jejuroda.pl

jejuroda.pl – uroda, zdrowie, dziecko

materac
Lifestyle

Jak dobra ergonomia materaca przeciwdziała bólom mięśniowym i stawowym?

Coraz większa część naszego społeczeństwa zmaga się z bólami mięśniowymi i stawowymi. Dotykają one każdego – niezależnie od płci czy wieku. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby im zapobiec, takich jak inwestycja w ergonomiczny materac. Jednak w pierwszej kolejności powinniśmy dowiedzieć się, jakie są ich przyczyny.

Jakie są przyczyny bólu mięśni i stawów?

Wielu z nas narzeka na dolegliwości bólowe ze strony mięśni czy stawów, jednak czy zastanawialiśmy się kiedyś, jaka może być ich przyczyna? Jak się okazuje, może być to związane m.in. z:

  • przeciążeniem, nadmiernym rozciąganiem czy urazami,
  • schorzeniami o podłożu autoimmunologicznym lub reumatoidalnym,
  • przeziębieniem lub grypą,
  • niedoborem składników takich jak glukozamina czy chondroityna,
  • chorobą, taką jak osteoporoza czy rak kości.

Ergonomiczny materac – jak przeciwdziałać bólom mięśniowym i stawowym?

Materace Hilding to produkty, które zostały stworzone z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu zapewniają użytkownikowi komfortowy i zdrowy wypoczynek. Poprzez dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb jesteśmy w stanie przeciwdziałać bólom mięśniowym i stawowym. Wynika to z faktu, iż nasze ciało jest odpowiednio wspierane, przez co mięśnie nie napinają się. W ten sposób mogą się całkowicie zregenerować. Idealnym wyborem będzie materac Hilding Garda lub Hilding Nevada, które stabilizuję pozycję kręgosłupa oraz odprężają jego mięśnie. Inną propozycją jest materac Hilding Modern umożliwiający zdrowy i spokojny wypoczynek. A jeśli śpimy na wersalce lub nieodpowiednio dopasowanym do nas podłożu do spania, to warto postawić na materac nawierzchniowy, taki jak Hilding Bass! Gwarantuje on dopasowanie odczuwalnej twardości do osobistych preferencji. A czym powinniśmy się kierować przy wyborze materaca?

Jak wybrać dobry materac?

Dobry materac Hilding to taki, który przede wszystkim jest w stanie sprostać wszystkim naszym potrzebom oraz preferencjom. Zatem nie sugerujmy się znajomymi czy rodziną, a odpowiedzmy sobie na kilka pytań i znajdziemy idealny model dla siebie! Kto wie, może t będzie piankowy materac Hilding Salsa, a może sprężynowy Hilding Cha-Cha. Pamiętajmy zatem, aby przy wyborze uwzględnić:

  • wiek użytkownika, gdyż w ofercie znajdziemy materace dziecięce oraz młodzieżowe,
  • stan zdrowia, gdyż w ofercie znajdziemy modele posiadające właściwości prozdrowotne,
  • rodzaj wypełnienia, gdyż w ofercie znajdziemy materace piankowe, sprężynowe oraz hybrydowe,
  • stopień twardości, gdyż w ofercie znajdziemy materace miękkie, średnio twarde, twarde i bardzo twarde,
  • rozmiar, gdyż w ofercie znajdziemy materace jednoosobowe oraz dwuosobowe.

Z bólem można walczyć na wiele sposobów. Jednym z nich jest niemalże idealnie dopasowany do naszych potrzeb materac, który jest w stanie dopasować się do anatomicznych kształtów naszego ciała.
 
 Artykuł sponsorowany.