jejuroda.pl

jejuroda.pl – uroda, zdrowie, dziecko

koktajle odchudzające
Dieta

Zdrowe odchudzanie – pyszne koktajle odchudzające

Napoje odchudzające potrafią być pyszne. Możesz je przygotować szybko i bez wysiłku, ciesząc się ich kremową konsystencją pełno witamin i minerałów. Efekt tracenia na wadze murowany, jeżeli użyjesz do napoju odpowiednich składników, które są nisko kaloryczne.

Jakie owoce do koktajli odchudzających wybrać?

Koktajle owocowe świetnie nadają się do obniżania wagi ciała, a w pierwszej kolejności są to cytryna oraz truskawki. Czyszczą jelita. Nawadniają organizm i dostarczają mu witaminy oraz minerały.

Truskawkowe koktajle na odchudzanie są pyszne i aromatyczne. Mają zero tłuszczu, a naturalny cukier w nich zawarty w naturalny sposób odżywi komórki mózgowe. Pozostałe związki wpłyną korzystnie na cały organizm.

Mix owocowy to także bardzo dobry skład przyspieszający odchudzanie. Dobrze komponują się ze sobą truskawki, porzeczki i arbuz. Jeśli lubisz kwaśne napoje, dodaj do nich soku z cytryny.

Kolorowe koktajle odchudzające z warzyw

Warzywa mają moc odchudzającą, a najbardziej znanymi jest natka pietruszki. To ona zawiera bardzo dużo związków, które wpływają na obniżanie wagi ciała w bardzo szybki sposób.

Zieloną nać pietruszki warto łączyć np. ze świeżym ogórkiem oraz papryką. Aby szejk był zielony, warto użyć zielonej papryki. Żółta papryka tę zieleń rozjaśni.

Czerwoną paprykę możemy złączyć z pomidorami, ale z małą ilością natki, by koktajl zachował swój czerwony kolor. Pyszny jest także z koperkiem. Aby zaostrzyć smak koktajli warzywnych maleńki dodatek czosnku lub cebuli oraz przypraw wystarczy, by wypić napój z apetytem.

W jaki sposób przygotować koktajl odchudzający?

Do przyrządzenia koktajlu potrzebne nam są owoce lub warzywa, które można spożywać na surowo. Warto mieszać ze sobą takie zestawy warzyw lub owoców, które dadzą nam ładny kolor napoju.

Przygotowane składniki miksujemy razem z wodą. Aby koktajle były niskokaloryczne, należy zapomnieć o dosładzaniu ich. Zaleca się wypijać odchudzające koktajle na czczo.

W ciągu dnia również można raczyć się takimi napojami. Ważne, by pić je przed głównymi posiłkami, nie zaś po nich. Zwłaszcza jeżeli w naszej diecie wciąż jeszcze występują potrawy ciężkostrawne (mięso, żółte sery).

Jak szybko się chudnie podczas owocowej lub warzywnej diety koktajlowej?

Można schudnąć bardzo szybko, nawet 3-4 kg tygodniowo. Takie szybkie odchudzanie jednak może doprowadzić skórę do jej deformacji. Zacznie zwisać lub marszczyć się na udach, ramionach, brzuchu i boczkach. Widoczne to będzie także na twarzy.

Dzieje się tak, gdyż skóra w tak szybkim tempie nie nadąża z obkurczaniem swych komórek. Jeżeli chcemy uniknąć niepożądanemu efektowi, jakim jest obwisła lub marszcząca się skóra, chudnijmy umiarkowanie.

Oczywiście mowa tutaj jest o osobach bardzo puszystych lub tych po pięćdziesiątce. U tych drugich gospodarka wodna w skórze jest już zaburzona. Jeśli potrzebujemy schudnąć niewiele, bo tylko 4 kilogramy i więcej już nie, możemy być spokojni o wygląd naszej skóry.