jejuroda.pl

jejuroda.pl – uroda, zdrowie, dziecko

kwas azelainowy
Uroda

Kwas azelainowy i jego cenne właściwości

Trądzik, przebarwienia i stany zapalne to problem wielu osób, nie tylko młodzieży, ale także dorosłych. Skuteczną metodą ich zwalczania jest kwas azelainowy, który można stosować w kremach czy serum, ale również w zabiegach gabinetowych jako opcję silniejszego złuszczania skóry.

Kwas azelainowy krem – dlaczego warto mieć w swojej kosmetyczce?

Krem z kwasem azelainowym wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Wspomaga leczenie zaskórników, podskórnych krostek czy też nawet wyprysków charakteryzujących się stanem zapalnym. Kwas łagodzi podrażnienia skóry. Regularne stosowanie kremu z tą substancją pozwala pozbyć się również przebarwień. Można go swobodnie nakładać pod makijaż, a także na noc. Stosowanie kremu z kwasem azelainowym wymaga nakładania zabezpieczenia przed słońcem w postaci kremów z wysokim SPF.

Kwas szczególnie polecany jest osobom ze skórą tłustą, łojotokową, ze skłonnością do nieprawidłowych zmian w jej obrębie. Produkty z delikatnym stężeniem można kupić w drogerii i są one zupełnie bezpieczne do stosowania. Można powiedzieć, że ich działanie początkowo jest niewidoczne gołym okiem, ale efekt na pewno będzie zadowalający.

Zabiegi z kwasem azelainowym w gabinecie kosmetycznym

Tu można skorzystać z głębokiego peelingu kwasem azelainowym. Specjalistka nałożyć na oczyszczoną skórę cienką warstwę kwasu. Zabiegowi może towarzyszyć delikatne uczucie pieczenia, lecz jest to zupełnie normalne. Po kilku minutach kwas jest zmywany oraz neutralizowany. Kilka dni po zabiegu skóra zaczyna się delikatnie złuszczać odsłaniając swoje piękniejsze, bardziej świeże oblicze. Dla jak najlepszego efektu najlepiej jest wykonać kilka takich zabiegów w odstępie co najmniej dwóch tygodni.

Kwas azelainowy efekty – czego można się spodziewać?

Już po kilku tygodniach używania preparatów z kwasem azelainowym skóra będzie wyraźnie gładsza i jaśniejsza oraz odmłodzona. Złuszczanie bowiem pomaga nie tylko uporać się z problemami skórnymi, ale także drobnymi zmarszczkami czy poprawić owal twarzy. Oczywiście wszelkie przebarwienia, grudki czy zaskórniki także wyraźnie się zmniejszą. Warto jedynie pamiętać o regularności stosowania kremów czy serum z kwasem azelainowym. Najlepiej jest kupić sobie w drogerii całą serię takich kosmetyków, ponieważ będą one mały działanie wspomagające siebie nawzajem. Użytkownicy takich kosmetyków potwierdzają także zmniejszenie stanów zapalnych oraz zredukowanie częstości ich występowania, a to oznacza piękniejszą i zdrowszą skórę.