jejuroda.pl

jejuroda.pl – uroda, zdrowie, dziecko

zdrowe zakupy
Zdrowie

Zdrowe zakupy – jak się do nich przygotować?

Chcemy odżywiać się zdrowo i nasza świadomość konsumencka stale wzrasta. Wiemy co nam szkodzi, na co jesteśmy uczuleni oraz czego powinniśmy unikać. W praktyce nie jest to takie proste. Czytanie etykiet napisanych drobnym drukiem pochłania sporo czasu. Co więc zrobić?

Jak czytać etykiety?

Każdy producent ma obowiązek umieszczania na produkcie etykiety ze składem. W pierwszej kolejności umieszczane są składniki o największej zawartości procentowej, im składnik jest na dalszej pozycji, tym jest go mniej.

To jest akurat proste, ale wśród składników pojawiają się nazwy, które niewiele nam mówią lub słynne symbole E. Zastanawiamy się czy są zdrowe, czy niekoniecznie. Jak to rozszyfrować? Chodzenie z kartą z wypisanymi wszystkimi szkodliwymi składnikami, nie jest sytuacją komfortową, dodatkowo zakupy zajmą znacznie więcej czasu.

Zdrowe Zakupy aplikacja

Codzienne zakupy znacznie może ułatwić aplikacja Zdrowe Zakupy. Jest całkowicie bezpłatna i bardzo łatwa w obsłudze. Można zainstalować ją na telefonie z system Android lub iOS.

Aplikacja Zdrowe Zakupy zawiera już bazę prawie 300 000 produktów i ciągle jest rozbudowywana, zarówno przez twórców aplikacji, jak i przez klientów.

Obsługa aplikacji jest nie tylko łatwa i intuicyjna, ale jest także świetną zabawą edukacyjną. W sklepie wystarczy otworzyć aplikację i zeskanować kod kreskowy produktu. W parę sekund na ekranie pojawia się nie tylko skład produktu, ale także jego ocena pod kątem wpływu na zdrowie.

Przy poszczególnych składnikach ukazują się emikonki w różnych kolorach:

– czerwony – składnik szkodliwy dla zdrowia,
– żółty – podejrzany,
– zielony – obojętny.

Aplikacji można używać nie tylko do skanowania artykułów spożywczych, ale także do kosmetyków, które mogą wywoływać odczyny alergiczne.

Zdrowe Zakupy można spersonalizować, wystarczy tylko zdefiniować dodatkowe składniki, których chcemy unikać lub które są dla nas szkodliwe.

Sklepy ze zdrową żywnością

Wiele osób w trosce o swoje zdrowie wybiera produkty oferowane przez sklepy ze zdrową żywnością. Niestety zaufanie klientów jest często nadużywane. Pełną gwarancję dają tylko artykuły posiadające certyfikat unijny w kształcie listka składającego się z zielonych gwiazdek.

Pozostałe produkty opatrzone nawet napisami eko, bio, warto zeskanować aplikacją Zdrowe Zakupy. Może okazać się, że zawierają za dużo cukru lub różnego rodzaju dodatków poprawiających walory smakowe i zapachowe produktów.

Aplikacja Zdrowe Zakupy niewątpliwie jest pomocna dla klientów, którzy chcą dokonywać świadomych zakupów i nie kierują się tylko promocjami.