jejuroda.pl

jejuroda.pl – uroda, zdrowie, dziecko

samoopalacz do twarzy
Uroda

Zdrowe opalanie twarzy – na jaki samoopalacz do twarzy postawić?

Ładna opalenizna jest możliwa nie tylko latem. Jeżeli chcemy nadać trochę koloru naszej twarzy, warto zainwestować w samoopalacz. Należy jednak pamiętać, żeby stosować specjalne produkty samoopalające do twarzy, a nie kremy do całego ciała. Dzięki temu można wyczarować idealną opaleniznę.

Samoopalacz do twarzy — jak go prawidłowo używać?

Co zrobić, aby samoopalacz wyglądał naprawdę dobrze na twarzy?
Ważne jest, aby produkt był dokładnie dopasowany do rodzaju skóry.
Nawet najlepszy samoopalacz nie da pożądanego efektu, jeżeli skóra wcześniej nie będzie odpowiednio przygotowana.

Przed pierwszą aplikacją skóra twarzy być złuszczona, tak aby usunąć martwe komórki naskórka, a tym samym zagwarantować równomierny efekt opalenizny.

Podczas nakładania samoopalacza należy nałożyć cienką warstwę kremu do twarzy jako bazę lub wymieszać z nim samoopalacz. Ten sposób gwarantuje równomierne rozprowadzenie produktu i pozwala uniknąć plam i smug.

Aby nowa opalenizna utrzymywała się jak najdłużej, należy regularnie nakładać krem ​​i nawilżać skórę twarzy.

Wybór odpowiedniego produktu

Wybierz odpowiedni i najlepszy samoopalacz do twarzy. Jest to niezbędne do uzyskania pięknej i przede wszystkim dopasowanej opalenizny. Każda skóra jest inna, więc zanim zrobisz zakupy, dowiedz się jaki produkt będzie dla Ciebie najlepszy. Tylko optymalny odcień zapewnia idealną opaleniznę.
Poczytaj opinie w internecie. Warto postawić na sprawdzone i dobre jakościowo kosmetyki, by nie uszkodzić skory twarzy i uzyskać naturalny efekt. W tym wypadku nie warto eksperymentować.

Nie zapomnij o peelingu twarzy przed aplikacją

Pozbądź się starych, martwych komórek skóry. Tylko w ten sposób produkt może w pełni rozwinąć swoje działanie, a Ty zminimalizujesz ryzyko wystąpienia smug. W prosty sposób możesz przygotować własny peeling lub użyć sprawdzonego gotowego produktu dobrej jakości.

Krem ​​do twarzy dla równomiernej opalenizny

Po złuszczeniu skory twarzy nałóż cienką warstwę kremu do twarzy (dobrze byłoby, gdyby nie był zbyt tłusty). Gwarantuje to, że samoopalacz będzie rozprowadzony równomiernie. Ponadto skóra zostaje odpowiednio nawilżona i odżywiona.
Możesz również połączyć samoopalacz z kremem do pielęgnacji na dzień lub na noc.

Prawidłowa aplikacja

Używaj produktu oszczędnie (szczególnie na początku), rozprowadzając go równomiernie na całej twarzy. Samoopalacz do twarzy warto nałożyć również na szyję aż do dekoltu. W ten sposób opalenizna będzie wyglądać o wiele bardziej naturalnie.
Jeśli nakładasz samoopalacz bez rękawiczek lub aplikatora, natychmiast po zabiegu dokładnie umyj ręce.

Pozwól mu się dobrze wchłonąć

Pozwól, aby produkt się wchłonął w skórę twarzy — potrzeba na to około pół godziny. Żeby samoopalacz zaczął działać, musi minąć sześciu do ośmiu godzin. Po tym czasie opalenizna powinna być widoczna. Jeżeli skóra nadal pozostaje blada, następnego dnia możesz powtórzyć aplikację. Pamiętaj jednak, że ważną rzeczą jest, aby zawsze używać samoopalacza oszczędnie.