jejuroda.pl

jejuroda.pl – uroda, zdrowie, dziecko

powiększanie usta
Uroda

O czym należy pamiętać, decydując się na powiększanie ust?

Zabieg powiększania ust jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które mają wąskie usta i jest to dla nich dużym kompleksem. Modelowanie ust niejednokrotnie podniosło samoocenę klientek, czego skutkiem jest systematyczne odnawianie zabiegu. Jednak należy pamiętać, żeby przed zapisaniem się na zabieg, sprawdzić, czy nie ma w naszym przypadku żadnych do tego przeciwwskazań.

Jak przebiega zabieg powiększania ust?

Modelowanie ust polega na stosowaniu innowacyjnej techniki przy użyciu kwasu hialuronowego. Poprzez wstrzykiwanie substancji między innymi zwiększa się objętość ust, akcentuje się łuk kupidyna oraz niweluje się asymetria ust.

W profesjonalnym gabinecie, jakim jest Pokojska PMU Designer, zabieg trwa około pół godziny i zazwyczaj nie jest bolesny. Nieprzyjemne uczucie możemy odczuć w trakcie wkłuwania, jednak na ten dyskomfort używa się specjalnego kremu znieczulającego.

W efekcie modelowania, kobiety z gabinetu wychodzą z naturalnie powiększonymi i miękkimi i jędrnymi w dotyku ustami.

Na co zwrócić uwagę przed zabiegiem?

Pamiętajmy, że każdy zabieg jest ingerowaniem w organizm. Stąd, w trosce o własne zdrowie, przed umówieniem się na wizytę musimy zwrócić uwagę na parę ważnych aspektów.

Przeciwwskazaniami przy powiększaniu ust są wszelkiego rodzaju infekcje bakteryjne – zignorowanie tego może doprowadzić do rozprzestrzenia się bakterii w głąb tkanek, czego efektem niestety będzie spory obrzęk i poważne powikłania.

Wykonywania zabiegu zabrania się także kobietom w ciąży bądź będących w okresie laktacji. W tak delikatnym czasie powinno zachowywać się szczególną ostrożność do produktów pielęgnacyjnych, a co dopiero do zabiegów upiększających, pomimo tego, że kwas hialuronowy jest bezpieczną substancją.

Kolejnym przeciwwskazaniem poddania się zabiegowi są zaburzenia krzepnięcia krwi. W takim przypadku pojawia się duże ryzyko zasinień i krwiaków. Zdecydowanie należy się wstrzymać z zabiegami również w przypadku występowania nowotworów, cukrzycy i chorób autoimmunologicznych.

Oprócz wyżej wymienionych kwestii, w gabinecie przed zabiegiem zostanie przeprowadzony dokładny wywiad co do oczekiwań pacjentki i ewentualnych dodatkowych restrykcji.

O czym pamiętać po powiększaniu ust?

Po zabiegu trzeba przestrzegać paru ważnych zasad, aby wstrzyknięty kwas hialuronowy mógł się odpowiednio przyjąć, a co ważniejsze – nie przemieścić się. W związku z tym nie wywierajmy zbyt nadmiernego ucisku na okolicę poddaną zabiegowi.

Warto również ograniczyć uprawianie sportu, czy intensywnego wysiłku na jakiś czas, aby kwas hialuronowy mógł bezpiecznie zawiązać się ze skórą. Zaleca się również unikania nadmiernego nasłonecznienia, korzystania z sauny czy solarium.

Powikłaniami po modelowaniu ust mogą być obrzęk i siniaki, które w ciągu kilku dni od wykonania powiększenia powinny ustąpić.