jejuroda.pl

jejuroda.pl – uroda, zdrowie, dziecko

fit przepisy
Dieta

Fit przepisy – co gotować na diecie?

Podczas stosowania diety odchudzającej niezwykle istotne jest odpowiednie skomponowanie potraw. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, a także poznać przepisy na dietetyczne potrawy oraz desery. Mają one bardzo duże znaczenie podczas układania codziennego jadłospisu na diecie.

Kurczak z warzywami

Fit przepisy na obiad obejmują przede wszystkim taką potrawę, jak kurczak z warzywami. Danie tego rodzaju może być przygotowywane zarówno w piekarniku, jak i na parze. Dzięki temu nie będzie się w nim znajdował nadmiar tłuszczu, co ma dość duże znaczenie podczas stosowania diety odchudzającej. Wśród warzyw, które można wykorzystać do przygotowywania tego rodzaju dania można przede wszystkim wymienić marchew, szpinak, fasolkę, brokuł, kalafior oraz wiele innych w zależności od swojego gustu.

Łosoś na parze

Kolejnym daniem, które idealnie sprawdzi się podczas stosowania diety odchudzającej z całą pewnością jest łosoś na parze. Łosoś to ryba, która w swoim składzie zawiera wiele cennych dla zdrowia składników. Dlatego warto go włączyć do swojej codziennej diety. Dodatkowo w mięsie ryb znajdują się również stosunkowo spore ilości białka. Łososia można podawać na przykład z brązowym ryżem.

Pieczony indyk

Fit przepisy obejmują również takie danie, jak pieczony indyk. Pieczonego indyka można podawać z bardzo zróżnicowanymi dodatkami. Wśród nich można na przykład wymienić brązowy ryż lub różnego rodzaju warzywa. Dzięki temu danie tego rodzaju bardzo dobrze sprawdzi się podczas stosowania diety odchudzającej oraz warto je włączyć do swojego jadłospisu. Pieczony indyk z warzywami oraz ryżem to potrawa, która w swoim składzie zawiera wszystkie niezbędne witaminy oraz minerały.

Deser

Podczas stosowania diety odchudzającej warto również spróbować odpowiednio przygotowanych deserów. Dzięki temu przez cały czas trwania diety poziom sytości będzie zapewniony na odpowiednim poziomie. Wśród najbardziej polecanych deserów w tym przypadku można przede wszystkim wymienić deser jogurtowy z nasionami chia. Do jego stworzenia wykorzystuje się nasiona chia, a także jogurt naturalny. Jednak z powodzeniem można również do niego dodać różnego rodzaju owoce, a także takie dodatki, jak orzechy, czy też rodzynki.

Smoothie

W diecie odchudzającej powinny się również znaleźć różne przepisy na smoothie. Smoothie przepisy fit mogą być tworzone z bardzo zróżnicowanych składników. Skład przykładowego koktajlu obejmuje takie elementy, jak napój owsiany, szpinak, banan, kiwi oraz pomarańczę.