Zmarszczki mimiczne - jak się ich pozbyć?

  Zmarszczki mimiczne to zmora nie tylko starszych pań, ale także całkiem młodych kobiet. Powstają w wyniku kurczenia się mięśni twarzy. Radość, smutek, gniew, wszystkie te emocje odbijają się na naszej buzi i w końcu zostają utrwalone. Jak walczyć ze zmarszczkami? Jest kilka sposobów.


  Krok 1
  Zmarszczki na czole zdarzają się bardzo często. Marszczymy je i dlatego pojawiają się poziome i pionowe kreski, które sięgają czasem aż do nasady nosa. Aby ich uniknąć należy wykonywać masaż twarzy, a właściwie czoła. Rób okrężne ruchy, zaczynając od nosa, a kończąc na skroniach.

  Krok 2
  Jeśli często mrużysz oczy albo wytężasz wzrok, masz prawdopodobnie kurze łapki. Na pocieszenie wiedz tylko, że nazywane są też fałdami śmiechu i świadczą o wesołości. Jak uniknąć zmarszczek pod oczami. Już w młodym wieku stosuj krem pod oczy z witaminą E, która świetnie ujędrnia skórę.

  Krok 3
  Pojawiają się także zmarszczki wokół ust, najczęściej gdy ściągamy usta lub zwijamy je w ryjek. Pomóc tu może kolagen, dlatego powinnaś poszukać kremu na zmarszczki, który zawiera ten składnik. Możesz też wykonywać ćwiczenia mięśni twarzy. Otwórz szeroko usta, a potem je mocno zamknij. Dzięki temu skóra pozostanie elastyczna.

  Krok 4
  Jeśli twoją zmorą są zmarszczki na szyi, to powinnaś zacząć spać na niewielkiej poduszce, bo winne jest często złe ułożenie szyi podczas snu. Usuwanie zmarszczek w tym miejscu można również rozpocząć od ćwiczenia szyi przez napinanie mięśni twarzy.

   

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejuroda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Zawsze chciałaś posiadać zdolności profesjonalnej makijażystki? Pamiętaj, że w tej kwestii odpowiednie akcesoria do make-upu i kosmetyki są równie ważne jak zdolności. Dowiedz się, jak stworzyć...

  Najczęściej czytane

  Chociaż za oknami jesień, na Fashion Week w Mediolanie panowała istnie...
    Sposób czesania się to sprawa indywidualna. Zwykle fryzurę...
  Włosy są ozdobą każdej kobiety. Powinny być zdrowe, mocne i błyszczące....
  Nie masz pomysłu na sylwestrowy makijaż? Przejrzyj galerię i poszukaj...
  Chociaż jesienią ciało schowane jest pod wieloma warstwami ubrań, a włosy...
  Marka Paese stworzyła dwie nowe serie letnich lakierów do paznokci –...
    Na pewno zapytane o niezapomniane stylizacje na głowie z przeszłych...
  Firma Mac wprowadza na rynek soczystą, pełną kolorów serię MAC Colour...
  Podczas gdy odpowiednio dobrany i precyzyjnie wykonany makijaż podkreśli...

  Ostatnie komentarze