jejuroda.pl

jejuroda.pl – uroda, zdrowie, dziecko

zdrowe przekąski
Dziecko

Pomysły na zdrowe przekąski dla dzieci i nie tylko

Każdy z nas lubi podjadać pomiędzy posiłkami. Szczególnie widoczne jest to wśród dzieci, które często przez nieuwagę rodziców przekąskami zastępuje swoje posiłki. Niestety bardzo często spożywane są w ten sposób produkty niezdrowe, które mogą negatywnie wpływać na ciało. Warto więc wiedzieć, co można zaproponować maluchom, lecz nie tylko, jako pozytywną dla zdrowia przekąskę.

Zdrowe przekąski dla dzieci

Każdy doskonale wie, że dzieci interesują się jedzeniem słodkim, ale też kolorowym, czyli efektownym. To właśnie dlatego wszystkie niezdrowo przekąski w postaci słodyczy mają tak barwne i jaskrawe opakowania. Jeśli więc chce się zainteresować najmłodszych zdrowymi przekąskami, również i one muszą się wyróżniać.
Jedną z najlepszych i co najważniejsze najłatwiejszych do przygotowania zdrowych przekąsek, jest jogurt ze świeżymi owocami. Do jego przygotowania potrzebny będzie jogurt naturalny bez dodatku cukru, a także określonego rodzaju owoce, które można dodawać oczywiście wedle uznania.
Innego typu bardzo ciekawym pomysłem jest masło orzechowe. Nie jednak to kupowane w sklepie, ponieważ zawiera ono ogromne ilości cukru, oraz różnego rodzaju sztucznych składników stabilizujących. Jak się bowiem okazuje, masło orzechowe można z łatwością przygotować samodzielnie w domu. Wystarczy w tym celu zmiksować orzechy do postaci płynnej masy, a następnie dosolić je lub też dodać do nich np. wiórki kokosowe czy też nawet kawałki gorzkiej czekolady. Będzie to naprawdę smaczna, a przy tym zdrowa i tania przekąska.

Zdrowe przekąski do pracy

Oczywiście zdrowe przekąski nie muszą być przygotowywane i adresowane konkretnie pod dzieci. Równie dobrym pomysłem jest jedzenie ich także przez osoby dorosłe np. w pracy. Jak jednak takie przekąski dla dorosłych przygotować i czym one mogą być?
Jedną z ciekawszych propozycji zdrowej i odpowiedniej dla dorosłej osoby przekąski są np. czipsy warzywne. Wykonać je można nie tylko samodzielnie z ziemniaków, lecz również z marchwi, czy też nawet z owoców takich jak jabłka. Są one nie tylko bardzo zdrowie, ponieważ pozbawione są wszystkich sztucznych poprawiaczy i stabilizatorów, lecz co więcej, bardzo przyjemnie się je podgryza w pracy oraz w domu np. na filmie.
Jeśli chodzi o przekąskę typowo domową, którą można jeść na wspomnianym wcześniej filmie, to rewelacyjnie sprawdzi się w tym wypadku samodzielnie zrobiony popcorn z dodatkiem szczypiorku oraz sera. Popcorn bez trudu można kupić już gotowy do uprażenia bez dodatku żadnych substancji poprawiających smak. Można go zrobić w mikrofalówce lub też na patelni. Gdy doda się do tak przygotowanego popcornu ser np. parmezan, a także nieco szczypiorku, otrzymuje się efektowną, a także bardzo zdrową przekąskę.