jejuroda.pl

jejuroda.pl – uroda, zdrowie, dziecko

wyprawka do przedszkola
Lifestyle

Pierwszy dzień w przedszkolu – wyprawka przedszkolaka

Gdy dziecko idzie po raz pierwszy do przedszkola, rodzice i ono samo bardzo to przeżywają. Jak wyposażyć dziecko na całodzienny pobyt w placówce? Poniżej kilka prostych rad.

Obowiązkowa wyprawka do przedszkola przedstawiana jest przez nauczyciela grupy

Zanim dziecko przekroczy próg przedszkola, musi już mieć przygotowany pełny zestaw wyprawki. Nauczyciel grupy, do której będzie chodziło nasze dziecko, wymieni niezbędne akcesoria przedszkolaka.

Do rodzica dziecka 3-5 letniego będzie należeć skompletowanie pościeli i piżamki. Przedszkolaki w tym wieku kładzione są po obiedzie do snu. Muszą więc mieć własną poduszkę i pościel oraz piżamkę.

Młodsze dzieci mogą przynosić ze sobą pluszaka, z którym śpią. Oprócz powyższych akcesoriów musimy zaopatrzyć naszą pociechę w ubrania do przebrania w razie „awarii”. Zdarzyć się może, gdy 3-4 latek zapomni zawołać odo toalety.

Buty na zmianę, strój do gimnastyki to także wymagane rzeczy, które dziecko powinno mieć w przedszkolu.

Edukacyjna wyprawka przedszkolaka kupowana jest przez nauczyciela

Książki i zeszyty ćwiczeń dla konkretnej grupy wiekowej przedszkolaków wybiera i zamawia hurtowo nauczyciel. Do nas należy jedynie uiszczenie opłaty za zestaw.

W wyposażeniu sal przedszkolnych są przewidziane kredki, farby, pędzle, nożyczki, plastelina, papier wycinankowy, blok rysunkowy itp. Nie musimy się już o takie rzeczy sami kłopotać.

Przedszkolak będzie miał się z czego uczyć oraz czym się bawić. W gestii placówki należy zapewnienie dziecku wszechstronnego rozwoju umysłowego, ruchowego i społecznego. Dlatego wyposażenie sal w gry, zabawki i inne formy edukacyjne należy do obowiązków Dyrektora przedszkola.

Przedszkolna wyprawka dla dziecka pozostającego w domu

Jeżeli nie planujemy posyłać do przedszkola dziecka w wieku 3, czy 4 lat, mamy możliwość zakupienia zestawu startowego we własnym zakresie. Jest on ogólnie dostępny i w dużym wyborze.

Książki i ćwiczenia wraz z kartami pracy są zapakowane w tekturowe pudełko. Wszystkie niezbędne zadania, które dziecko powinno opanować w swoim wieku mamy podane „na talerzu”.

Wystarczy zasiąść ze swoim malcem przy stoliku i poprowadzić go po zadaniach zawartych w zestawie dla przedszkolaków. Każdy zbiór akcesoriów dostosowany jest do wieku dziecka.

Jaką wyprawkę 3-4 letniego przedszkolaka do domu wybrać?

Popularne są takie komplety jak Mam 3 latka, Mam 4 latka, Tropiciele Trzylatek, Tropiciele czterolatek. Warto też sprawdzić w przedszkolu, do którego dziecko będzie uczęszczało w wieku 5 lat, z jakich konkretnych kompletów do nauki maluszki korzystają obecnie.

Nie tylko na edukacji powinniśmy się skupić. Ważne jest także dbanie o rozwój fizyczny maluszka. Jeżeli chcemy, by było tak samo sprawne, jak przedszkolaki tej samej grupy wiekowej, musimy zadbać o odpowiednią dawkę ruchu i ćwiczeń gimnastycznych dla naszego malca.