jejuroda.pl

jejuroda.pl – uroda, zdrowie, dziecko

Botoks jak adidas
Uroda

Botoks jak adidas: znany i lubiany, ale uważaj na „podróbki”

Nazwa botoks, podobnie jak adidas, stała się tak popularna, że rozszerzyła swoje znaczenie. Początkowo oznaczała konkretny preparat medyczny z toksyną botulinową, dziś określa wiele zabiegów odmładzających. Obecnie z botoksu korzystają miliony osób na całym świecie. To prosty sposób, by pozbyć się zmarszczek i przyhamować proces starzenia. Warto z niego skorzystać, bo przynosi rewelacyjne efekty, ale trzeba uważać, bo i w tym przypadku trafiają się „podróbki”…

Botoks najpopularniejszy zabieg medycyny estetycznej

Tak jak adidas jest najpopularniejszą marką obuwia sportowego, tak i botoks stanowi najpopularniejszy zabieg medycyny estetycznej. Podanie botuliny trwa dosłownie chwilę i przynosi błyskawiczne efekty. Zabieg jest relatywnie prosty i niedrogi. Cena ostrzyknięcia jednego obszaru zaczyna się od kilkuset złotych, a efekt utrzymuje się przez około pół roku. To sprawia, że taka terapia po prostu bardzo się opłaca. Zwłaszcza, że działanie profilaktyczne toksyny botulinowej ma charakter długofalowy. Właśnie dlatego z botoksu korzystają światowej sławy gwiazdy i osoby z grona Twoich znajomych. 

Iniekcje toksyny botulinowej wykonuje się w medycynie od początku lat 70. XX wieku.

Botoks pozwala zredukować zmarszczki, wygładzić i odmłodzić skórę. To świetny sposób na:

  • pozbycie się lwiej bruzdy i kurzych łapek,
  • wygładzenie czoła, 
  • otworzenie oka i odmłodzenie spojrzenia.

Co więcej, toksyna botulinowa sprawdza się w leczeniu nadpotliwości. Stosuje się ją również u osób zmagających się z migreną.

Botoks dla każdego

Eksperci polecają zabiegi z toksyną botulinową jako first treatment, czyli pierwsze spotkanie z medycyną estetyczną. To prosty sposób, aby utrzymać młody wygląd skóry i zapobiec objawom starzenia. Botulina sprawia, że mięśnie mimiczne przestają na pewien czas pracować. Odpoczywają od stale wykonywanych grymasów, dzięki czemu nie utrwalają się zmarszczki mimiczne. 

Zabiegi można powtarzać profilaktycznie co pół roku, zapewniając sobie atrakcyjny, młody wygląd na długie lata. Można też skorzystać z niego tylko w razie potrzeby, aby odmłodzić spojrzenie czy rozprostować zmarszczki poprzeczne czoła. Szeroki zakres wskazań i niewielka liczba przeciwwskazań czynią zabiegi z botuliną rozwiązaniem uniwersalnym. Dostępnym praktycznie dla wszystkich bez względu na płeć czy wiek. 

Efekty botoksu? Popatrz na gwiazdy!

Patrzysz na swoją ulubioną aktorkę i nie wierzysz. Aksamitnie gładkie czoło, zero zmarszczek i piękna, promienna cera. Zastanawiasz się, jak ona to robi, że wciąż wygląda fenomenalnie? Odpowiedź jest prosta: korzysta z dobrodziejstw toksyny botulinowej i pomocy świetnego lekarza! To zawsze powinno iść w parze. 

Efekty botoksu przynoszą znacznie więcej niż tylko wygładzenie skóry. Po iniekcji toksyny botulinowej zwężają się pory i zmienia kąt załamywania światła, dlatego cera wygląda tak promieniście i zdrowo. Na tym polega sekret urody gwiazd, a najlepsze jest to, że i Ty możesz z niego skorzystać.

Botoks. Nie rób tego u kosmetyczki!

Adidasy dostaniesz wszędzie. Na targu, bazarku, w sklepie internetowym. Ale jeśli chcesz kupić oryginalne superstary, dobrze wiesz, gdzie się udać. Podobnie jest z zabiegami z toksyną botulinową, które najlepiej i najbezpieczniej wykonać w renomowanej klinice medycyny estetycznej.

Botoks to spopularyzowana nazwa preparatów z toksyną botulinową typu A. Łączy je to, że mają status preparatu medycznego. To z kolei oznacza, że może je podawać wyłącznie lekarz. Wykonanie takiego zabiegu wymaga wiedzy medycznej, doświadczenia i uprawnień, które nie wpisują się w zawód kosmetyczki ani nawet kosmetologa. 

Dlatego jeśli robić botoks, to tylko u doświadczonego dermatologa estetycznego, który zna specyfikę preparatu z botuliną i anatomię twarzy, a dzięki temu potrafi przewidzieć efekt zabiegu w każdym konkretnym przypadku. To przesądza o efektach i bezpieczeństwie. W ogromnym stopniu zmniejsza ryzyko powikłań, które najczęściej są wynikiem błędu, źle wykonanego zabiegu. Botoks w Warszawie wykonasz w Klinice Melitus, która od 20 lat specjalizuje się w zabiegach z toksyną botulinową i cieszy się zaufaniem wielu pacjentów.

Artykuł sponsorowany