jejuroda.pl

jejuroda.pl – uroda, zdrowie, dziecko

krem do cery naczynkowej
Uroda

Cera naczynkowa – jaki krem na naczynka wybrać?

Na cerze naczynkowej widoczne są pękające naczynka krwionośne, jak również rumieńce czy „pajączki”. Osoby, które zauważą u siebie takie zmiany powinny jak najszybciej zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry.

Co wpływa na stan cery naczynkowej?

Za stan cery naczynkowej odpowiadają przede wszystkim geny. Jednak zła pielęgnacja skóry czy nieodpowiednie odżywianie również wpływają na pojawienie się naczynek. Do głównych oznak, które świadczą o tego rodzaju cerze, są pojawiający się niespodziewanie rumień lub czerwone plamki, które są umiejscowione zazwyczaj na policzkach w okolicy nosa. Oprócz tego zmiany naczynkowe mogą pojawić się gdy:
– palimy papierosy
– nadużywamy alkoholu
– zbyt długo przebywamy na słońcu
– używamy nieodpowiednich kosmetyków
– spożywamy ostre przyprawy
– towarzyszy nam stres
– stosujemy peelingi
– myjemy twarz w zbyt ciepłej wodzie

W jaki sposób należy chronić skórę wrażliwą?

Skóra wrażliwa potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, ponieważ zapobiega pogłębianiu się naczynek. Osoby posiadające tego rodzaju cerę powinny przede wszystkim zadbać o elastyczność skóry, uszczelnienie naczyń krwionośnych oraz o odpowiednie nawilżenie. Dla osób z cerą naczynkową najlepsze są kosmetyki, które w swoim składzie zawierają witaminę C, B3 oraz aloes. Wybierając odpowiedni krem, warto zwrócić uwagę na taki, który został wzbogacony w witaminę K, dzięki której zostaną zniwelowane zaczerwienienia i poprawi się kolor skóry.

Jaki krem do cery naczynkowej wybrać?

Szukając odpowiedniego kremu do cery naczynkowej, warto zwrócić uwagę na taki, który posiada ekstrakt z miłorzębu japońskiego czy arniki górskiej. Tego rodzaju krem na naczynka zadziała doskonale przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo oraz poprawi stan ścianek naczyń krwionośnych i doda skórze blasku. Warto jednak wiedzieć, że sam krem nie pomoże w problemach z cerą, ważna jest również odpowiednia dieta oraz unikanie innych czynników, które powodują powstawanie naczynek.

Jak wybrać odpowiedni krem z filtrem do cery naczynkowej?

Skóra osób posiadających tego rodzaju cerę jest szczególnie narażona na działanie promieni słonecznych, dlatego konieczna jest odpowiednia pielęgnacja.
Jakie składniki powinien zawierać dobry krem z filtrem?
– wyciąg z kwiatu dzikiego mirtu
– witaminę PP
– witaminę C
– rutynę
– flawonidy
– algi morskie
– witaminę K
– nagietek lekarski
– kasztanowiec zwyczajny

Najlepszy krem do twarzy z filtrem 50 do cery naczynkowej

Taki krem zapewnia bardzo wysoką ochronę przeciwsłoneczną i jest w 100% oparty na wszelkiego rodzaju filtrach mineralnych. Oprócz tego charakteryzuje się wodoodpornością oraz foto stabilnością. Krem z filtrem 50 powinien być przebadany dermatologicznie i być produktem całkowicie hipoalergicznym.