jejuroda.pl

jejuroda.pl – uroda, zdrowie, dziecko

uroda
Uroda

O czym zapominamy w codziennej pielęgnacji skóry twarzy?

Dzięki prawidłowej pielęgnacji twarzy, możliwe jest utrzymanie skóry w zdrowej kondycji i spowolnienie oznak starzenia. Jakie kroki są najczęściej pomijane? Czego unikać podczas wykonywania codziennej pielęgnacji, a jakie elementy są obowiązkowe i nie może ich zabraknąć?

Najważniejsze kroki – oczyszczenie, nawilżanie, regeneracja

Wykonując codzienną pielęgnację warto pamiętać o jej trzech podstawowych filarach. Pierwszy z nich to oczyszczanie, drugi nawilżanie, a trzeci regeneracja. Na początku, zawsze należy pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń z powierzchni cery. W tym celu, warto w swojej kosmetyczce posiadać m.in płyn do demakijażu i piankę oczyszczającą. Ten etap należy wykonywać przynajmniej dwa razy w ciągu dnia! Podczas porannej pielęgnacji konieczne będzie nałożenie nawilżającego kremu z filtrem UV – bez względu na porę roku. Uniwersalny SPF to ten o wartości 50. Chroni skutecznie przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Wieczorem z kolei, najlepszy będzie nawilżający krem na noc, dopasowany do konkretnego rodzaju cery. Ostatni krok to regeneracja. Regularnie warto stosować peelingi i maseczki, dzięki którym będzie możliwe np. pozbycie się zaskórników.

Higiena to podstawa!

Choć stosowanie kosmetyków odpowiednio dobranych do rodzaju cery ma duże znaczenie, nie przyniesie oczekiwanych rezultatów jeśli skóra nie będzie miała higienicznych warunków przez pełne 24 godziny. Szczególne wyzwanie stanowi tutaj czas spędzany w łóżku. Aby skóra mogła się wtedy w pełni zregenerować, poduszka powinna być przewiewna, czysta i wolna od wszelkiej wilgoci oraz szkodliwych bakterii i drobnoustrojów. Zakup dobrej poduszki to pierwszy, podstawowy krok, który powinien poprzedzać inwestowanie w specjalistyczne kosmetyki. Pierwsza kwestia dotyczy optymalnej wentylacji. Obecnie w asortymencie renomowanych producentów wyposażenia sypialnianego można znaleźć poduszki ze specjalnymi otworami, które skutecznie zapobiegają wilgoci. Skompletowanie ich z przyjemną, przewiewną, bawełnianą lub lnianą pościelą będzie z pewnością dobrym wyborem. Ważne jest też to, aby można było prać całą poduszkę lub nawet sam pokrowiec. Warto więc zwrócić uwagę na to, czy dany egzemplarz posiada zamek rozdzielczy, który ułatwi zdejmowanie i umożliwi proste i szybkie, regularne pranie. Czysta poduszka to podstawa pięknej skóry!

Najczęściej popełniane błędy, czyli czego unikać aby cera była nieskazitelna

Jakie błędy są najczęściej popełniane podczas codziennej pielęgnacji? Czego unikać, aby mieć przepiękną, nieskazitelną cerę?

  • Niedokładne oczyszczanie skóry – czystość skóry to klucz do sukcesu! Jest to etap pielęgnacji, na który należy poświęcić największą ilość czasu.
  • Brak ochrony przed promieniowaniem słonecznym  – codzienne narażanie cery na silne oddziaływanie promieni słonecznych przyspiesza proces starzenia się i zwiększa ryzyko nowotworów skóry.
  • Brudny ręcznik i brak prania poduszki – ręcznik do twarzy należy wymieniać minimum co kilka dni! Niektóre osoby w ogóle nie piorą swoich poduszek. Często jest to przyczyną wyprysków i niedoskonałości.

Prawidłowa pielęgnacja cery jest bardzo ważna dla wszystkich osób, które pragną jak najdłużej zachować nieskazitelną i młodą skórę twarzy. Warto pamiętać o podstawowych zasadach dotyczących aplikacji kosmetyków oraz o wytycznych dotyczących zachowania higieny. Dzięki temu, przy niewielkim wysiłku można idealnie zadbać o swoją cerę.
 
 Artykuł sponsorowany.