jejuroda.pl

jejuroda.pl – uroda, zdrowie, dziecko

gry planszowe dla dzieci
Dziecko

Gry planszowe dla dzieci – najciekawsze propozycje

Gry planszowe dla dzieci są świetną pomocą edukacyjną. Oprócz tego pozwalają im miło spędzić wolny czas z rówieśnikami, rodziną lub przyjaciółmi. Planszówki należy dzieciom dobierać pod względem ich własnych możliwości (umysłowych i in.). Przy wyborze można kierować się także zainteresowaniami dzieci.

Jakie gry dla dzieci planszowe i karciane na wakacje?

Wyjazd na urlop z dziećmi powinien być dobrze zaplanowany. Należy wziąć pod uwagę fakt, iż dzieci bardzo szybko się nudzą. Dlatego zabranie na wakacje kilka nowych gier planszowych lub karcianych to bardzo dobry pomysł, by wypoczynek był udany.

Przedszkolaka warto wyposażyć w takie gry planszowe, którymi będzie mógł bawić się sam oraz z rodzeństwem lub rodzicami. Jako propozycję warto wymienić takie planszówki jak Psi Patrol, Ślimaki to mięczaki, Grzybobranie Rodzina Treflików.

Dzieci klas I-III wspaniale będą się bawić przy grach Wilk i Świnki, Kotki, Draftozaur, Super Farmer, Łap złodzieja. Nastolatkom natomiast warto podsunąć grę Monopoly, Powiedz To, Nie śmiej się.

W podróży gry planszowe dla dzieci ranking wygrywają zestawy gier

Warte uwagi są zestawy gier planszowych. Zawarte w jednym pudełku różne gry zmniejszą wielkość bagażu. Gdy wyjeżdżamy na wakacje z dziećmi, ilość pakunków jest dosyć spora. Zabieranie w podróż kilku opakowań gier może więc okazać się kłopotliwe.

Zestaw Zabawy Przedszkolaka zawiera 32 propozycje gier, do których może zasiąść 1-8 graczy. Do dyspozycji mają 192 kartoniki z kolorowymi ilustracjami i16 obustronnych kart inicjujących zabawy. Do tego dołączone są jeszcze kolorowe kartoniki z uporządkowanymi ciągami obrazków i kostka do gry z kolorowymi ściankami.

Gry przygotowują dzieci przedszkolne do zagadnień z dziedziny matematyki. Ćwiczą także pamięć i koncentrację oraz dają możliwość wypowiedzi. Zestaw gier zapewni dzieciom i rodzicom doskonałą zabawę w trakcie wspólnych wakacji.

Gry planszowe powinny być dostosowane do wieku dziecka

Każdy rodzic zna możliwości swego dziecka, a to pomaga w doborze odpowiedniej dla niego gry. Jeżeli przedszkolak lub uczeń interesuje się pewnymi zagadnieniami, można kupić dla niego grę planszową z tej właśnie dziedziny.

Wybierajmy takie gry, do których najmłodszy członek rodziny będzie mógł dołączyć. Górna granica wieku graczy jest z zasady rzeczą umowną. Do zabawy może bowiem zasiąść każdy dorosły, który ma ochotę na przyjemną rozrywkę w rodzinnym gronie.

Jadąc na urlop z dziećmi 14+ można wziąć pod uwagę gry karciane. Wystarczy jedna lub dwie talie kart po 52 w zestawie, by móc zagrać w Pokera, Remika, Tysiąca, Cygana, Makao itp.