jejuroda.pl

jejuroda.pl – uroda, zdrowie, dziecko

fryzury dla dziewczynek
Uroda

Modne fryzury dla dziewczynek – pomysły na każdą okazję

Fryzury dla dziewczynek są bardzo różnorodne. To coś, w czym cały czas pojawiają się nowe trendy i pomysły. Wciąż produkowane są nowe ozdoby i gadżety, które można wykorzystać do wystylizowania niesamowitych i oryginalnych fryzur. Są jednak propozycje ponadczasowe, które można łatwo wykonać nawet we własnym domu. Poznaj najciekawsze pomysły na klasyczne fryzury dla dzieci.

Warkocz dobierany

To bardzo prosta fryzura, która od lat cieszy się ogromną popularnością. Świetnie sprawdza się na dłuższych włosach, tym bardziej że na skutek zaplecenia ich długość wydaje się trochę krótsza. W związku z tym warkocz dobierany jest nie tylko imponujący, ale też bardzo praktyczny. By urozmaicić fryzurę i sprawić, by prezentowała się jeszcze lepiej, warto ją dodatkowo ozdobić. Przyda się do tego estetyczna i zabawna gumka do włosów, dekorowane spinki albo prawdziwe kwiaty. Te ostatnie szczególnie dobrze sprawdzają się podczas oficjalnych imprez i uroczystości. Będą świetnie wyglądały podczas wesela, komunii czy przyjęcia urodzinowego.

Wysoki koński ogon
To klasyczna fryzura dla dziewczynki. Jej wykonanie zajmuje dosłownie kilka minut i poradzi sobie z nim każdy. Warto jednak zadbać o to, by był on poprawnie wykonany. Włosy powinno się zebrać dość wysoko i związać je gumką. Świetnie sprawdzi się w tej roli niewielka frotka, którą można następnie przykryć aksamitną scrunchie. By koński ogon utrzymywał się na pożądanej wysokości, tuż za nim powinno się wpiąć kilka wsuwek. To właśnie one utrzymają go na miejscu i nie pozwolą mu się przesuwać. Wsuwkami można też zebrać włosy z boku głowy, które mogą być za krótkie, by zebrać je w gumce. Dzięki temu cała fryzura będzie bardziej trwała i estetyczna.

Dwie kitki

To jedna z najbardziej uroczych fryzur dla dziewczynek. Świetnie wygląda nawet na dzieciach kilkuletnich, które nie mają jeszcze na tyle długich włosów, by pozwolić sobie na bardziej zwariowane fryzury. By wykonać ją, należy przygotować przedziałek na środku głowy i podzielić włosy na dwie równe części. Następnie każdą z tych części trzeba związać przy pomocy gumki. Bardzo ważne jest jednak upewnienie się, że po obu stron stronach głowy włosy zostały związane dokładnie w tym samym miejscu. Tylko wtedy fryzura będzie symetryczna. Dla jej urozmaicenia można pozwolić sobie na dodanie ozdobnych gumek do włosów i spinek. Ta fryzura sama w sobie jest bardzo prosta, ale niezwykle dziewczęca. Właśnie dlatego można pozwolić sobie przy jej tworzeniu na odrobinę szaleństwa i dodać sporo dodatków.