jejuroda.pl

jejuroda.pl – uroda, zdrowie, dziecko

oczyszczanie twarzy
Uroda

Wieloetapowe oczyszczanie twarzy – co warto wiedzieć

Zadbana i nieskazitelna cera to domena Koreanek. Ich skóra jest jasna, promienna i świetlista. Wiesz dlaczego? Ma to związek z regularnym przestrzeganiem odpowiednich zasad pielęgnacji. Kobiety z Korei stosują 10-etapowe oczyszczanie twarzy, które jest ich codziennym rytuałem. Europejki podchodzą do tego sceptycznie i nie do końca są przekonane do tak długiego procesu. Dlatego musisz wiedzieć, że jeśli chcesz poprawić stan swojej skóry, powinnaś stosować minimum 4 etapy oczyszczania twarzy. 

Etapy oczyszczania twarzy

Oczyszczanie jest najważniejszym etapem pielęgnacji, gdyż przygotowuje skórę do przyjęcia odżywczych składników aktywnych. Czy wiesz, jak robić to prawidłowo? Poznaj etapy oczyszczania twarzy i wprowadź je do codziennej pielęgnacji. Dzięki nim Ty i Twoja cera poczujecie się doskonale.

Demakijaż olejkiem

Koreanki w pierwszym kroku pielęgnacji twarzy oczyszczają skórę kosmetykami na bazie oleju. Zazwyczaj nasz codzienny makijaż to kilka warstw, które później ciężko usunąć z twarzy. Zgodnie z zasadą tłuszcz rozpuszcza się w tłuszczu, oleje pomogą usunąć nawet wodoodporny makijaż oraz resztki łoju i brud, który osadza się w ciągu dnia na naszej skórze. Tutaj doskonale sprawdzą się kosmetyki do oczyszczania takie jak olejki do mycia twarzy, pianki i płyny. Pamiętaj, że olejki są odpowiednie dla każdego typu cery. Najważniejsze, to wybór odpowiedniej mieszanki, która będzie miała dopasowane do skóry proporcje kwasów tłuszczowych.

Oczyszczanie twarzy za pomocą kosmetyku na bazie wody

Po zastosowaniu oleju przystępuje się do oczyszczania wodnego. Jest to konieczne, by usunąć z naskórka resztki tłustych substancji. Warto zastosować kosmetyki do oczyszczania twarzy, między innymi żele, mydła i pianki. Pamiętaj, aby kosmetyk, którego użyjesz w tym etapie, bazował na łagodnych składnikach myjących. Nie mogą one powodować podrażnienia naturalnej bariery ochronnej naskórka, przesuszenia i uczucia ściągnięcia.

Peeling

Kolejnym krokiem jest peeling, który usuwa martwe komórki skóry i pobudza odnowę komórkową. Oczywiście peelingów nie powinniśmy robić codziennie i ten krok, w zależności od typu cery, stosujemy 1-2 razy w tygodniu. Peelingi mogą mieć różne formy, takie jak peeling chemiczny, enzymatyczny lub mechaniczny, w zależności od preferencji i rodzaju skóry.

Tonizowanie skóry

Etap ten  przywraca skórze prawidłowy poziom pH, odświeża, koi i nawilża skórę. Pomaga też usunąć pozostałości zanieczyszczeń, z którymi nie poradziły sobie użyte we wcześniejszych krokach olejek i żel do mycia twarzy. Zadaniem toniku jest też przygotowanie skóry do wchłaniania substancji nawilżających, które będziesz aplikować na skórę. Tonik to ostatni element na drodze do czystej skóry. 

Dlaczego warto oczyszczać twarz?

Codzienne oczyszczanie twarzy to krok w pielęgnacji, który niestety wiele osób wykonuje niedokładnie i  nieprawidłowo.  Nie wpływa to dobrze na stan skóry. W wymiarze krótkofalowym cera stanie się szara, zmęczona i prawdopodobnie pojawią się na niej niedoskonałości. W wymiarze długofalowym brak prawidłowej pielęgnacji może przyczyniać się do szybszego pojawienia się zmarszczek, a także innych oznak starzenia. Dlatego też warto stosować wieloetapowe oczyszczanie twarzy na co dzień. Ten rytuał przyczyni się do polepszenia wyglądu skóry – teraz i w przyszłości, niezależnie od wieku czy typu cery. Skrupulatne oczyszczanie twarzy to klucz do pięknej, promiennej i zdrowej cery, a więc i lepszego samopoczucia.

Jak często stosować oczyszczanie wieloetapowe?

Specjaliści zalecają, aby twarz myć dwa razy w ciągu dnia: rano i wieczorem. Oczywiście nie ma sensu, aby za każdym razem powtarzać rytuał oczyszczający, zwłaszcza rano. Wieloetapowe oczyszczanie zaleca się wykonywać codziennie wieczorem. Dzięki temu przygotujesz skórę na nocną regenerację. Z niektórych elementów można czasami zrezygnować, jak choćby z peelingu, którego nie powinno się wykonywać częściej niż 1-2 razy w tygodniu. Pamiętaj, że sama regularność to nie wszystko. Niezwykle ważne jest, aby używać odpowiednich produktów. Jakich? Kosmetyki koreańskie zawierają naturalne składniki, które wykazują kompleksowe działanie. Takich właśnie produktów powinnaś szukać, jeśli chcesz, aby Twoja skóra wyglądała promiennie i młodo. Warto zdecydować się na zestaw do oczyszczania twarzy, w którym znajdują się wszystkie niezbędne kosmetyki przeznaczone do codziennego stosowania.