skóra pozostanie elastyczna.

  Krok 4
  Jeśli twoją zmorą są zmarszczki na szyi, to powinnaś zacząć spać na niewielkiej poduszce, bo winne jest często złe ułożenie szyi podczas snu. Usuwanie zmarszczek w tym miejscu można również rozpocząć od ćwiczenia szyi przez napinanie mięśni twarzy.

   

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada odpowiednie kształty, wśród których najbardziej charakterystyczne jest chociażby wcięcie w talii. Kolejną kwestią, na którą na...

  Najczęściej czytane

  Cera potrafi płatać nam niezłe figle, zwłaszcza gdy szykujemy się na...
  Jeśli na twarzy, plecach czy dekolcie znów pojawił się trądzik, to jak...
  Nienagannie zbudowane ciało to jeden z bardziej atrakcyjnych elementów...
  Cera z przebarwieniami to dla wielu pań duży kłopot. Przyczyny tego...
  Jeszcze nie tak dawno temu nie było możliwości wybrania się do drogerii...
  Nie ulega wątpliwości, że kobiety bardzo lubią zmieniać swój wygląd i...
  Zatkane, zanieczyszczone pory, zwane groźnie wągrami, spędzają sen z...
  Zdarza się, że na naszej skórze pojawiają się niedoskonałości, które...
  Kochani, zbliża się trudny czas dla naszych włosów. Zimne powietrze,...
  Jak wyobrażasz sobie atrakcyjną kobietę? Na pewno taka osoba posiada...

  Ostatnie komentarze